Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmnek van egy yorki-ja,...

Barátnőmnek van egy yorki-ja, hogy lehet leszoktatni a rágásról?

Figyelt kérdés
Szóval egy 9 hónapos yorki és azt mondta barátnőm, hogy szétrág mindent amit talál, cipők, ruha, öv, ágy, szekrény, vezeték.. Nem szeretné eladni, de már gondolkozik rajta. Mit lehetne kipróbáli, hogy leszokjon a rágásról?
2010. aug. 3. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezen minden kutya átmegy. Nagyon nem tudsz mit csinálni. Vegyél neki olyan játékokat, amik kicsit masszívabbak , de az is jó, ha fogsz egy pár lyukas zoknit és összecsomózod. Amikor látod, hogy rágcsálja a cipőt, vedd el tőle és add a szájába ezt a zoknit. Mi csak így tudtuk leszoktatni.
2010. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
van egyáltalán játéka? mert sokszor ha unatkozik egy kutya, akkor rág, hogy erősítse a fogait. mondd neki hogy vegyen rágócsontokat. mi a tescoból vesszük. van kicsi, nagy, stb. a mi kutyánk imádja. amúgy szidni nem érdemes olyankor, mikor már észrevette. miközben rajtakapja, akkor kell megszidni.
2010. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Játéka biztos van, mert amikor voltam nála láttam párat meg szokott venni csontot is azt mondta, de semmi...
2010. aug. 3. 00:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy módszerrel lehet. Rászól mindig ha látja és eléri hogy a kutya tisztelje, emellett sokat játszik, foglalkozik vele és lefárasztja- ezt a módszert normális kutyatartásnak hívják. Ez még nem jutott eszébe? Szép dolog azért eladni a kutyát mert nem hajlandó megnevelni!

És minden tárgyat amit lehet el kell rakni. Hiába a kutya az nem divatdísz.

2010. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem értek egyet sierrával. mert mindig mikor yorkieról van szó akkor az elkényeztetett yorkiera gondolnak. elegem van -.-


egy mopsz vagy egy pincsi vagy akármilyen keverék is úgyanúgy megrág mindent, hiába nincs elkényeztetve.


amúgy a legjobb megoldás ha a lehető legtöbb dolgokat elzárva tartják. cipőt cipősszekrénybe, ruhákat is a szekrénybe, vezetékeket meg szőnyeg alá vagy szekrények mögé, vagy valahova ahol nem éri el.


az övet meg hol tartják? a földön? meg amúgy sokat kell vele játszani. de egy ágyat vagy egy szekrényt hogy tud megrágni egy 9 hónapos yorkie?

2010. aug. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy egy másmilyen kutya nem tud rosszalkodni? Az is tud. De nem itt erről volt szó. Csak talán egy yorkit többet vesznek divatból és mivel pici ezért kezelik inkább kisbabaként mint igazi kutyaként.
2010. aug. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden kölyökkutya ilyen...,nekünk erdélyi kopónk volt anno és Ő a papucsokat rágta szét előszeretettel:D Mindig el kellett zárni,cipőt papucsot!:s Nem fog leszokni róla,de ahogy nő a yorkie már nem fogja csinálni!;)
2010. aug. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdekes az én kutyám nem hogy nem szokott le róla de el sem kezdte. Egy papucsot vitt el egész kiskorában... Szóval ennyit arról hogy nem lehet róla leszoktatni. :)
2010. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos korára már én is rég letiltottam a rágásról az én kutyámat, ez tényleg csak nevelés kérdése. Az, hogy "naaaaa, ne csináld már picikutya, juuuuujjj olyan rosszcsont vagy", az nem nevelés.


És egyetértek sierrával, ez annyira alap probléma, hogy aki ezt nem tudja megoldani, az valószínűleg tényleg nem nagyon ért a kutyához, és ezért elkényezteti.


Nem olyan nagy ügy, ha rág, nyakon csípem, odébb teszem, vagy ráüvöltök (egy ilyen kicsinek épp elég egy lábdobbantás némi üvöltéssel, még csak az orrára se kell koppintani) és beletolok a szájába valamit, amit szabad rágni. Ezt megcsinálom úgy 100-szor, vagy ha nehezebb eset van, akkor 350-szer, következetesen, és kitartóan, és volt rágás, nincs rágás. Ha magától rágja azt, amit szabad, akkor nagyon megdícsérem, minden alkalommal.


Egyébként meg elpakolom a dolgaimat.

2010. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!