Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be a kutyám, ha...

Miért pisil be a kutyám, ha esik az eső?

Figyelt kérdés
Szobatiszta a kutyám már 3 hónapja,de tegnap előtt esett az eső,villámlott,dörgött,és hiába vittem ki,visszarohant a szobába,és az ágyba csorgatott...:S Mivel nem kicsi már,így volt mit takarítanom,ágyneműt,takarót mosni,ágyat kitisztítani:S Hogyan vegyem rá,hogy esőben is jelezzen,ha kell neki,és ne féljen? Segítsetek légyszi! Köszi
2010. aug. 3. 11:23
1 2
 1/19 Beatrix17 ***** válasza:
0%
Pórázon vidd ki,ha esik,dörög!Amikor összerezzen,simogasd meg,beszélj hozzá!Rá fog jönni,hogy nincs mitől félnie,megnyugszik,és tud majd kint wc zni!
2010. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

az előző válaszolónak igaza van, én is ezt tenném helyedbe..

am azért pisilhet be ekkor, mert hallja a víz csurgását és ez pisilésre ingerelheti őt..kb. mint az embereknél

2010. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam,hogy én is kimegyek vele,de így sem lett jobb:S Lehet valami meleg ruhát kellene adom rá olyankor,mert a vékony ruhája átázik.
2010. aug. 3. 11:44
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy simogasd ha fél! Azzal gyakorlatilag megdícséred: ez az, ez helyes, azt várom, hogy így viselkedj, okos kutya vagy. Vagy van külön megnyugtató simogatásod, meg dícsérő simogatásod? Gondolom nincs. Menjetek ki, és ne is vedd észre, hogy fél, meg hogy esik, dörög, sétálj pontosan úgy, mint amikor nem esik. Kicsit játssz vele kint az esőben, labdázzatok, szaladgáljatok, kergetőzzetek, vagy ilyesmi, idővel feloldódik! De ne dícsérd azért mert fél!


Érezd magad odakint látványosan jól, ugrabugrálj, bohóckodj, túlozd el az egészet, élvezd az esőt! Ha ezt látja, rájön, hogy nincs is itt semmi baj.

2010. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de belekötök, nincs igazatok.

PONT, hogy nem kellene ilyenkor abajgatni a kutyát, hoszen ezzel azt mutatod neki, hogy valami rendkívüli dolog van, ami a te viselkedésedre is befolyással van.

A kutya nyilván félelmében pisilt be. Ilyenkor legjobb, ha tudomást sem veszel róla, így tudatosul benne, hogy a helyzet teljesen hétköznapi, kár aggódni, más sem teszi. Mivel a szocializációja még bőven folyamatban van, a viselkedésminták egy részét Tőletek veszi át.

Tehát ne ijeszd meg azzal, hogy fokozod benne az eset "különlegességét", az esőre meg pláne ne vidd ki, ha csak nem akarsz egy istenes traumát okozni neki. Legyen bent, érezze, hogy biztonságban van.

2010. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Ilyenkor nem kell simogatni meg ölelgetni meg hasonlók, mert akkor azt hiszi, hogy baj van és még jobban fog félni ezektől. Úgy kell csinálni mintha jó dolog lenne. Legyél vidám és akkor lehet, hogy nem fog annyira félni
2010. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát én már mindegyiket kipróbáltam,még labdát is dobáltam neki hátha játszik,de nem,odafut az ajtóhoz vonyítva XD Lehet az a baj,hogy kopasz,és hideg a bőrének az eső. Amúgy nem pisil be félelmében,akkor is azért pisilt be,mert már nagyon kellett neki,toporgott az ajtó előtt,kiengedtem,és visszaszaladt,mert észrevette,hogy zuhog. Még nem figyeltem be is csorgatott az ágyba:D
2010. aug. 3. 12:14
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát...akkor máskor rakd be a zuhany alá pisilni :D
2010. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem az nem tiszta, hogy ijedtében pisilt be, vagy nem hajlandó kimenni sétálni, és ezért pisil be. Mert ha ez utóbbi, akkor szerintem igenis ki kell vinni, és egy pár méter múlva már nem lesz semmi baja, meg kell vele szoktatni az esőt, azt nem lehet, hogyha 3 napig esik, akkor 3 napig nincs séta! Erre meg az a megoldás, hogy pozitív éljményekkel kötjük össze az esős időt.


De ha ilyedtében pisilt be, akkor egyetértek az előttem szólóval, nem kell róla tudomást venni.

2010. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak máskor szerintem sunyi módon,ha hallja,hogy esik nem is fogja jelezni,ha kell,nehogy kivigyem:D Remélem télen nem lesz az,hogy fázik,és egész végig bent végzi a dolgát:S Meg az ősztől is félek,mikor megjön a hűvös,és az esős időszak. Ha ezt fogja csinálni kirakom:S
2010. aug. 3. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!