Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha nincs délután séta,...

Baj, ha nincs délután séta, csak reggel, este és éjjel? 19/l

Figyelt kérdés

Tanuló vagyok, itthon lakok, tégla lakásban, a ház mögött egy parkos résszel.


Néhány év és dolgozni fogok, ne adj isten az apám meghal (háziorvos szerint csoda, hogy él, mert cukros, szívbeteg, stb, stb stb), nem lesz senki, aki levinné őket, tíz percre sem. Egyedül kell boldogulnom. Úgy vannak a séták, hogy

reggel: következő tanévtől úgy lesz, hogy 6-7:00-ig, most kicsit később, de alszanak velem együtt, így ezzel nincs gond

este: 20:00-21:00

éjjel: 23 valamennyitől... van amikor fél óra, van amikor egy óra, attól függ, apám mikor ér haza


Apám konkrétan szidott mint a bokrot, hogy egy teknőst sem szabadna nekem adni, amiért nem viszem le őket délután. Tudom, hogy nekik jobb lenne, de vele ellentétben, a jövőben nem tehetem meg, hogy munkaidőben, amikor kell, elkéredzkedem egy órára kutyasétára. Ha pedig olyan munkám lenne, hogy 10-11 órát dolgozok, könnyebb lenne a jót megszokniuk, mint rövidesen megszokniuk, hogy ennyi ideig bírják ki.


Viszont, mivel semmi nincs kőbe vésve, szeretném kikérni a véleményeteket, hogyha tényleg tévedek, míg nem jutok a munkáig, változtassak.


2020. júl. 21. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem is csak a sétáról van szó, de lakásban 13 órán kersztül így nem tudják elvégezni a dolgukat.
2020. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Szóval azért nem viszed le most a kutyát 13 órán keresztül, mert néhány év múlva hátha nem fogod tudni délután sétáltatni? Igaza van apádnak, egy szúnyog sem lenne szabad rádbízni.
2020. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmi értelme 9 után 2 órával megint levinni őket, vidd dél-2 között. Néhány év múlva lehet barátod/lakótársad, akivel meg tudjátok oldani a napközbeni pisiszünetet. Ha mégsem, akkor is elég akkor szenvedniük, nem kell előre gyúrni rá .....
2020. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Fogadj fel egy sétáltót (diákok potom pénzért elvállalják), 13 óra nagyon nagyon sok.
2020. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

A kutya meglehetősen rugalmas, ha nem kőbe vésett sétához neveled (ismerek olyat, aki percre 6:00-kor, 18:00-kor viszi, ha esik, ha fúj), szóval ha rugalmasan neveled, a kutya is az lesz. 12 évig volt kutyám, idén ment el, ez idő alatt voltam egyetemista, amikor ráértünk órákat bóklászni, dolgoztam 12 órában, dolgoztam két műszakban, dolgoztam office rendben... sőt, olyan is volt, hogy folyamatos munkarendben mindig másképp dolgoztam, besegítő családtag szintén... a kutya mindenhez hozzászokott, szobatisztaként elvégezte kint a dolgát akármikor. Neki csak az volt a lényeg, hogy ne legyen tizeniksz órát bezárva a lakásba.


Szóval apádnak ebben az esetben igaza van, semmi logika nincs abban, hogy direkt kínzod szerencsétlen kutyát, mert mi lesz majd egyszer.

2020. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem, ha egy szúnyog sem lenne nekem való, nem született volna meg a kérdés, aminek a végén leírtam, ha tévedek, változtatok.


Rendben, akkor változtatok.


reggel: 06:00-07:00

délután: 16:00-16:20 (vagy több, de akkor alap a 20 perc)

este: 20:00-20:45

éjjel: 23:?-? (iskola időben nem én viszem, 30 perc-egy óra)

2020. júl. 21. 23:25
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Jelenleg ráérsz, le tudod őket vinni délután hát akkor irány a házatok mögötti parkos rész.


Néhány év múlva, meg majd a beosztásodhoz, az adott munkádhoz viszonyított a séták idejét.

2020. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Lehetne munkád 10-11 órában, de ilyen munkát ne vállalj el állatok mellett, egy teória miatt, ami a távoli jövő; kínzod őket!

8 órás munkarendben 17-18 órára hazaérsz, akkor vidd le őket, most is így.

2020. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Állatokhoz igazítva próbálom csinálni az életemet, a továbbtanulásban is, mert miután ők nem lesznek, utánuk is tervezek állatot tartani.


Azért is gondoltam, hogy úgy a jövőre nézve jó lesz, mert egy elméletileg kutyákhoz nagyon értő idegen emberek úgy adtak tanácsot, hogy ez lett a kialakult problémás véleményem. Neten is az elején szidtak, chatelésnél, mikor kutyákra került a téma, hát akkor mondom, nem lesz délutáni, ha mindenki tudja és én vagyok a sötét.

2020. júl. 21. 23:38
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

a) Vannak kutyat fogado munkahelyek.


b) Online otthonrol is lehet dolgozni.


c)Vallalkozo vagy,otthonrol dolgozol ,idodet te osztod be.


d) diak /szomszed mama /masik rokon/pasid /elettarsad/tarsberlod olcson /ingyen viszi setalni napkozben.



Matol vidd le del korul.

2020. júl. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!