Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni a kutyám?

Miért nem akar sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
9 éves hím keverék kutya, nem akar pórázon sétálni, ahogy felteszem a nyakövét, lehasal és nem hajlandó felállni. Nálunk született, soha nem bántottuk, nem kínoztuk, megkötve se volt, így a különféle traumák kizárva. Emlékszem, már kis korában sem akart sétálni pórázon, én még gyerek létemre akkor nem tudtam, hogy lehetne ezen segíteni, így nem tanítottuk meg. Sajnos csak most kezdtem el körülnézni, mivel nagyon szeretném sétálni vinni, de sehogy sem tudom. Udvarban élünk másfél hektáros kerttel, ahonnan szabad kijárásuk van az útra(mezei út, valamint ehhez kapcsolódó fejmosást köszönöm, nem kérek:))). Próbáltam már sima nyakövvel, picit húztam(hogy érezze, de ne bántsam), semmiféle nyomásra nem reagál, próbáltam hámmal, ez sem segített, ezzel még jobban ellenkezett. Volt olyan ismerősöm, aki feszítő láncot javasolt, ami szorul, ha húzzák, de sem ilyent, sem szögeset nem szeretnék rá alkalmazni. Az megy, hogy elsétálok mellőlle 1 méterre, majd ott leülök és jutalomfalattal magam mellé hívom, így 2-3 lépést jön, de egyébként nem hajlandó tovább menni. Kutyaiskolába nem szeretném vinni, alapvetően házörző kutya, így agresszív más emberekkel és ismeretlen kutyákkal szemben, ezen pedig alakítani nem szeretnék, és ha szeretnék se tudnék, így esetleges séták alatt hegyekbe mennénk, ahol kevés az ember és kutya, és a pórázzal pedig vissza tudnám tartani. Valakinek van valami tanácsa, esetleg járt hasonlóan a kutyájával? Vagy 9 évesen már túl késő, hogy megpróbáljam sétáltatni? A válaszokat előre is köszönöm, és sajnálom, ha érthetetlenül fejeztem ki magamat.

2020. júl. 22. 20:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Szaporító vagy.

A kutyád nevelésére magasról teszel.

Az emberekre, kutyákra agresszív, kezelhetetlen és teljesen neveletlen kutyádat kiengeded a telekről. És ha egyszer neki megy egy kutyásnak?


Inkább ne tarts állatot! Se értelmed, sem felelősség tudatod nincs hozzá! És gratulálok a fantasztikusan értelmes szüleidhez is, hogy ilyenre sikeredett a nevelésed...

2020. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
már bocs, hogy a szüleim okosabbak annál, mintsem kutyakiképzőnek mentek, és én feltettem egy értelmes kérdést, amire lehetőleg segítséget vártam, nem letolást. mondtam, kint az úton nem agresszív, és kutyát errefelé kevesen sétáltatnak. másfél hektáros területet hiába kerítünk be, egy lyukat valahol csak találnak, nem én engedem ki, magától kimegy, és tekintve, hogy a szomszédok sem szívbajosak ezen, nem is igazán zavar. "sem értelmem, sem felelősségtudatom" honnan veszed, hogy ismersz, paraszt? és ki vagy te, hogy szádra veszed szüleimet? ha összetennék, a családom tagjainak egyetemi diplomáinak fele se hinném, hogy a tieidnek meglenne, de te mégis látatlanba pofázol. és kíváncsi lennék, melyikünk okosabb vagy jólneveltebb. és az, hogy most lealacsonyodtam a szintedre, nem az ők nevelésük, ez most az én hibám, de a szüleimet nem engedem ócsárolni. tanácsot vártam, ahogy már sok rendes embertől meg is kaptam előtted, a tiédre pont semmi szükségem nem volt. további szép napot, bunkó
2020. júl. 23. 11:51
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

Igen, az, hogy te "parasztozol", pont azt mutatja mennyire vagy jól nevelt. mennyire értelmesek a szüleid.


"kutyát errefelé kevesen sétáltatnak" De sétáltatnak! Te meg hagyod, hogy a kutyád szökjön! Utolsó, putris szaporító a családod, a felelősség tudatod tényleg nulla, amit képtelen vagy belátni. Ebből csak az következtethető, hogy nyilván túl értelmes sem vagy. De persze ez a stílusodból is kiderül. Ne tarts kutyát, ha nem vagy hajlandó normális körülményeket biztosítani neki!

2020. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

odaírtam, az nem a szüleim hibája, ha lesüllyedek a szintedre és parasztozok!

a kutyáim pedig boldogok, kiegyensúlyozott, szabad életet élnek, szeretjük őket, így meg ne mond már te, hogy mennyire vagyunk felelősségtudóak!

és az értelmiségi szintemmel mégis mi bajod? mondjuk, nem ismersz, így nem tudhatod, hogy a város legjobb sulijában évfolyamelsőként végeztem első osztály óta folyamatosan, ahogy azt sem, hogy országos tanulmányi olimpiászokon veszek részt(bocsássák meg nekem, életemben először fordul elő, hogy ezzel "dicsekedek", de eddig senki nem kérdőjelezte meg tanulmányi teljesítményeim, ahogy értelmi szintem sem), szóval légyszíves, látatlanban ne pofázz.

nem ismerlek, így nem akarlak sem téged, sem a családodat ócsárolni(bár te megérdemelnéd, amiért az enyémeimet leszólod).

ez a te véleményed, amit igyekszem tiszteletben tartani, bár nem tudom, téged hogyan nevelhettek, le merném fogadni, urizáló sznobként, aki mindenkinél jobbnak hiszi magát.

részemről légyszíves, fejezzük be, nem szeretnék ismeretlenekkel anonim veszekedni gyk-n, csupán tanácsot kértem, ahogy azt előző válaszadóktól meg is kaptam.(nekik utólag is köszönöm)

szép napot, és légy boldog a te nagyon értelmes fejeddel együtt.

(ja és nem tudom, mennyire lehetsz frusztrált, hogy itt kezdeményezel veszekedést, de a más dolgába, amennyiben lehet, próbálj a jövőben kevesebbet beleszólni, és foglalkozni a saját életeddel, remélhetőleg neked is van)

2020. júl. 23. 16:05
 15/22 A kérdező kommentje:

légyszíves, írd ki nekem a helyesírási hibáimat számozva és kijavítva, hadd tanuljak legalább ennyit tőled.

és amikor a kutyám megszületett, én csak 5 voltam, mit vártál volna tőlem, kezdjem akkor kiképezni olyan szintre, amilyenre te szeretted volna? mondtam, nem ismersz, mégis leszólsz.

ja, meg az anyuka kutyánkat egyszer hagytuk kölykezni, mert nem szerettünk volna 2 hónapos, vagy annál több idős kutyát, hanem 1 naposat, amit csak így lehetett megoldani. 7 testvérét adoptálási kontraktussal(nem tudom, létezik-e ilyen, nálunk "contract de adopție") adtuk örökbe, mostanában is kapunk róluk képet néha. de persze, felelőtlenek vagyunk.

2020. júl. 23. 22:45
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Szándékos szaporítás. Szaporító család, remek. Tehát ilyen ember csak ne beszéljen felelősségről és értelemről!


De még mindig nem érted azt, hogy esetleg a kutyát normálisan kellene tartani!

2020. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

mit zavar téged +8 kutya a világon? ráadásul egyik sem végezte az utcán. már nem azért, de vannak nálunk jóval rosszabb gazdák is, akikre nyugodtan rá lehet szállni, állatvédő értelmiségi barátom!


és várom a helyesírási hibás listát, ha már leszóltad, legalább bizonyítsd, hogy ebben okosabb vagy!

2020. júl. 23. 23:33
 18/22 anonim ***** válasza:

Hívjatok kiképzőt.

A szocializáció az azt jelenti hogy ingerekhez szoktatod, kutyák közé viszed hogy megtanulja a társas viselkedést.

Amit a vendégekkel csinál az egyáltalán nem jó. És a kocsikkal.

Juhász kutyátok van? Vagy valamilyen terelő kutya? Azok szoktak így csinálni, valószínűleg nincs agyilag lefárasztva. Mondanám hogy kutyasuli de csak még nagyobb traumát okozna a kutyának.

Hívjatok kiképzőt és most ár vegyétek komolyan a kutya szocializációját! Mert eljuthat olyan szintre is hogy a szorongás és a félelméből adódóan meg fog támadni mást.

2020. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

És lehetőleg ne szaporítsatok. Nézzetek körbe egy vidéki menhelyen alíg győzik a kutyákat ellátni.

Egy egyszerí ivartalanítás és rengeteg sok betegségtől megmentitek a kutyátokat amiért még otthagynátok több 10ezer forintot

2020. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Plusz vannak örző védő tanfolyamok ahol tudod kontrollálni hogy a kutyád parancsra támadjon, de ezt csak az után miután helyreraktátok a kutyát. Az hogy lesz egy kiegyensúlyozott és nyugodt kutyátok az nem azt fogja jelenteni hogy mindentől félni fog ezután.
2020. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!