Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni a kutyám?

Miért nem akar sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
9 éves hím keverék kutya, nem akar pórázon sétálni, ahogy felteszem a nyakövét, lehasal és nem hajlandó felállni. Nálunk született, soha nem bántottuk, nem kínoztuk, megkötve se volt, így a különféle traumák kizárva. Emlékszem, már kis korában sem akart sétálni pórázon, én még gyerek létemre akkor nem tudtam, hogy lehetne ezen segíteni, így nem tanítottuk meg. Sajnos csak most kezdtem el körülnézni, mivel nagyon szeretném sétálni vinni, de sehogy sem tudom. Udvarban élünk másfél hektáros kerttel, ahonnan szabad kijárásuk van az útra(mezei út, valamint ehhez kapcsolódó fejmosást köszönöm, nem kérek:))). Próbáltam már sima nyakövvel, picit húztam(hogy érezze, de ne bántsam), semmiféle nyomásra nem reagál, próbáltam hámmal, ez sem segített, ezzel még jobban ellenkezett. Volt olyan ismerősöm, aki feszítő láncot javasolt, ami szorul, ha húzzák, de sem ilyent, sem szögeset nem szeretnék rá alkalmazni. Az megy, hogy elsétálok mellőlle 1 méterre, majd ott leülök és jutalomfalattal magam mellé hívom, így 2-3 lépést jön, de egyébként nem hajlandó tovább menni. Kutyaiskolába nem szeretném vinni, alapvetően házörző kutya, így agresszív más emberekkel és ismeretlen kutyákkal szemben, ezen pedig alakítani nem szeretnék, és ha szeretnék se tudnék, így esetleges séták alatt hegyekbe mennénk, ahol kevés az ember és kutya, és a pórázzal pedig vissza tudnám tartani. Valakinek van valami tanácsa, esetleg járt hasonlóan a kutyájával? Vagy 9 évesen már túl késő, hogy megpróbáljam sétáltatni? A válaszokat előre is köszönöm, és sajnálom, ha érthetetlenül fejeztem ki magamat.

2020. júl. 22. 20:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
47%

A kertben tudod pórázon sétáltatni? Lehet, hogy az a probléma, hogy nem viseli el az ilyen fajta kontrollt. Ez pedig a tisztelet és/vagy bizalom hiánya az irányodba.

Rakd rá a pórázt és sétálgassatok a kertben. Ha ez megy, indulj el az út irányába és amikor szépen megy, nagyon dícsérd meg (szóban+simogatással, dögönyözéssel).


Az is jó lehet, ha valami finom kaját dobálsz elé(virsli, sajt, hús), ha odamegy, feleszi, dícséred vagy amikor benyomja a satut, csak mész tovább, nem fordulsz felé, nem könyörögsz neki, csak mész és ha már nem feszül a póráz, jöhet a nagy dícséret.


Amire gondolok még, az az, hogy neki valahogy az van a fejében, hogy csak a telken belül lehet és kint nem szabad tartózkodnia, mert megbüntetitek, mérgesek lesztek rá és most még nem érti ezt az új szituációt, hogy hogyan lehetséges, hogy az kéritek tőle, menjen ki, pedig eddig ez tilos volt.

2020. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat utólag is! Tegnap végre elvittem a kutyámat első sétájára, ma pedig megtettünk egy hosszabb, 9 kilóméteres távot a környéken. A kutyámra rá sem ismerek, bármiféle gond nélkül elmegyünk emberek, autók, kisgyerekek, motorbiciklisek, biciklisek, más kutyás emberek mellett, nem húz és nem ellenkezik. Kíváncsian nézelődik es szaglászik mindenfelé, csillognak a szemei, hogy velünk jöhet sétálni. Nem tudom, mi váltotta ki ezt az együttműködést belőle. Szilveszter este félt a tüzijátéktól, hát bent aludhatott a kanapén, amit egyébként nem engedünk meg neki. Másnap kíváncsiságból kipróbáltam, és ment. Boldog új évet kívánok mindenkinek!:)
2021. jan. 2. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!