Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazából elaltathatta az...

Igazából elaltathatta az állatorvos a kutyánkat?

Figyelt kérdés
5-6 napja kezdődhetett. Nem akart semmit sem enni a vizet is kihányta, rosszul volt remegett a teste ha megsimítottam magába zárkódott. Kijött az állatorvos kapott injekciókat, de semmi. 2 nap után bevitettük az állatorvossal, hogy nézze meg mi van vele és kiderült hogy nem működött a veséje. Adott diétás tápot és egy fogkrémformájú tubusban vitamint. A kaját természetesen nem akarta enni a vitamint se de azt úgy oldottam meg, hogy rákentem az ínyére meg a fogaira így kénytelen volt lenyalni. Szóltunk, hogy ezt a tápot sem eszi. Ezután elvitte infúzióra. Azt mondta, hogy három infúziót fog kapni hátha beindul a vese utánna már nem fog tudni mit kezdeni vele. A harmadik infúzió után holtan hozta vissza azt mondta, hogy az autóban pusztult el most hogy hozták vissza. Csak abból következtetek hogy furcsa pont a harmadik után közvetlen pusztul el és azt is tudta, hogy a nagyi nem engedte volna őt elaltatni bármennyire is szenvedett volna mert még a fia hozta a kutyát a házhoz aki fél évvel ezelőtt meghalt és csak a kutya maradt a fiából. Így gondoltam hogy az állatorvos altathatta el és nem magától pusztult el afféle kegyes hazugság. Szerintetek?
2020. júl. 23. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy nem.

Ilyet nem csinal5 egy orvos magától.


Jobban elhiszem, hogy a kutya ment a gazdi után.

2020. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Kizártnak tartom! Az állatorvos is ORVOS. Ilyet nem tehet beleegyezés nélkül és ők nem kegyetlen sintérek, hanem állatbarát emberek, ezért választották ezt a nemes szakmát. Ráadásként ők pont abból élnek, hogy fizetnek nekik a kuncsaftok a kezelésekért, tehát egy hosszú kezelés neki jövedelmezőbb, mint elaltani egy állatot beleegyezés nélkül.
2020. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem, hogy elaltatta.

Sajnos a kutyad valoszinuleg ugy halt meg ahogy az en gyerekem. A vesei felmondtak a szolgalatot, ezert felborult az ionhaztartasa es pl. a kalium felszaporodasa a szervezetben a sziv megallasat okozza. (Mondjuk egyszerusitve.) A kutyus napokig haldoklott bar te ezt nem tudhattad, azon csodalkozom hogy nem hamarabb halt meg szegenyke es birta 5-6 napig.


Reszvetem.

2020. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Hidd el, hogy a véseelégtelenség gyógyíthatatlan, előbb vagy utóbb ez a vége.
2020. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

" a nagyi nem engedte volna őt elaltatni bármennyire is szenvedett volna"

jó fej...


amúgy nem ölte meg az orvos, nem is értem miért merült ez fel. a kutya nyilvánvalóan a halálán volt, nem evett, már rég elfogadta a sorsát sajnos. az orvos minden tőle telhetőt megtett.

2020. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Kizárt, hogy az orvos alatta el. Egyrészt egy állatorvos sose csinálna ilyet, mindig a gazdi döntése, hogy a kutya otthon szenvedje-e végig a dolgot, vagy elaltassák. Másrészt az altatás sincs ingyen az orvosnak sem.


Amit leírtál az alapján csoda, hogy a kutyus eljutott a 3. infúzióig. Szomorú, de sajnos van olyan, hogy nem lehet mit csinálni, hiába tesz meg az orvos minden tőle telhetőt.

2020. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Szegénykém, borzasztóan szenvedhetett már. Részvétem miatta.

Az én kutyám a májával produkált ilyen tüneteket, de mi azonnal mentünk a dokihoz, amint kedvetlen lett, és nem evett. 3 héten át majdnem minden nap mentünk vele infúziós kezelésre, minden nap órákat ültem ott vele. Szerencsére sikerült őt helyre hozni, de maradandó májkárosodással kell együtt élnie, gyakori orvosi vizsgálatot igényel. Ahogy a betegség elején kinézett, rengeteget sírtam, mert úgy tűnt nem fog megmaradni. A máj, és a vese bajok könnyen "elvihetnek" egy kutyát.


Viszont ha egy orvos azt mondja, hogy altatni kell, mert már csak szenved, akkor azt komolyan kell venni! Nem szabad nézni ahogy kínlódik, csak azért, mert önző faj vagyunk, és azt akarjuk maradjon még velünk. Szörnyű, de olyankor el kell engedni. :(

2020. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük a részvéteket és magát a válaszokat is. :(
2020. júl. 23. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Én sem tartom valószínűnek hogy az orvos tette volna, de még ha úgy is van, benne több jó érzés van mint bennetek akik hagynak egy szerencsétlen állatot szenvedni az önzőseguk miatt.
2020. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Te már vesztetted el a saját gyerekedet?
2020. júl. 25. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!