Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazából elaltathatta az...

Igazából elaltathatta az állatorvos a kutyánkat?

Figyelt kérdés
5-6 napja kezdődhetett. Nem akart semmit sem enni a vizet is kihányta, rosszul volt remegett a teste ha megsimítottam magába zárkódott. Kijött az állatorvos kapott injekciókat, de semmi. 2 nap után bevitettük az állatorvossal, hogy nézze meg mi van vele és kiderült hogy nem működött a veséje. Adott diétás tápot és egy fogkrémformájú tubusban vitamint. A kaját természetesen nem akarta enni a vitamint se de azt úgy oldottam meg, hogy rákentem az ínyére meg a fogaira így kénytelen volt lenyalni. Szóltunk, hogy ezt a tápot sem eszi. Ezután elvitte infúzióra. Azt mondta, hogy három infúziót fog kapni hátha beindul a vese utánna már nem fog tudni mit kezdeni vele. A harmadik infúzió után holtan hozta vissza azt mondta, hogy az autóban pusztult el most hogy hozták vissza. Csak abból következtetek hogy furcsa pont a harmadik után közvetlen pusztul el és azt is tudta, hogy a nagyi nem engedte volna őt elaltatni bármennyire is szenvedett volna mert még a fia hozta a kutyát a házhoz aki fél évvel ezelőtt meghalt és csak a kutya maradt a fiából. Így gondoltam hogy az állatorvos altathatta el és nem magától pusztult el afféle kegyes hazugság. Szerintetek?
2020. júl. 23. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem mentség arra hogy hagytatok szenvedni.
2020. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
62%

Állatorvosok nem altathatnak csak úgy el állatokat. Valószínűleg igaz,hogy elaludt. Szervezete már nem bírta.


Sajnos ha kezelés ellenére is rosszabbodik a kutya állapota akkor ott a vége a dolognak a vese és máj kezd leállni akkor többnyire nincs mit tenni!


Viszont az nagyon önzőség,hogy nem altatta el volna a nagyid akármennyire is szenved.


Kimondani a végét mindig nehéz,de ilyenkor csak is kizárólag a kutyát kell nézni,hogy méltósággal engedjük el. Ne fájdalommal,kínok közt.


Nekem mikor a 16,5 éves kutyámat altatni kellett,bazi nehéz volt kimondani,de muszáj volt. Ő már dőlt borult,szinte csak aludt,nem sokat mozgott,szobatiszta sem volt már. Nem tudtam levinni sétálni,mert nem akart jönni. Fájt már mindene szerintem :/ aztán elkezdett nem enni,nem kakilt. Előtte hetente jártam valamivel az orvoshoz,bélgyulladás,méhében ciszták stb.. Tudtam most már ki kell mondani a végét. Mikor mondtam az orvosnak,hogy nem kakil,nem eszik,csak fekszik. Mondta már elkezdődött a végelgyengülés. Valószínű pár nap max egy hét múlva magától kínok közt halt volna meg,de nem akartam ezt megvárni.

2020. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!