Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakótelepi lakásba két gyerek...

Lakótelepi lakásba két gyerek mellé milyen fajta kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Olyan állat kéne ami jól tűri a gyereket. Természetesen nem lenne folyton nyúzva, és a rendszeres séta is biztosítva lenne számára.
2010. aug. 3. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10%
Lakótelepre semmilyet. A kutyának, macskának kell a szabadság, hogy szaladgáljon, a természetben lehessen. Én a kinti-benti tartás híve vagyok, persze megfelelő odafigyeléssel. Továbbá, két gyerek plussz no kinti szabadság... A gyerekektől (imádom agyerekeket, nem vagyok ellenük, sőt) nem lenne soha nyugta, egy nyugodt sarka. Szerintem is inkább kisebb állatot válasszatok, amelyik elvan egy akváriumban. Vagy pedig a lakásban tartandó kutyákat nézzétek meg, pl. csivava. Sok sikert a választáshoz, ha mégis kutyusotok lesz!
2010. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

jajjj miért akarjátok lebeszélni?? Ezert van annyi gazdátlan kutyus,mert cska az olyanoknak ajánlják,aki kertes hazban lakik,egész nap a kutyával van(tehát nem sulizik,nincs munkahelye) és dől belőle a pénz.Persze,nagy felelösség de azért ne essünk már túlzásokba,hogy lakásban meg gyerek mellé nem lehet.Nem a fenét.Szépen el lehet magyarázni a gyereknek hogy nem szabad bántani a kutyust,finoman simogatni,stb.Az én másfél éves unokaöcsém megértette,és mindig szépen nyúl hozzá, és nincs semmi baj.

Amúgy valamilyen Bichont javaslok,imádnivalóak és szobakutyák,persze őket is sokat kell sétáltatni.Vagy esetleg tacskó.

Jó kutyázást!

2010. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

16:52.. kis bichont ja.. fogadjuk majd kinézik egy expresszes honlapon 20.000 forintért.. na ilyenek miatt (is) sok a gazdi nélküli kutya.

ha nem a gyerekeknek veszitek a kutyát, hanem a ti álmotok(szülőké) volt, menjetek el közeli menhelyekre, hátha tudnak ajánlani nektek egy aranyos, szelíd, barátságos felnőtt kistestű kutyát. ha a két gyerek még kicsi, nem hiszem, hogy lenne kedvetek még munka+gyerekezés után egy kölyökkutya után takarítgatni.. amikor otthon vagytok eleinte két óránként lecipelni.. megtanítani, hogy ne rágjon össze mindent.. stb. stb...

2010. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Már nem azért, de ez a sok tanyasi, aki a panelba nem engedné a kutyát...attól megkérdezhetem, h a kutyáját, hányszor viszi sétálni a kertből ?? Mert sokan azt hiszik, hogy ha ki van b@szva a kertbe, akkor ő már kiváló környezetet teremtett a kutyának, és ő a nagy ász.

Elmondanám, h a panelban tartott kutya, több okból is jobban érzi magát, egy kertbe tartott kutyánál.

1 folyamatosan a gazda közelében lehet.

2 naponta több alkalommal is, elhagyhatja a környezetét, elmehet sétálni, ami egy kutyának sokkal fontosabb, mint a 10m2-es friss levegős kert.

Persze, lehet panelban is, és kertes házban is jó, illetve rossz környezetet teremteni.

Mopsz gazdi...a panel lakó fajtából!

2010. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Krande ***** válasza:

Én kimennék a menhelyre, először egyedül, aztán második fordulóban gyerekkel. Beszélj az ottani gobdozókkal, figyeld a kutyákat. Pl enyémke odajött a rácshoz de NEM UGATOTT miközben a többi hangosan próbálta felhívni magára a figyelmet. Ebből már sejtettem (jól :-) ) hogy a lakásban sem fog sokat kiabálni. Szintén menhely előnye, hogy több (esetleg többszáz) kutyából tudsz választani.

Ami a méretet illeti, szerintem még egy nagyobb testű is inkább érzi magát jól lakásban mint a menhely kennelében, inkább az a kérdés mekkorák a gyerekeid. Az fontos szempont, hogy tudják egyedül sétáltatni (hamost nem is, de egy pár év múlva) ne az legyen hogy kettőt együtt elhúzza az eb.

És persze jó, ha legalább az egyik már van olyan érett hogy el tud veled menni kutyasuliba!


Abban nagyon egyetértek az előző válaszolóval, hogy a lakás jobb a kutyának mint ha egész életében a kertben van.

2017. febr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!