Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek az agarak? (Külleme,...

Milyenek az agarak? (Külleme, viselkedés stb)

Figyelt kérdés

Aki ék van agara az leírná vele a tapasztalatát. (Magyar/Angol agár rá vagyok leginkább kíváncsi)

Tényleg olyan nehéz vele a behívást megtanítani?

Azt is olvastam valahol hogy külön olyan suliba kell vinni ahol van olyan akinek van agárral tapasztalata



2020. júl. 28. 11:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
13%

Aranyom. A kérdés első része a küllemre vonatkozik. A küllem képen és élőben is ugyanolyan, ezért is nem értem, hogy miért kell ezt külön megkérdezni. Vagy a standardra vagy kíváncsi? Ahhoz el kell olvasni a fajtastandardot, ugyanúgy nincs mit magyarázni róla.


Én elfogadom, hogy tapasztalatra vagy kíváncsi, de elolvasol egy leírást az agárral, akkor abban objektíven le lesz írva minden, míg egy agártartó véleménye... Hát, ahány ház, annyiféle neveltetés, vagy hogyan is szokás ezt mondani. 🤔 Mindenki mást fog mondani.

2020. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy mást fognak mondani a gazdák mert minden kutyának más a jelleme. Az irodalom meg csak a nagy általánosságot írja le.

Szerintem jól teszi a kérdező, hogy személyes tapasztalatokra is kiváncsi, nem csak leírás alapján akar agarat tartani.

2020. júl. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Aranyom. Tudom jól hogy minden agár más épp ez a lényeg. Menjél inkább máshova trollkodni mert látom azért a kérdés nagyon érthetetlen de volt ide időd kommentelni
2020. júl. 29. 08:46
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Fajta jellemzők

Alkalmazkodás


Hideget elviseli:

Egyedül hagyható:

Meleget elviseli:

Lakásban tartható:

Érzékenység:

Kezdő gazdiknak:


Barátságos


Családbarát:

Gyerekeket szereti:

Kutyákat szereti:

Idegenekkel barátságos:


Ápolás, gondozás


Nyáladzás:

Könnyen ápolható:

Hízásra hajlamos:

Egészség:

Vedlés:

Szőrápolás:


Taníthatóság


Hajlamos elvándorolni:

Ugatás:

Vadászösztön:

Tanítható:

Intelligens:


Mozgásigény


Energia szint:

Mozgásigény:

Játékosság:

Intenzív:

2020. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%

Fajta jellemzők


Alkalmazkodás



Hideget elviseli:10/8


Egyedül hagyható:10/5


Meleget elviseli:10/5


Lakásban tartható:10/10


Érzékenység:10/10


Kezdő gazdiknak:10/7



Barátságos



Családbarát:10/10


Gyerekeket szereti:10/10


Kutyákat szereti:10/10


Idegenekkel barátságos:10/10



Ápolás, gondozás



Nyáladzás:10/2


Könnyen ápolható:10/10


Hízásra hajlamos:10/1


Egészség:10/10


Vedlés:10/2


Szőrápolás:10/2



Taníthatóság



Hajlamos elvándorolni:10/1


Ugatás:10/1


Vadászösztön:10/10000


Tanítható:10/10


Intelligens:10/100



Mozgásigény



Energia szint:10/2000


Mozgásigény:10/8


Játékosság:10/2


Intenzív:10/10

2020. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Aki csak bemásolni tud ilyen hülyeséget az hanyagolja a trollokra és azokra akik nem tudnak szöveget értelmezni nem vagyok kíváncsi
2020. júl. 30. 17:43
 17/25 anonim ***** válasza:
17%

Dikk, nekem mondtad? Lényegtelen....

15.-vagyok, külleme minden agár egyforma vagyis hogy mondjam én már 1km+ról kiszúrom a kecses járásáról.... is, hogy az egy agár,..Ember az agár az agár és vannak külön a kutyák, ha ezt még nem hallottad akkor még semmit se tudsz az agarakról. Szinte egy külön faj, nem is kutya, hanem egy önálló faj, majdnem mint a gepárd... nem fogja a parancsaidat lesni egész nap, vagy láb alatt farkát csóválva toporzékolni, sokan azért unják meg az agarat, mert olyan, mint egy autista a nap 24-órájából elvonul oldalra 22, 23-órára

2020. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kedves 15ös leginkább saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi ha elolvastam volna az előző kommenteket. Eléggé utánaolvastam ezeket a bemásolt hülyeséget meg már hatezerszer láttam
2020. júl. 30. 22:33
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
15. De ennyi, nem kell túl misztifikálni, ha vadászva ölt már le valamit, akkor nagyon nehéz lehívni a következő kiszemelt prédájáról,de nem lehetetlen még akkor se,mikor 60-nal robog az új préda felé, de olyankor már csak a gazdája tudja behívni, senki más, vagy egy golyó...full másik dimenzióban van olyankor az agár. Ja azt nem mondta még eddig senki se. full 1 gazdás jószág, akár a gazdája után is hal bánatában. Am bármikor, mikor megadatik a lehetősége, hogy kimenjen vagy szabadon legyen 99%-ban a gazdája után fút maxi gázon akár a 20Km-re lévő munkahelyre is, na akkor nem érdekli se a vadászat se a viz, se semmi, csak a gazdi, de minden áron, egy milisekundumra se lassít le .......rengeteg agárnak ez a veszte, túlhajtja magát olyankor ,túlhevül,(vérlobot kap)ez a legkeményebb, a teste szól, hogy állj, de az agya azt mondja űzd tovább! fut 60-nal és futás közben holtan esik össze ,meg ilyenek. vagy elütik
2020. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Ja azt nem mondta még eddig senki se."


De képzeld olvastam erről is. Nem hiszem hogy neked van agarad én pedig TAPASZTALATokat szeretnék.

2020. júl. 31. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!