Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg egy...

Hogyan értessem meg egy idősebb nénivel, hogy az angol cocker spániele nagyon erősen túlsúlyos, és valószínűleg már emiatt diszpláziás is?

Figyelt kérdés

A házunk előtt van egy panel tömb, és a néni minden nap 2x 5 percre lehozza a spaniját elvégezni a dolgát. A kutya nagyon csúnyán néz ki, rendesen remeg rajta a háj, mint a kocsonya, ha megy (kopaszra van gépeztetve), légzési nehézségei vannak, fullad, és kacsázik a hátsó lábain (láthatóan kényelmetlen neki a járás is). Már magyaráztam a néninek, hogy Lizike étrendjéből vissza kellene venni egy kicsit, meg a napi 2x 5 perc sétánál többre vinni, de azt mondja, hogy a kutyának nincs semmi baja, csak egy icipicit duci, mert sok kekszet kap... Már elmondtam neki a véleményemet a kutyájáról, hogy én mit veszek észre rajta (cane corsom van és ápolónő vagyok, szóval tudom, mit beszélek), de csak ENGEM nézett hülyének, és tulajdonképpen a tudtomra adta, hogy nem kíváncsi a véleményemre, mert ő a vérbeli spániel tartó és spániel szakértő...

Lizike 1,5 éves, attól félek, ha így folytatja a gazdimami, hamarosan kimúlik... :(


2010. aug. 3. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
mi közöd van neked a spánieljéhez? nincs valami egyéb dolgod?
2010. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nálam ez már az állatkínzás kategóriába tartozik.Nem elég, hogy a gyerekeiket hizlalják fel, még szegény háziállatokkal is ezt kell tenni. A legnagyobb probléma az,hogy azt hiszik ezzel csak a szeretetüket mutatják ki, és nem fogják megérteni, hogy ez rossz a kutyának. Esetleg vigyél neki könyvet, arról hogy milyen standard elvárásoknak kell megfelelnie egy spánielnek.
2010. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Dehogy nincsen... De az a kutya hamarosan kinyúvad...


Egyébként pedig normális válaszokat várok, nem pedig szurkálódást.

2010. aug. 3. 18:35
 4/18 A kérdező kommentje:
Már mutattam neki újságban fotókat spánielekről, de azt mondta, azok girhesek... Egyszerűen nem hiszi el, hogy egy spánielnek nem 20 kiló környékén kellene lenni..
2010. aug. 3. 18:36
 5/18 anonim válasza:
96%

Nem kell egyből lehurrogni a kérdezőt, nehogy már az is baj legyen, ha az ember jót akar!

Hihetetlen milyen emberek vannak...

2010. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ma 18:29 Az ég óvjon az ilyen "jóindulatú" és "értékes" emberektől, mint amilyen Te vagy. Attól, hogy téged nem érdekelnek mások, más még lehet, hogy nem ilyen érzéketlen.


Kérdező: Szerintem hiába bizonygatod az öreglánynak, nem fogja érdekelni. Maximum ajánld fel néha, hogy elviszed sétálni, ha futja rá az idődből, mást nem nagyon tudsz csinálni. Kampányolhatsz, de úgysem mennél vele semmire. Egyértelmű, hogy az öregasszony nemhogy nem vérbeli szakértő, de még egy kutyát sem tud felnevelni. Szegény Lizikének meg vannak számlálva a napjai:(

2010. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezen sajnos nem segíthetsz... Talán jobb, ha nem szólsz bele, úgysem tudod meggyőzni. Lizike áldozatul fog esni egy ember hülyeségének, és van egy tippen, hogy az utódja sem lesz szerencsésebb... Sajnálom...
2010. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Mint kétszeres spánielgazda mélyen lesújt és felháborít a történet.

Ugyanis a nénike simán kimeríti az állatkínzás illetve a nem megfelelő tartás kritériumait.

A spanik amúgy is szeretnek enni és ha nem vigyáznak, elhíznak. Íme. Én nem szállnék le a néniről. Amúgy ha olttatni viszi, csak szól majd az állatorvos is, hogy a törzskönyvben kutya szerepel és nem fóka.

Ha meg nincsenek meg az oltások, akkor simán fel is lehet jelenteni.

De a kutya érdekében én bevállalnám, hogy állandóan dumálok a maminak, majd csak megunja és hátha eszábe jut, hogy talán igazad is lehet.

2010. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
legfeljebb hivd fel a spániel mentőket és mond el hogy mi van és ha érdekli őket akk elmennek és beszélnek vele vagy valami [link]
2010. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3%
ha kinyúvad majd vesz másikat. nem értem egyesek miért érzik úgy h a világ összes kutyájáért felelnek.
2010. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!