Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen nehéz a séta?

Miért ilyen nehéz a séta?

Figyelt kérdés

Mikor olyan kedve van, tud “szépen” jönni(ami azt jelenti, hogy elöl megy és húz, de nem vészes), máskor pedig úgy kell neki könyörögni. Lefekszik/leül menet közben, betámaszt és nem mozdul, vagy ha meglát valakit akkor azonnal oda kell mennie(amivel nem lenne gond, mert a legtöbben vevõk rá, de izgatottságában ugrál és néha csipked, amirõl megint nem tudom leszoktatni). Korábban is el-eljártunk sétálni, de tegnap megkapta az utolsó oltását, így szeretném rendszeresíteni a sétát.


Tudom hogy még kölyök és fedezné fel az új szagokat, engedem is neki, de ha rajta múlna egész nap ott lennénk és nem haladnánk sehova.


Most még hám van rajta, késõbb majd átváltunk nyakörvre. Mindig nézem, nincs rajta szorosan, minden irányból befér alá a kezem.


Ha falattal próbálom ösztönözni, bejön elém, ugrál a kajáért és miután nem kapja meg(vagy megkapja mert éppen tudott szépen jönni mellettem) leül és nem mozdul.


Már úgy vagyok vele, hogy inkább õ húzzon engem, mint én õt.


Mit tudnátok tanácsolni?



2020. júl. 29. 16:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Van nyakörve is, de az még nem jó rá, legalább 2-3 hét kellene, hogy akkorára nõjön hogy jó legyen. Erre a kis idõre pedig nem vennék másikat. Most egy macskáknak való van rajta, de az kicsatolódik ha hirtelen megindul, ezért kellett a hám.
2020. júl. 29. 21:46
 12/12 anonim ***** válasza:
42%

A kutyanevelést nem próbálni kell, hanem csinálni!

A húzásról lenevelni, idegenekhez nem odaengedni, a dacot nem ráhagyni. Megtanítani, hogy nem a saját feje után megy, és nem engedni az önálló akciókat, mint az idegenekhez húzás, rohanás és csipkedés!

2020. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!