Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyám?

Miért nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés

Ugyanazt a tápot kapja évek óta, most új kajás tálat vettünk neki, és azóta nem eszik.

A tállal van a baja? Ha igen mi? A mérete is jó.

Ugyanez a vízzel is, új tálat kapott és abból sem iszik, 1 napja nem ivott, nem evett.

Betegnek nem beteg, ugyan olyan energikus mint volt.

Vagy esetleg az, hogy vizezett tusfürdővel mostam az etető tálját? (Bár ezt eddig is így csináltam)



2020. júl. 30. 08:50
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Nem, itt tényleg az van, az egyik pitbull keverék kennelbe van, a masik labrador keverek 1m es láncon , németjuhász keverék kennelbe kb.4nm er.

Egyedul 1 yorki van bent azt pedig sose setaltatjak.

2020. júl. 30. 21:42
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

30, Írtam ide több választ is, én is falusi vagyok. A kutyám kinti-benti kutya, kb. olyan, mintha a tesóm, vagy a gyerekem lenne. Bent ott fekszik, ahol akar (kanapé, ágy is), pedig nem egy kis szőrmók, majd 40 kg. Mindenből a lehető legjobbat kapja: Platinum táp, marhahús-marha máj, Farkaskonyhás jutalomfalatok, rendszeres orvosi ellátás. Téves azt gondolni, hogy falun csak rossz dolga lehet egy kutyának. Biztos van, aki láncon tartja, de mifelénk sem veszik szarba a kutyát, pedig egy kis faluról beszélek. Ugyanúgy megvan városban is a gyökér, aki méltatlanul bánik a kutyájával, akárcsak falun a nagyon elmaradott tahó, aki láncra veri.


Szerintem a kérdező nem Magyarországon él, max. határmenti településen (remélem).

Jól gondolom?

2020. júl. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
"Nem, itt tényleg az van" Miféle helyen élsz? Én egy elmaradott kis faluban, de itt ha valaki láncon tartja a kutyáját, baromi gyorsan feljelentik, és az állatvédőket a nyakára hívják bónusznak. Volt hogy heti szinten jött ki a kocsijuk, ami jó ideje lecsengett: mert már nincs okuk jönni.
2020. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Herbolya
2020. júl. 31. 08:30
 35/41 A kérdező kommentje:
Magyarországon van, Borsod megyében
2020. júl. 31. 08:31
 36/41 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nagyobb összeget tettem volna rá, hogy erről a megyéről van szó... :(
2020. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
És egy nagyon rossz reszéről , ahol az egyik telep kóbor, harapós kutya másik telepeken láncon vannak.
2020. júl. 31. 08:47
 38/41 anonim ***** válasza:
94%

Rákerestem a településre, hát, én nem csodálom, hogy ott így tartják a kutyákat, ahogy nézem, nagy a szegénység (meg a trógerség is, pl szeméthegyek az út mentén). [link]


Szégyen, hogy minden szarra van pénz ebben az országban, de ilyen helyekre nincs.


Kérdező, tanulj amilyen jól csak tudsz, és egy jó végzettséggel menekülj innen.

Ha annyira rossz arrafelé az állattartási "kultúra", akkor fotózzatok le néhány esetet, és próbáljatok valamelyik nevesebb állatmentő szervezettől segítséget kérni.

2020. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Hát könyvelőnek tanulok, és tervezem a költözést győrbe például.
2020. júl. 31. 09:03
 40/41 anonim ***** válasza:
0%

Ne bántsátok mar basszus a kérdezőt, Ő minden tőle telhetőt megtesz a kutyájáért, nem hasonul a szomszédaihoz, és nem mindenki születhet normális környékre...

Most tényleg jobb lenne ha a környéken kóricálna a kutya, és ehezne? Vagy valamilyen elmebeteg befogta volna és lancon tartaná, nem lenne veszettség oltás meg kullancs bolha elleni szer...

Egy idő után a menhelyen is elaltatták volna, hiszen sajnos nincsen hely minden kutya számára. 😣


Kérdező, tedd vissza a tálját egy kis időre, figyeld meg eszik e belőle. Nagyon meleg van, az is lehet nincs étvágya, csak azért mert esetleg pár órája nem eszik, én nem ijednék meg a helyedben. Az én kutyám ilyen melegben 2 napig simán nem eszik, és az égvilágon semmi baja nincs. Persze a virslit meg ilyesmit azonnal enne, hiába van 30fok. Próbáld meg valami nagyon incsiklandóval etetni, egy darabka virsli, vagy sajt, hogy egyáltalán azokra van-e étvágya.

Aggódnék ha egyébként nagy evő, ha egy egész napja nem evett, és bágyadt, latszólag is rosszul érzi magát, ha lázas esetleg. Akkor mindenképpen vidd el, és próbáld megkerdezni az orvost esetleg tudnátok-e reszletekben fizetni, a nehéz pénzügyi helyzet miatt. Nálunk lehetséges, hátha nálatok is.

2020. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!