Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull tulajdonosok! Ti nem...

Pitbull tulajdonosok! Ti nem féltek a kutyátoktól? És miért nem?

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 08:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Aki fél a saját kutyájától az rég rossz.
2020. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De kiszámíthatatlanok.
2020. júl. 31. 08:29
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Beteg az az ember aki a sáját kutyájától fél
2020. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem kiszámíthatatlanok.

Ez nem fajtától függ.

2020. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne kiszámíthatatlan? Ha nem valami vadbarom "neveli" akinél a kutyával való foglalkozás kimerül az ingerlésben, bántalmazásban és támadásra kényszerítésben, akkor egy pitbull semmivel se rosszabb kutya, mint bármelyik másik. A rossz hírük az idióta gazdáknak köszönhető.
2020. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%

Ha nevelve és tanítva van minek félne az ember?

A pitbull közel sem olyan agresszív mint amilyennek pl a média bemutatja.

2020. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem félek tőle. Puszilgatom,ölelgetem. A családtagom meg viszi futni rendszeresen. A legaranyosabb kutya. Utcán jönnek simogatni,hogy milyen cuki. :)
2020. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%

Pit bull - amstaff keverékkel nőttem fel, gyakorlatilag 1 nappal a születésem után vitte haza édesapám a kutyát. Szegénnyel kisgyerek koromban nem voltam kíméletes, nyilván nem bántottam soha, de nyúztam rendesen, mindent hagyott. Nagyon szerettem, én is ilyen fajta kutyát akarok.

Amiktől tartok: Német juhászkutya, Kuvasz, Kaukázusi. Több mentős is van a családban, a legtöbb kutyás esetnél németjuhász támad, általában családtagra. Széles rokoni körben is történt ilyen, 6 éves németjuhásszal semmi probléma nem volt soha, volt nevelve rendesen, kutyasuliba is hordták anno, egyszercsak megtámadta a gazdáját minden különösebb előjel nélkül. Ez persze személyes tapasztalat alapján alakult ki, hogy én mely fajtáktól félek, minden fajtában vannak agresszív és rosszul nevelt állatok, csak vannak amelyek kiszámíthatatlanabbak a többi fajtánál.

2020. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Tudod ki kiszámíthatatlan? BÁRMELYIK FAJTA, amelyiknek rossz az idegrendszere, esetleg olyan előélete van, amiben rendszeresen bántalmazták. Na, azok kiszámíthatatlanok.

Egy jó idegrendszerű pit gyakorlatilag még házőrzésre is alkalmatlan, rajongnak az emberekért.

Az ösztön viszont más tészta. Ez a fajta tudjuk mire lett kitenyésztve, és tudjuk, hogy sok rossz ember mire használta őket több generáción keresztül. Bennük van, hogy más 4 lábú élőlényekre, főként kutyákra mennek rá. A legtöbb pitbull nem falkakutya, komoly fajtához való hozzáértés szükséges, hogy valaki többet tartson együtt, de nem lehetetlen.


Statisztikák alapján is sokkal kevesebb %-ban támadnak emberre más fajtákkal szemben. Csak a média szereti őket szörnyetegnek beállítani, és bármilyen kutyatámadásos cikkhez odabiggyeszteni, hogy pitbull, vagy harci kutya, ha az támadt, ha nem, mert jól hangzik. Na de hülye is, aki bedől a médiának...

2020. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

A kutya viselkedése NEM fajtafüggő!

Nevelni kell és jól bánni vele - akármelyik fajta meghálálja. Valaki itt pl. épp német juhászt és kuvaszt említett, mindkettő volt már nekünk, és mindkettő nagyon hasonló habitusú volt - (általunk) kenyérre kenhető kategória (mondjuk a kuvaszunk sokkal jobb jelzőkutya volt, nagyobb volt benne a területvédő ösztön; de ez is nyilván valamennyire egyedfüggő).

2020. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!