Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy válasszak megfelelő kennelt?

Hogy válasszak megfelelő kennelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem vagyok kutyaszakértő meg semmi más se xD

Szeretnék egy egészséges kutyát, ami megfelel az elképzelésemnek.

Hogy találjak kennelt? Hogy válasszak kutyát?

Mire kell figyelni?

Honnan tudom, hogy nem "átverés" normális tenyésztő stb.



2020. aug. 6. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

- Fontos, hogy a kiskutyáknak legyen törzskönyvük. Ha nincs, akkor az az ember nem tenyésztő, hanem egy csaló szaporító.

- Egy normális tenyésztő megengedi, hogy megnézd a szülőket. Az állapotuk sokmindent elárul.

- Kérdezd meg, hogy mit esznek. Ha azt válaszolják, hogy “mindent” azt nagyon rossz jel.

- Kérdezz sokat. Egy jó tenyésztő válaszolni fog. De azért felkészületlennek se hass, olyat ne kérdezz, hogy hányszor kell egy kutyát naponta sétáltatni.

- Ha várólista van az is jó jel.

- Kössetek adásvételi szerződést.

- Olyan tenyésztőtől válassz, aki követi az eladott kutyái életét.

2020. aug. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szűkítsd le a kört 1-3 fajtára, utána döntsd el, hogy show van munkavonalú kutyát szeretnél-e. Ezek fényében lehet elkezdeni nézegetni a kenneleket.


A kérdésből ítélve valamilyen kezdőknek való fajtát szeretnél és show vonalút.


Esetleg körül lehet még nézni a fajtamentésnél is. (Vannak, akiknek nem jön be a show-vonalú ebek külseje.)

2020. aug. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem se show kutya kell
2020. aug. 7. 01:57
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem show vonalú kutyát akarsz, akkor nem értem a kérdést. Nyilván ez esetben értesz hozzá és fel vagy készülve arra a laza 4-6 óra mindennapos aktív foglalkozásra, ami egy munkavonalas kutyával jár.


Akkor miért írtad ki a kérdést? Nyilván az adott szakágban már sok versenyen voltál, olvastál, ismered a vérvonalakat stb... szóval érted :)

2020. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Konkrétan nekem ház/telek őrzésre kéne kutya xD
2020. aug. 7. 14:24
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Arra nem fog tenyésztő adni. Szerencsére.
2020. aug. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor mégis őrkutyát honnan vegyek?
2020. aug. 7. 15:27
 8/20 anonim ***** válasza:
Sokan le fogják írni, de attól még igaz és fontos tisztázni: hosszútávon sokkal olcsóbb és hatékonyabb egy riasztórendszer, mint egy házőrző kutya. Még ha nem is nézzük, hogy a kutyának milyen sivár élete lenne, akkor is jobb beruházás a riasztórendszer, a kutyát orvoshoz kell vinni, etetni kell, egy csomó macera van vele. Nem mellesleg egy pillanat alatt meg lehet mérgezni, nem egy olyan kutya van, amelyik csak a kerítés másik oldaláról bátor, aztán ha a betörő ráüvölt akkor elkullog a sarokba, szóval még csak nem is hatékony, nagyon kicsi az esély rá, hogy megfogja neked a betolakodót, aztán ha mégis, akkor neked megintcsak macera van vele, oké, hogy a saját telkeden történt, ahová illetéktelenül léptek be, de hiába rakod ki a harapós kutya táblát, attól még problémás, ha egy széttépett hulla van a kertedben... Azt meg egy pillanatig ne gondold, hogy olyan helyre, ahol kutya van nem törnek be, lásd az első érvet, baromi könnyen meg lehet mérgezni és ezt a betörők is tudják. Szóval hidd el, ház/telek őrzésre nem kutya kell.
2020. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Telekőrzésre riasztó.

Nálunk a kerbe mászott be egy férfi, a kutyánk megfogta a kezét. Csúnyán szétmarcangolta. Hiába saját telek, hiába a harapós kutya tábla, hiába a kamerafelvétel, hogy bemászott a keritésen, még ő perelt be, és csúnya kártérítést kellett fizetnünk a tolvajnak.

Olcsóbban megúszom, ha csak ellopja amit akar.

2020. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Félrebeszéltek, egyrészt nem várom el tőle hogy tépjen szét akárkit is.

Csak nem egy benti szardarab kutyát szeretnék.

Miért lenne szar élete a kutyának? Ránézel egy török pásztor kutyájára...

Nem azt kértem hogy mondjátok el mit csináljak, azt hogy hogy válasszak kennelt.Egyébként járkálnak állatok is.

2020. aug. 7. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!