Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni tenyésztésre...

Szeretnék venni tenyésztésre kutyát. Yorkira gondoltam. Hogyan válasszam ki a megfelelő kutyust?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mik a feltételei annak, hogy egy elismert jó tenyésztő váljon belőlem? Rengeteget olvastam utána. A MEOE oldalát rendszeresen olvasom de nem igazán jöttem rá, hogy mik először a legfontosabb ami kell neki. Előre is köszönöm
2012. febr. 1. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Először ki kell választani a megfelelő tenyésztőt és vele beszélni h tenyésztésre keresel, nézd meg a lap.hu oldalt ott sok van és vannak jók.
2012. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

járj sok sok kiállításra, nézegesd az oldalakat törzskönyveket, külföldi kiállításokat stb.

Rá kell jönnöd neked mi tetszik a fajtában melyik típus vonal, yorkiban annyira nem vagyok otthon de nálunk ránézésre meglehet mondani melyik kutya melyik vonalból van vagy melyik kennelből.

Én annó az első tenyészkutyámat még a megfelelő tudás nélkül vettem, persze sokat olvasgattam stb de igazán kezdő voltam. Jó kutya volt de nem az a típus amit ma preferálok, csak egy almot hoztunk le tőle amiből már nekem jobban tetsző kiskutyák születtek de nemvolt az igazi. Így, ivartalanítva lett és másik kutyát vettem egy külföldi kennelből, már nagyon tudatosan választva.


Ahhoz, hogy jó tenyésztő lehess nagyon kell ismerned a fajtádat, történetét, küllemét, jellemét.

Kell egy tenyészcél ami alapján elindulsz, hogy milyen is az általad jónak tartott kutya... ez viszonylag képlékeny dolog - nekem példaképen az egészség nagyon fontos plusz az, hogy az eredeti munkájára alkalmas legyen a kutya. Küllemi tekintetben sokat változott a megítélésem a 8 évvel ezelőttihez hisz a szemem már nagyon ráállt a fajtára.


Ami ezen kívül kell az már csak a papírmunka és az anyagiak...ja és általános szaporodásbiológia, anatómia stb

2012. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Akiteki ***** válasza:
92%

Azzal indul, hogy imádod a fajtát és még annál is többet akarsz megtudni róluk, amit már eddig is felhalmoztál. Nem csak a hazai állományt, de nemzetközi szinten is ismered a kutyákat, kinek a törzskönyve mit ígér, melyik vonal miben jobb, Te mit szeretnél erősíteni a kutyádban és ezt melyik kannal találod meg a szukádhoz.

Olyan ez, mint egy nagy utazás. Mindent el kell tervezni, hogy ne vesszünk el útközben és ne a parkban egy padon kelljen aludni. Közben a jól kiválasztott szukádat megmutogatod mindenkinek kiállításon, hogy később leshessék, hogy a szépséges lánynak még nála is szebb kölykei születtek. És persze ott megismerkedsz a tenyésztőkkel, akiktől nagyon sokat tanulhatsz a fent említettekből. Mire a lányzó 2 éves lesz, remélhetőleg már kitaláltad ki lesz a legjobb kan hozzá, akkor már csak elég pénzt kell szerezni hozzá, hogy megvalósulhasson az álom-alom.

2012. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én a terrier jellegű kutyákért rajongok. A helyüket már megcsináltattam az előírásoknak megfelelően egész nyáron azért melóztam. Most jön majd a kutyus. Illetve most végzek az egyetemen is hamarosan munkába állhatok és megtudok neki mindent adni. Rengeteget olvasgattam róluk itt is és könyvekbe is. De én arra a részére lennék kíváncsi hogy pl mikor kell kennel nevet választani? a kiállításra vitt kutyának előtte kell kutya suliba járni? Ha törzskönyves kanhoz viszem ott mit kell kérni a tenyésztőtől?
2012. febr. 1. 16:38
 5/17 Akiteki ***** válasza:
58%
Ezek mind részletkérdések. A tenyésztéshez elhanyagolható és minimális követelmények. A lényeg nem abban van, hogy mikor váltod ki a kennelnevet. Olvass vissza kicsit.
2012. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze a lényegét értem én.Biztos hogy valamelyik terrier jellegű kutyust fogom választani mert szerelmes vagyok ezekbe a kutyákba. Van vele célom,kedvem és pénzem is van hozzá. Csak ezekkel a hivatalos dolgokkal nem vagyok tisztában.
2012. febr. 1. 17:04
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen apróságokkal bőven ráérsz akkor foglalkozni ha a szukád minden szűrésen átmegy és küllemileg is megfelelő.

Semmi se garantálja, hogy az első megvett szukád már alkalmas is lesz tenyésztésre... nekem is van itthon 1200 eurós hobby kutyám aki minden szűrésen szépen átment de küllemben nem az lett amit én szeretnék...

2012. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Na akkor konkrétan: akár most is kiválthatod a kennelnevet. Légy MEOE tag és lépj be a klubba.

Ringdresszúrára ajánlom, hogy a netboard kiállítási toicjában szokott meghirdetve lenni ringdresszúra foglalkozás. Egy kiállításon az kell amit ott megtanulsz.

A kanért fizetsz általában 1 kiskutya ára mondjuk yorki ban olyan 140 ezer körül..

2012. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem. És ezeket a szűréseket állatorvos vagy a szervezet végzi? Küllemileg megfelelő az pedig a kiállításon válik el? Vagy azt is a szervezet határozza meg?
2012. febr. 1. 17:10
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
a kan tulaja adja a fedeztetési jegyet, kell a kan törzskönyvének, szűréseinek, tenyészszemléjének fénymásolata ezeket az alombejelentő mellé csatolod.
2012. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!