Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, akik szapitól vesztek...

Ti, akik szapitól vesztek kutyát, mi az indokotok rá?

Figyelt kérdés

Olvasom sokszor (nem csak gyakorin), hogy még mindig benne van az emberekben a "minek törzskönyv, úgyse megyek kiállításra" duma.


De lassan már a csapból is az folyik, hogy mit művelnek a szaporítók, így szerintem azért lehet tudni, hogy nem csak a törzskönyv megléte a különbség szapi és tenyésztő közt.


Kérdezlek titeket, szaporító támogatók, hogy MIÉRT? 15 évre veszel kutyát, szapitól mondjuk megkapod mittomén, 50-ért. Tenyésztőtől 150-ért. Ha lebontod évekre, aprópénz a vételár, és egy rendes, tenyésztős kutya egészségben fogja végig élni ezt a 15 évét. Tényleg nem éri meg összespórolni 100 ezer ft-ot arra, hogy ne kínozzák az anyját, kapj egészségügyi garanciát, legyen egy fizikailag szellemileg ép, boldog kutyád?


A kérdés nem provokáció, ha veszekedés lesz, töröltetem az egészet. Tényleg, őszintén meg akarom érteni, hogy egy nem vészesen nagy összeget miért nem lehet egy hosszú távú társra beáldozni).



2020. aug. 7. 08:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, nekem juhásztól van mudim. Novemberben lesz 11 éves. Egészséges, szép(!), nagyon okos kutya. Annak idején 7000Ft-ért vettem, oltva, féregtelenítve.


Nem hiszem azt, hogy egy magyar mudi tenyésztőnél jobb kutyát kaptam volna. Nem lett volna se szebb, se jobb. Csak drágább. Sokkal.

Azt a pénzt inkább a meglévő kutyámra költöttem.


Volt pár éve egy érdekes esetem egy kiállításon. Ott voltam a mudiknál. Csak néző voltam természetesen. Beszélgettem a tenyésztőkkel. Mutattam képet a kutyámról. Nagyon tetszett a tenyésztőnek, rögtön kérdezte, melyik kennelből van a kutyám. Mondom juhásztól vettem.

Na, annyi is volt a nagy érdeklődés! Pedig 1 perccel azelőtt még nagyon odavolt a kutyámért.

Ennyit erről... Képmutató banda.

2020. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%

8asra, hiába jelented be, senkit nem érdekel. Sokszot a bizonyíthatóan kínzott állatokat sem hozhattuk el, büntetésről pedig szó sincs ebben az országban. Gondolj csak a nőre, aki a kocsi után kötötte a kutyáját. Csontig lehorzsolta a húsát. Élve. És nem kapott semmit, sőt, még az ő tanyáját védig a rendőrök.

Vagy volt a srác, aki kifúrta a kutyája fejét, több helyen. Semmi büntetés.

A másik két fiú, akik fagyállót töltöttek a kutya szájába, szintén semmi.

2020. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
76%
8, épp ezaz, hogy egyáltalán nem rosszminőségűek. Ezért mondom, hogy ez nem fekete fehér.
2020. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%

Majdnem szapitol vettem kutyat,mert tenyesztonel eloszor nem talaltam. Nem tudott setalni porazon. Meg meglattam,hogy tappal eteti,elmeselte,hogy tesztas levest ad neki. A szuloket negylabon setalva nem tudta megmutatni ,mert folyamat ket labra allva alltak a kertben a racsra tamaszkodva. Az oltaso konyv nem volt meg.

Amikor a kiskutya beszaladt a szobaba,leszakitotta a fuggonyt ,a roma no elkezdett idegbetegul orditani vele. Ott jottem ra,h idegbeteg csaladbol NEM akarok kutyat foleg nem romaktol. (Nem tudtam,hogy romak.)

Ezeken osszessegeben ugy felbosszantottam magam,hogy elkoszontem es otthagytam.

Aztan vegul egy tenyeszto ajanlott egy masikat,akihez elmentem : nyers huson es az allat minden mas reszen neveli az allatait.( Az ismerose tart marhat,sajat maga vagja le.) Porazhoz es nyakorvhoz vannak szoktatva a kutyai,minden szuresuk megvan,torzskonyv,oltasi konyv stb megvan,lab allas tokeletes. A csalad tanult,nyugodt es udvarias. Nem ordit a kutyakkal. Szeretetteljes a legkor. Ezekbol tudtam,h o kell nekem :) Szerintem nem sok a 150 000 huf vetelar.

2020. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk van nem kívánt alomból kutyánk. Ingyen vittük el. Zömében szálkás tacskó. Semmilyen betegsége nincs, 6 éves.

Pénzért nem vinnék el így kutyát, de egy nem kívánt alomból mégis miért ne? Ők is állatok, ugyanolyan értékesek. Legalább nem dobják ki az út szélére. Az más, ha direkt elletik a szukát, olyat én sem "támogatnék".

2020. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Most itt nem ingyen elvitel volt a kérdés, habár a nem kívánt almok is házi szaporitas eredményei.


A 8-as válaszomat arra írtam, hogy valaki mondta 200 ezres tenyésztonel milyen blama volt. Erre írt a, hogy utána kell nézni és nem papíros szapitol hozni. A tenyésztő nem egy név, egy titulus, az egy hozzaallast, minőséget képvisel. Szóval nem értem az erre reflektalast, miszerint nem mindegyik szár. Nem értem, melyik mi nem szar?


A mudisnak. Nekem tenyésztőtől van mudim. Ha a tiéd tényleg olyan szép, torzskonyvezbetted volna. Nyitott törzskönyvű a fajta.

2020. aug. 7. 15:23
 17/34 anonim ***** válasza:
56%

Már nem az, úgy tudom. Megszüntették.

De én úgyse tenyészteném meg nem hordanám kiállításra... Akkor meg minek? Nem a papír a lényeg.

2020. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
43%

Az elet minden teruleten vannak akik jobban elvannak eresztve, ok tudnak tudatosan elni ... masok kozepszeruen elnek es az elvarasaik is atlagosak ... es vannak akik igen csak szegenyesen tudnak hozzaallni az elet nagy kerdeseihez.


Nincs mindenkinek felsokategorias szalonautoja ... van akinek biciklije sincs.


Ugyan ez van kutya fronton. Aki megteheti es szeret villogni annak puccos kutyaja van, van aki csak szeretne egy allatot is a csaladba ezert a szaporitos is megfelel es vannak akik meg a szaporitosat sem engedhetik meg maguknak, de szeretnenek megmenteni egy allatot es ezert menhelyre mennek.


Amugy pedig igy kerek a tortenet, mert tok mindegy milyen tenyesztonel, milyen szaporitonal vagy milyen menhelyen talalhatoak a kiskutyak, szereto gazdira mindegyiknek szuksege van.

2020. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
69%

Én mondjuk megengedhetnék magamnak egy flancos tenyésztői díjnyertes kutyát, de mégis két mentett keverékem van. Akkor most én valami joghézag vagyok? :D

De az alapelv teljesen jó, aki mindenáron X fajkutyát akar, de nem telik rá, vagy csak siman sóher, az szapizni fog. És így vissza is tértünk oda, hogy amíg van kereslet, lesz áru is

2020. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Én értem, persze amit mondtok.


Engem az ok érdekel. És szerintem ezt csak az érintettek tudnák megmondani. :)

2020. aug. 7. 18:40
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!