Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, akik szapitól vesztek...

Ti, akik szapitól vesztek kutyát, mi az indokotok rá?

Figyelt kérdés

Olvasom sokszor (nem csak gyakorin), hogy még mindig benne van az emberekben a "minek törzskönyv, úgyse megyek kiállításra" duma.


De lassan már a csapból is az folyik, hogy mit művelnek a szaporítók, így szerintem azért lehet tudni, hogy nem csak a törzskönyv megléte a különbség szapi és tenyésztő közt.


Kérdezlek titeket, szaporító támogatók, hogy MIÉRT? 15 évre veszel kutyát, szapitól mondjuk megkapod mittomén, 50-ért. Tenyésztőtől 150-ért. Ha lebontod évekre, aprópénz a vételár, és egy rendes, tenyésztős kutya egészségben fogja végig élni ezt a 15 évét. Tényleg nem éri meg összespórolni 100 ezer ft-ot arra, hogy ne kínozzák az anyját, kapj egészségügyi garanciát, legyen egy fizikailag szellemileg ép, boldog kutyád?


A kérdés nem provokáció, ha veszekedés lesz, töröltetem az egészet. Tényleg, őszintén meg akarom érteni, hogy egy nem vészesen nagy összeget miért nem lehet egy hosszú távú társra beáldozni).



2020. aug. 7. 08:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem tok mindegy, hogy honnan van a kutya ... ha szerencses es szereto gazdihoz kerul.
2020. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Es miért gondolod, hogy mindegy?
2020. aug. 7. 22:42
 23/34 anonim ***** válasza:
57%

Valószínűleg azért gondolja, mert az egy élet.

Tudod van, aki így fogja fel.

A menhelyi/kóbor/szapis/félmilliós tenyésztett kutya "értéke" ugyanannyi, hiszen élőlény

Nem lehet különbséget tenni.

2020. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet. Nem mindegy, honnan van. Nagyon nem.
2020. aug. 8. 19:02
 25/34 anonim ***** válasza:
68%

Van, aki máshogy gondolkodik. Ezt el kell fogadni.


Emberek között mikor különbséget tettek, háború letz belőle.

Valaki számára a kutyák közötti különbség tétel ugyanezt jelenti.


Hogy egy 300.000Ft-ért kínált nyertes dobermann pl többet "ér", mint egy menhelyi keverék.

Csak az a kérdés, hogy ki szerint ér többet? Ezt is csak emberek döntötték el... Szóval szubjektív.

2020. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Én soha nem mondanám, hogy többet ér.


A 3 kutyámból 2 tk-s, szépen hozzák a hozzájuk fűzött reményeket, nagyon jó kutyák, tényleg. Szépek, okosak, megaminden. A harmadik egy menhelyi pitbull (csináltattam dns tesztet, szóval azt tudom, hogy fajtatiszta pit). Az életem legjobb kutyája. Soha az életben nem lesz még egy ilyen okos, kedves, jó kutyám, mint ő.


De! És itt a de, ami miatt a kérdést kiírtam. Azt a szerencsétlent, valami rohadék szapi harcoltatta, bezárta, kínozta, éheztette, úgy, hogy az egy éves pitbull 6 kiló volt, mikor kimentették. (Most 3 éves, 17 kg)


A másik két kutyám soha nem szenvedett semmiben hiányt. Prémium ellátás az első naptól. (Mondanom sem sem kell, hogy a két tenyésztős kutyámnak a vételára volt az egyetlen és legnagyobb kiadás az életükben, míg a pit dp-s, patellaficama van, allergiás mint a franc, csak az orvos és a speckó tàp egy vagyon!!! - kijönne belőle vagy 5-6 tk-s kutya ára simám).


Úgyhogy de, igenis számít, hogy honnan van a kutya. A putriból, ahol végelgyengülésig elletik az anyját, és a kicsiket a saját ürülékében, ketrecben fetrengve egyedül hozza világra, vagy olyan helyről, ahol, ha kell azonnal sürgősségi császárra rohannak vele (a fiatalabban császáros baba, anyuka nem tudott volna megszülni).

2020. aug. 8. 20:51
 27/34 anonim ***** válasza:
50%

Mert egy specko kevereket akartunk ami nagyon ritka. Keverek kutya pedig nem lehet torzskonyves. Olyan helyrol akartuk ahol a szulei viszont azok.

Minden kolykot szurtek a szulok fajtajara jellemzo betegsegekre. Oltva es feregtelenitve vehettuk meg, csillagaszati aron. Az, hogy a ket fajta kombinacioja melyikbol hozza ki a pozitivat es negativat, na az lutri, de ezzel tisztaban voltunk.


Kotottunk ra biztositast, igy ha kesobb egeszsegugyi problemai lennenek nem fizetjuk ki ra a gatyankat. Evi 5000 eurot fedez a biztosito.


Nalunk a menhelyeken csak veszelyes fajtak vannak. Meg csak hasonlot sem talaltunk a mienkhez. Raadasul alig van kutya, ami teljesen pozitiv!!!

2020. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Labradoodle?
2020. aug. 10. 17:16
 29/34 anonim ***** válasza:
Nem labradoodle de egy uszkarkeverek igen.
2020. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Mostanában nagy keletje van ezeknek a dizájner keverékeknek. Mivel keverték az uszit? Magyarországon szaporítják?
2020. aug. 10. 18:08
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!