Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti, akik szapitól vesztek...

Ti, akik szapitól vesztek kutyát, mi az indokotok rá?

Figyelt kérdés

Olvasom sokszor (nem csak gyakorin), hogy még mindig benne van az emberekben a "minek törzskönyv, úgyse megyek kiállításra" duma.


De lassan már a csapból is az folyik, hogy mit művelnek a szaporítók, így szerintem azért lehet tudni, hogy nem csak a törzskönyv megléte a különbség szapi és tenyésztő közt.


Kérdezlek titeket, szaporító támogatók, hogy MIÉRT? 15 évre veszel kutyát, szapitól mondjuk megkapod mittomén, 50-ért. Tenyésztőtől 150-ért. Ha lebontod évekre, aprópénz a vételár, és egy rendes, tenyésztős kutya egészségben fogja végig élni ezt a 15 évét. Tényleg nem éri meg összespórolni 100 ezer ft-ot arra, hogy ne kínozzák az anyját, kapj egészségügyi garanciát, legyen egy fizikailag szellemileg ép, boldog kutyád?


A kérdés nem provokáció, ha veszekedés lesz, töröltetem az egészet. Tényleg, őszintén meg akarom érteni, hogy egy nem vészesen nagy összeget miért nem lehet egy hosszú távú társra beáldozni).



2020. aug. 7. 08:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Hollandiaban talaltuk. Labradoodle vagy goldendoodle picit tobb helyen elerheto, de csak elszortan. Mi Welsh Springer Spaniel mixet kerestunk.
2020. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
66%

A kutyusunk anyukaja az uszkar es az apukaja pedig a spaniel. Ez volt a 2. alom, egyben az utolso.


Nalunk volt follow up, foleg az elejen. Meg most is beszelunk a tenyesztovel, de leginkabb 2 masik kolyok gazdajaval. A tobbivel nem tartjuk a kapcsolatot. Mivel lutri kutya, mindenki magyon kivancsi volt, hogy milyen tulajdonsagokat orokolnek, hasznalhatoak-e munkara, hipoallergenek lesznek-e, es kialakulnak-e betegsegek.

Egy pelda, hogy a mi kutyank felig uszkar letere utalja a vizet, a testveret meg nem lehet kihozni a tengerbol.

2020. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Hát értem.
2020. aug. 10. 20:31
 34/34 anonim ***** válasza:
69%

Szomszédom törzskönyves kutyája patella-ficamos, 120 ezer lesz a műtét... Én szapis kutyámnak, akit anno ajándékba kaptam, semmi baja :D ezt hívják szívásnak


Ahogy másik válaszolok is írta, nem minden fekete-fehér.


De ha annyira jók a tenyésztők, akkor kiállítási címért miért képesek egy egész fajtát megnyomorítani? Hmm? Lásd németjuhász, pekingi, bulldog.

Egyiket sem a szaporítók tették olyanná amilyen.

2020. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!