Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és macska összeszoktatás...

Kutya és macska összeszoktatása hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy német juhászkutyám és páromnak egy törpe snauczerünk. Még nem éltünk együtt, idő kérdése.

Az én kutyám elfogadja a cicát, de ide nem hozható egyéb okokból kifolyólag.

Párom kutyája viszont utalja, támadja folyamatosan.

Kenelbe be vittük a lakásba és már támadná, rá harapnak.

Nem voltam még így.

Az ötleteket, tanácsokat megköszönném!



2020. aug. 7. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor a németjuhászhoz akartuk szoktatni a macskát, arra nekem ráment a nyáriszünetem.

Folyamatosan a macska valagában voltam. A kutyánk is elsőnek meg akarta enni, de keményen rászóltunk, és onnantól már csak kimerült a "csipkelődése" annyiban, hogy az orrával folyton a kiscica valaga alá túrt és fellökte :'D Utólag visszagondolva vicces, de akkor tényleg egy fárasztó nyaram volt.

Nem hagytuk őket kettesben addig, amíg a kutya le nem szállt a cicáról, cica meg akkora nem lett, hogy felmászhasson magától 1 fára, ha már unja az ebet.

Hosszú volt, de nem lehetetlen. Sose lettek nagy haverok, de elviselték egymást. Szegények, már egyik se él :'(

30/N

2020. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked!

Hát nálunk a német juhászom el van vele, senkit nem bánt. Igazából még bujna is hozzá.

De párom snacija egyáltalán n szivleli és minden áron meg akarja harapni/fogni. Jó nevelt kutya amúgy, de a macskákat utalja.

A cica talált, ivartalanított kandúr. Az autó alól szedtem ősze, semmi komoly baja nem lett. De a vizet is kihányta és nagyon sovány. Vittük dokihoz és kapott gyógyszereket + antibiotikumot. Most diéta van, de jobban van. Barátságos, bújós és kedves cica 💕

Állatvedők tele vannak és az önkéntesek is. 2en jelentkeztek, hogy elviszik. Az egyiknek nem adom oda, mert valószínűleg lakás macska volt. A másik normálisnak tűnt, de végül nem ért ide és visza se ír. A környéken is körbe kérdeztem, nem tartozik sehova, az egyik nő értette.

Szobatiszta is. Most kinn van egy kisebb kenelbe szegényem. Tegnap a kutyákat bezártuk és beengedtük közbe kicsit.

Szóval fogalmam sincs hogy kezdjem a szoktatást, hiába tiltom, támadja☹️ a cica jól reagál.

Nem igazán szeretném megtartani, de utcára nem rakom.

2020. aug. 8. 09:36
 3/7 A kérdező kommentje:

egyik nő etette*

Bolha sincs benne, vérvétel is volt.

2020. aug. 8. 09:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Lányom is meg van bokondulva, hogy tartsuk meg.

De az a lakás kicsi is, max a fürdőbe lehet külön. Ugye a kutya is lakásban van. Én kutyám is, jelenleg anyukámnál lakunk. Ott meg nem lehet, van egy Kaukázusi is. A költözés kb 2 hónap, max fél év.

2020. aug. 8. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Szép tőled, hogy befogadtad. Ja, a snaucer ha jól tudom vadász kutya, hajtja a vére.


De mondom, ne finomkodjatok. Kemény, határozott fellepés. Egyszer úgy ráüvöltöttem a juhászunk két utódjára (1 tacsi és 1 szintén n. juhász volt) amikor betévedt a szomszéd macskája, hogy csak úgy csattant a hangom a két ház fala közt 😅 Még én is meglepődtem, de megálltak, nem folyt a vér.


Próbáljátok elsőnek csak kézből, kerítésen át megmutatni a kutyának. Ha nagyon érdeklődni kezd, akkor cica felvesz mellkasra és határozott NEM! Aztán ha már úgy ítélitek, hogy nem fogja megkapni, akár kicsit letehetitek elé a földre. Ha nem bántja, akkor mehet neki a simi és dicséret, jutifalat. :) Szép apránként, lassan.

2020. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csak úgy valósulhat meg, ha megértetitek a kutyával, hogy a macska felette áll a rangsorban, a ti védelmetek alatt.

Ha a kutya egyébként jól nevelt, és alárendeli magát nektek, gazdáknak, akkor ezt kell megértetni vele, határozott fellépéssel.

2020. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hiába lépünk fel határozottan, támadja! Ma már legalább a kenelen belül nem támadta.
2020. aug. 8. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!