Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cocker spánielek mennyire...

A cocker spánielek mennyire jól nevelhető kutyák?

Figyelt kérdés

Eddig labrador volt a csaladban es most szeretném a sajat kutyás eletemet elkezdeni.

Nagy lakásban lakom, zold területhez kozel, sajat otthon szoval nincs akadály anyagilag se.

Viszont olyan kutyat akarok aki jól nevelhető, beulhetek vele kavezokba, elvihetem turazni a barataimmal es visszajon ha hívom hallgat rám.


2020. aug. 9. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom makacs kis gombócok, mint minden vadászkutya. Okos, de mint egy tacskó. Ha nem vigyázol, a fejedre nő.

Ter.észetesen nevelhető, intelligens fajta, ha kutyasulizol vele, akkor nyugodt lehetsz, nem fogja bokán harapni a pincéreket.

2020. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 striga ***** válasza:
100%

Igen, eléggé makacsok. Az én Cockerem 1 éves és 9 hónapos. Arany szőrű, ami állítólag agresszívebb, mint a fekete vagy társai.

Nem merjük elengedni mezőn, főleg nem forgalmas helyeken, mert attól félünk, hogy úgy elmegy, vissza sem jön. Ha szagot fog, megy a feje után és nem igazán hallgat a szóra. Egyszer már elkószált, meglátott egy macskát és ki futott a kocsiból, aztán két utcával arréb megkaptuk, a póráza bele akadt egy bokorba :)) a macskák mellett az ösztönei miatt még a szél fútta leveleket is megkergeti.

De amúgy hamar tanul, viszont azt, hogy sétáltatáskor mellettem menjen mindig, nem tudtuk még állandósítani, mert ugye neki szagolnia kell és megy elől.

A gyerekeket valamiért nem szeretik, ezt máshol is olvastam. Megszoktattuk, hogy viselje el őket, csak sajnos van, amikor meggondolja magát és kezdi ugatni a kicsiket, mintha attól függne, hogy épp milyen napja van.

De mindezek mellett imádom, nagyon bújós. Főleg, amikor együtt alszunk. Sokszor úgy be fekszik mellém, mint egy ember. Ha pl sírok vagy rossz kedvem van, egyből jön és nézi, hogy mi történik velem. Na meg az a nézés, és a nagy hullámos fülei. Na meg a folyamatos farokcsóválás, minta mindig jó kedve lenne és készen állna arra, hogy megossza velünk. Megtudnám zabálni minden egyes nap. :D

Tömbházban lakunk és jól bírja, főleg ha megkapta a minimum egy óra sétát reggel, egy órát este. Ezek mellett igényli a törődés, játékot, nagy a mozgásigényük. Ha tehetné reggeltől estig járná a várost. :D

2020. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit a setaltatasrol es a vadaszosztonrol mondtal elegge lelombozó Tt de koszonom szepen a részletes valaszt!
2020. aug. 10. 10:23
 4/4 striga ***** válasza:
Nagyon szívesen. De amúgy lehet a nem aranyszőrűek taníthatóbbak abból a szempontból, hiszen már láttam fekete-fehér egyedeket szabadon. Ennek jobban utána kell nézni :)
2020. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!