Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy mi? Vélemények...

Tenyésztő vagy mi? Véleményekre lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Néhány éve egy elismert mestertenyésztőnél ellenőrzést tartott a Nébih. A készült videó most is elérhető. Az ellenőrzésen megállapították, hogy több, mint 100 kutyát tartott rossz körülmények közt, sárban, láncon,szűk ketrecekben, víz nélkül. a kennelét bemutató videókban serlegek, díjak tömkelegét lehetett látni. Nemzetközi versenyeket nyert a kutyáival. Ezt látva bennem több kérdés felmerült:

- Mi haszna van a tenyésztőnek abból a sok rosszul tartott kutyából? Azok nemigen eladhatók.

- Hogyan "keletkezett" nála az a sok "használhatatlan" kutya?


Pár évvel később úgy hozta a sors, hogy nem tudta tovább tartani a kutyákat. Ekkor a fajtaklub gyűjtést indított a kutyák etetésére, oltásokra!, chipekre!, külső-belső parazitamentesítésre. A népek lelkesen utaltak, csak egyvalaki kérdezte meg kommentben, hogy talán mégsem volt minden rendben a mestertenyésztőnél, de a többiek lehurrogták. Szerintük ez így rendben van? Nyilvánvaló, hogy ennyi kutyát nem lehet rendesen gondozni, hacsak nem alkalmaz tíz embert a sétáltatásra. Kutyavásárláson gondolkodom, de ezek után ha megnézem a tenyészkutyákat egy kennelben, arra fogok gondolni, hogy a tenyésztő valahol egy tanyán nem tart-e száz másik kutyát szűk ketrecekben összezsúfolva. Nagyot csalódtam. Ezek szerint nem garancia a kennelnév meg az aranykoszorú meg a magas ár a kutyáért?



2020. aug. 9. 19:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
Aki annyira isteníti a tenyésztőt, az olvasson már utána egy kicsit! Amikor még volt honlapja már akkor is rengeteg kritikát kapott, hogy minősíthetetlen helyen tartja a kutyákat. Többen írnak róla, hogy beteg kutyát vásároltak tőle, elpusztult, mert parvosan adta ki, stb. Engem nem érdekel, hogy mentálisan összeomlott, nem is csoda ezek után, de az döbbenetes, hogy egy ilyen felelőtlen tenyésztő mestertenyésztői címet kapjon. Látszik, hogy akik ismerték, azok szemet hunytak a valóság felett, hiszen ha csak egy a kennel nevét beütötték volna a keresőbe, akkor nem adtak volna neki semmilyen díjat, nemhogy mestertenyésztéőit.
2020. aug. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos nem minden az aminek látszik. Nemrég nekem is megrendült a hitem a tenyésztőkben. Egy ismerősöm örökbe fogadott egy kutyát egy tenyésztőtől akit kilakoltattak így nem tudta vinni a kutyáit. A kutya elvileg 2 éves de olyan állapotban volt mint egy legalább 15 éves kutya. A fogai lekopva, csont és bőr, állni alig tudott, a szőrébe ürülék ragadt, beteg volt. Még oltásikönyvet sem kapott hozzá és chipje sem volt. A személyt mindenki jó tenyésztőnek tartotta, neki is tele volt mindene serlegekkel, kiállítási képekkel meg mindennel ami kell. Kennelneve is volt, mégis hagyott pár kutyát így megrohadni és sokmindenben susmákolt. Szerintem átlag ember nem jött volna rá, tucatnyi kutyát adhatott el. Az ismerősömmel nem értjük, hogy egy aranyos fiatal kutya hogyan juthatott ilyen sorsra. Mindketten csalódtunk. Lehet, hogy a kilakoltatás is csak kamu volt, hogy szabaduljon a kutyáktól.
2020. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%
#12: Eleve gyanús, ha tenyésztő 2 éves kutyát árul. Vajon miért nem tudta eladni? :) A jó tenyésztőknél már az alom megszületése előtt megvannak a gazdajelöltek.
2020. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem árulta. Az ismerősöm nem fizetett. Egyszerűen minden kutyát el kellett ajándékoznia az illetőnek az elmondása szerint, az ismim meg segíteni akart. Az a kutya egy szál képen nem szerepelt, a többi kutya viszont igen, jó állapotban, kiállításokon, mint egy teljesen normális tenyésztőnél.
2020. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Jó, azt értem, de gyanús, ha rajtamarad a kutya a tenyésztőn.
2020. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
23%

Milyen fajtákról írtok?

Mert az, hogy a kérdező, a kausra gondolt, okés, de légyszi azért írjatok fajtanevet, mert ha itt is, névtelenül is titok, sose fognak az ilyenek eltűnni, mert nincs mitől tartaniuk.

2020. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!