Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 gyereknek lakásba valamilye...

13 gyereknek lakásba valamilyen közép-nagytestű kutyafajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre szeretnék egy kiskutyát. Mivel lakásban élek és inkább a nagytestű kutyákat szeretem jobban (a kistestű kutyákat is kutyának tekintem) én Dobermannon gondolkodtam,nem találtam interneten jelenleg működésben lévő Dobermann kennelt,ha informáltok egy-két jelenleg működésben lévő Dobermann kennellel, azt nagyon szépen köszönöm. Mindennap le tudnám fárasztani fizikailag és agyilag is. A válaszokat előre is köszönöm! 😊

2020. aug. 10. 12:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

Varjunk mar!


Most a 13 eves gyerek keres doberman kutyulit, a szulo vagy a 13 gyerek?

Lakasba dobermant? Minek? Oda puli valo.

2020. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
A Doberman nem való gyereknek.
2020. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Persze most akar kutyát, meg minden, én is akartam 13 évesen egy nagyobb testű kutyát, minden álmom volt, most 17 vagyok és hálát adok az égnek, hogy nem kaptam kutyát. Mivel semennyire nem lenne rá időm. Hidd el, mikor majd a gyerek haza jön középiskolából, nem az lesz az első dolga hogy több órát kutyázzon. Szóval inkább ne.
2020. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
20%
Ha alapítvány, és valóban 13 gyereket neveltek, érdemes lehet elgondolkozni egy olyan kutyán, ami a helyi adottságoknak jobban megfelel, mint a dobbermann; hagyományos magyar fajták, például komondor.
2020. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Minek neked ekkora kutya a házba? Vegyél valami szobacirkálót, az való oda.
2020. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Neked van már tapasztalatod kutyanevelés terén?

Mert a Doberman egyáltalán nem ajánlott első kutyának, mivel rutinos, határozott, erőskezű gazdát igényel. Gyereknek meg pláne nem célszerű.

2020. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

#15. Amúgy nincs olyan dobermann tenyésztő, ami kinti tartásra el adna kutyát!

Szóval nagy hülyeséget írtál.

2020. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes értelmes választ! Semmiképpen sem idén lesz kutyám, jövőre tervezzük a szüleimmel, csak kíváncsi voltam, hogy ki tud a témában értelmes választ adni, ami több embert is informálhat. :)
2020. aug. 10. 17:22
 19/23 Borzus1507 válasza:
Esetleg ha mindenképpen nagyobb testüt akkor inkább labrador, vagy esetleg valami hasonló keverék
2020. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

13 helyett 14 évesen sem lesz neked valóbb egy dobermann, mint kezdő gazdának, pláne hogy gyerek vagy...

A fő kérdés továbbra is az, hogy a szüleidnek van-e tapasztalata kutyanevelés terén. Mert egy dobinak nem gyerekgazdira van szüksége, hanem rutinos, erőskezű felnőttre. De ha ez nincs meg a szüleidnek sem, akkor egyáltalán nem egy ilyen fajta való nektek.

2020. aug. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!