Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy 10 éves...

Hogyan lehet egy 10 éves gyereknek elmagyarázni, hogy miért nem viheti ő a kutyát sétálni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 10. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Mégis miért ne vihetné?

Talán mond el világosan neki miért nem akarod hogy ő vigye.

Szerintem amúgy egy 10 éves már simán vihetné.

2020. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Tud :)


Például fogjatjátok ketten a pórázt, vagy esetleg rácsatolhattok egy kisebbet úgy, hogy ne zavarja a kutyát.


A kecske jóllakik, a káposzta megmarad.


A kérdésedre válaszolva: őszintén.


Nagy kutya? "Petike, emlékszel amikor elestél a játszótéren, és felhorzsoltad a térdedet? Cézár séta közben néha elfelejti, hogy pórázon van, ha meglát valami érdekeset. Te még kicsi vagy, ilyenkor eleshetsz, és megütheted magad."


Kicsi kutya? "Morzsi kicsi, és érzékenyebb nálad. Tudom, hogy odafigyelsz, de elég egy pillanat, hogy megrántsd a nyakörvét. Az nagyon fájna neki, tudod?"

2020. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

És miért nem viheti?

Túl erős a kutya, nem bírná visszafogni?

Nincs megfelelően idomítva és húz, kibújik, ugrál stb?

A gyerek nem elég felelősségteljes?

Más indokot nem tudok most hirtelen elképzelni, de ezeket így kellene megmondani, ahogy vannak. Fő a biztonság.

Mindenesetre ha a kutya nincs megnevelve, akkor célszerű lenne kiképzőhöz hordani/hívni hozzá egyet.

2020. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem tudja megtartani. Próbáltam elmagyarázni neki, de csak azt mondogatja, hogy “csak azért húzott el, mert jött egy másik kutya”, vagy hogy “jött egy autó”, stb. Mondtam, hogy a kutyát minden helyzetben meg kell tudni tartani és majd viheti, ha annyi kilós lesz, mint a kutya, de csak tovább erősködik, hogy nem az ő hibája.
2020. aug. 10. 14:03
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Akkor világosan mond meg neki, hogy ha jön egy autó és a kutya elé rántja komoly baja eshet, ha egy kutyához rántja akkor az idegen kutya megtámadhatja őt.
2020. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én kiskoromban is nagyon szabályszerető voltam, betartottam amiket tanítottak nekem.

"Ha fogod a pórázt, a kutyát is fogod. A te felelősséged. Ne engedd el!" - mondta a nagyapám.


A dolog rendben is volt, amikor egy ismerősünk nagy kaukázusi keverékét sétáltattam. A kutya szépen sétált, nem húzott, én meg fogtam a pórázt.


Azt elfelejtette megemlíteni, hogy a parkban mindig elengedi szaladgálni a kutyát. Annak nem tűnt fel, hogy a kis 6 éves testem még rá van csatlakozva a pórázra, úgy repültem utána mint valami papírsárkány :D

Akkor sem engedtem el, úgy kellett utánunk szaladni hogy leszedje a kutyáról a pórázt :D


Ezzel azt akarom mondani, hogy még jól nevelt kutya és gyerek esetén sem feltétlenül jó ötlet hagyni, hogy ő vigye. Ebben a helyzetben a Kérdező ismeri mindkettőt, mi nem. Nem tudjuk, hogy hogy viselkedik a gyerek és a kutya.

2020. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Neveld meg a gyereket is és a kutyát is.

Ha a gyerek nem érti meg azt, amit mondasz, akkor viszont lehet, hogy fejlesztésre lenne érdemes vinni.

2020. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi kérdező, de ez a kérdés szerintem kategóriát tévesztett, a gyermeknevelés menüpontnál több hasznos választ kapnál :)
2020. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

“Azért, mert nem tudja megtartani“

Ezt mondd neki határozottan. Meg hogy ne kifogásokat keressen, mert nem tudja megfogni és kész. NINCS kivétel, hogy jaj, jött egy másik kutya, pláne autó(! Ebből még komoly baj is lehet), ezek azok a helyzetek, amikor pláne maximális biztonsággal meg kell tudnia tartani. Erre meg nem képes még, mert egyszerűen gyerek, kicsi hozzá. Vagy szeretné kockáztatni, hogy legközelebb a kocsi elüsse őt vagy a kutyát? Vagy a másik kutya megtámadja őket?

Ezek most lehet, hogy durvának hangzanak, de ha nem ért a szép szóból, muszáj keménynek lenni.

2020. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert akkor is meg kell tudnia tartani, ha jön egy másik kutya, autó, macska, bármi. Sőt ha összeverekszik egy másik kutyával, vagy megtámadják, azt is tudnia kell kezelni.

Nem hibás, csak még fiatal hozzá, ennyi.

2020. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!