Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszak kiskutyát?

Hogyan válasszak kiskutyát?

Figyelt kérdés
A tenyésztő a kérdőív alapján kiválasztott nekem három kiskutyát, de nekem kell majd választani közülük. Mi alapján döntsek?
2020. aug. 13. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj van három kutya akik illeszkednek az elképzeléseidhez és az életviteledhez.

Válaszd azt amelyik "cukibb" vagy "szebb a színe", itt már nem önző vagy felelőtlen döntés.

2020. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A munka oroszlánrészét már megtette a tenyésztő :)


Innentől már könnyű dolgod lesz.


Választhatsz szín alapján, vagy hogy melyik a legbátrabb, legkíváncsibb, melyik megy oda leghamarabb üdvözölni téged, melyik a legbújósabb...

2020. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megkérni a tenyésztőt hogy a kutyus választhasson ki téged?

Amikor anyukámék vettek uszkár kiskutyát, ott a tenyésztő hagyta. Az egyik össze vissza ugrált, nem

törődött a szüleimmel, a másik hozzábújt anyuhoz. Így ő lett. A mindenünk volt az utolsó pillanatig.

2020. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Regen ugy csinaltak, hogy megcsorgettek egy kulccsomot a kiskutyak elott, aki erdeklodoen odament az vagany kiskutya lett, aki felosen elhuzodott a kulccsorgestol, abbol felosebb kutya lett nagykorara.


Nem tudom valoban mukodik-e ... talan erdemes kiprobalni.


Amugy pedig a harom kozul azt valasztanam, aki a legbaratsagosabb velem a bemutatkozaskor.

2020. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kiskutyát választottam akkor volt 3 ugyanolyan színű és nemű kölyök akiket a tenyésztő ajánlott, még a habitusuk is hasonló volt. Az egyik olyan kis bohóc volt, össze-vissza bolondozott majd elaludt a kezemben, ő lett a kutyusunk végül. 🥰
2020. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a három kölyöknek valószínűleg hasonló a habitusa, temperamentuma, jelleme, azért ajánlja ezt a hármat neked a tenyésztő (kivétel, ha az volt a fő szempont, hogy kiállításra vagy hobbira kell-e kutya, mert ebben az esetben a küllem alapján legígéretesebbnek tűnőket ajánlja kiállításra és fordítva).

De ha az életviteled, esetleges sportcéljaid alapján választott neked, akkor tényleg dönthetsz küllem, szimpátia alapján, 8 hetesen még nincs olyan kiforrott személyiségük a kutyáknak sem, alapvető jellemvonások látszódnak, de úgyis neveléssel fogod kihozni belőle azt, amit szeretnél. Velem volt olyan hogy az alomból a legdominánsabb, legerősebb kölyköt hoztam el és mivel így is álltam hozzá, jó erős kézzel fogtam 1 éves korára tiszta tejbetök kutya lett belőle :D Utólag persze tudom, hogy lehet nem kellett volna ennyire lenyomnom, de igazából baja nem lett tőle, nem lett túl félős, nekem meg még kényelmes is volt, hogy 30kg-os ivaros kan létére soha nem konfrontálódott más kutyákkal, inkább meghunyászkodott. Mindegy is, ezzel csak azt akarom mondani, hogy ilyenkor még bizonyos keretek között formálható a személyisége, ha a tenyésztő szerint mindhárom olyan, amelyik neked megfelelő, akkor azt válaszd, amelyik legjobban tetszik. Maximum arra figyelj, hogy azért olyan kutyát ne hozz el, amelyik látványosan kisebb a testvéreinél, csenevészebb, mert az a kölyök valószínűleg kevesebb tápanyaghoz jutott hozzá, ezért előfordulhat, hogy betegesebb lesz, de jó tenyésztőnél ilyen ritkán fordul elő.

2020. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Mar szuleteskor adott az energiaszint. Az hatarozza meg,mennyire lesz megado,azaz szofogado tipus....
2020. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!