Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok kutyát a problémás...

Ajánlanátok kutyát a problémás kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés volt már, de engem konkrét válaszok is érdekelnek menhelyei kutyákról.


Tehát, van már egy menhelyi kutyusunk (kistestű ivartalanított kan) ő leginkább a lányomé de természetesen mindannyian kényeztetjük. A 13 fiamnak is szeretnék egyet, tanulási zavarai vannak, komunikációs problémái, nehezen barátkozik, és videojáték függő, ami a logopédus szerint már nagyon eldurvult nála, sürgősen tennünk kell valamit. És mivel már egy ideje tervezgettünk második kutyát, így hát belevágnánk. Jelképesen lenne a fiamé, hogy legyen valami kötelessége, ami leköti és az ő felelőssége, küldeném őket agilityzni, vagy valami kutyás sportra.

Kis-közepes testű kutyát szeretnénk, kizárólag menhelyi, mentett kutyát, és szukát. Max. 6 éveset. Fontos hogy ne legyen agresszív (gyerekek és a másik kutya miatt)

Minden más problémával megküzdünk, tapasztalt kutyások vagyunk.


Köszönöm a segítséget.


2010. aug. 4. 18:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
2010. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismerem az oldalt, de nincs rendesen frissítve, és az információk is rosszak/hiányosak néha.
2010. aug. 4. 18:38
 3/27 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Egyébként nem vagyok meggyőzve, hogy kitudod mozdítani a saját világából. Amíg létezik a videojáték, nem lesz változás. El kell tenni (dugni) előle egy elérhetetlen helyre. Ha az megszűnik, nincs más választása veletek kell szóba állnia. Itt akár az is segíthet, ha kiszakítod az eddig megszokott környezetből (pl.: egy kutyás tábor vagy hasonló ami nem egy-két napig tart). Emiatt én nem vennék egy másik kutyát. Ez az én véleményem, persze lehet nincs igazam.
2010. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Jó ötletnek tartom a kutyát, mert igen ez segíthet.


De azt már nem értem, miért csak menhelyi, és miért felnőtt kutyát?


Egy kölyökkel egyszerűbb lenne, és a fiadnak is jobb lenne ha a kutya még kölyök. Fokozatosan szokhatna bele a kutyázásba, és szépen együtt idősödne a kutyával.


Na mindegy, ahogy gondoljátok persze .

2010. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Második kutyát mindenképpen szeretnénk, és ez most egy jó alkalom szerintem. Én pontosan ilyen kutyás táborra, társaságra, versenyekre gondoltam. A játékok után még a kutya az ami valamennyire izgatja. Csak hát ez a mostani, nem túl játékos, már 6 éves, törékeny, és leginkább a lányom "ágykutyája". De így is imádja, szokott vele foglalkozni, csak látom rajta hogy mindig félve, óvatosan nyúl hozzá, és a szeretgetésen kívül nem tud vele mit kezdeni.
2010. aug. 4. 19:00
 6/27 anonim ***** válasza:

Ja, és fajták: pumi, border collie, golden , bearded collie.


Ezekkel szerintem jól lehet sportolni, méretben nagyjából stimmelnek, nem agresszívek.

2010. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Túl kölyköt nem akarok, az nagyon sok idő, türelem és energia, és ha sikerül a fiamat visszahozni a földre jó lenne ha a suli is szerepet kapna az életébe, és lássuk be ez nehéz egy nyüszögő, romboló, pisilő kölyök mellett.

Én meg már többször végig csináltam, imádom a kutyákat, de félek hogy nem lenne most energiám egy kölyökre, persze egy 5-6-7hónaposat még bevállalok hogy egy olyanra akadunk, pár heteset nem.

6 évesnél meg biztos nem akarok öregebbet, nem akarom hogy pár éven belül már temetni kelljen.

Nem akarok és nincs is 100.000forintom fajtatiszta kutyára, szaporítókat meg nem támogatom, inkább megmentünk egyet (és ezzel egyet ért az egész család)


Budapesten lakunk, de nagy szerelem esetén legyőzzük a távolságot.

2010. aug. 4. 19:09
 8/27 anonim ***** válasza:
Valamelyik kutyafaj még segít is
2010. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Én speciel Vácon kerestem egy pici kutyut, őket találtam:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az első kutyus nagyon szimpi, már hívom is a gyereket.


Azért jöhet még többi kutyus is.

2010. aug. 4. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!