Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyumat egy...

Hogy vegyem rá anyumat egy második kutyára?

Figyelt kérdés
Már van egy yorkink és szertnék még egy yorkit vagy máltai selyemkutyát. Csak ÉRTELMES válaszokat, lehetőleg azoktól akiknek ár sikerült. De a jótanácsok is jól jönnek.
2010. aug. 4. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

...nem szeretem az ilyen zsebkutyákat, de ahol egy elfér és nem idegesít senkit ott kettő is. ha keveset vagytok otthon a kutya sincs egyedül, pl.


...nálam egy kutya 25-30kiló fölött kezdődik az legalább hasznos, össze vissza lehet dögönyözni, megvéd, jó vele aludni vagy ha a lábadnál van télen tök jól melegít, és nem vakkantgat :-))) persze egy kicsi kutya olcsóbb (kaja) és könnyebb sétáltatni nem repülsz utána.

2010. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
ha majd elmész dolgozni, egyetemre, fősulira anyud nyakán 2 kutya maradjon???
2010. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

És ugyan miért maradna az anyja nyakán a kutya ha elmegy egyetemre/dolgozni?


Nem értem. Az emberek többsége úgy él, hogy amint 18 éves, elhúz a francba, és többé a szülői ház közelébe sem megy.


Szóval, jó pár évig még mindenképp otthon lakna.

Ha dolgozik, akkor azt se egész nap, mert én még olyan munkáról nem halottam amit heti 168 órában kell végezni és nulla szabadideje van mellette.


Ha egyetemre megy, az se tart egész hétén. Még ha másik városba is megy, iskolába, az se egész héten tart, sokan már csütörtökön mennek haza.


Akkor? Miért maradna az anyja nyakán?


Vagy lehet, csak nekem természetes, ha felelősséget vállalok egy kutya iránt, akkor azért végig amíg csak él felelősséggel tartozom?

2010. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Mond meg,hogy a kutyusotok nem unatkozna egyedül,játszhatna egy másikkal.


De egyébként 2 kutya több bajjal is jár,elronthatja az egyik a másikat.

Meg be kell kalkulálni,hogy ha ellenkező neműt vesztek azt ivartalanítani kell,plusz a kutya vételára,ha nem akartok több száz ezeret elkölteni beteg kutyára akkor mind2 fajta esetében olyan 90től felfelé,tehát ez elég sok pénz.

A máltai szőrét időigényes ápolni,pláne ha hosszú szőrben tartod,ha nem jó helyről veszed folyik majd a szeme,ott barna lesz a szőre.

2010. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kérdező 14-15-16 éves, tehát hacsak nem marad otthon 30 éves koráig, a kutya még életben lesz mikor elköltözik.

Kollégiumba nem engednek kutyát, ha meg saját lakásba megy, a kutyák sokat lesznek egyedül, de ha nem többet napi 5-6 óránál akkor lefoglalják egymást. De szerintem egy kiskamasznak egy kutya bőven elég. Majd ha lesz saját keresete, lakása akkor annyi kutyája lehet amennyit csak akar (vagy amennyit a szomszédok elnéznek)

De egyenlőre anyuci látja el, anyuci veszik a kaját, az orvosságot, anyuci autózik vele dokihoz, anyuci cipőjét rágja szét, anyuci perzsa szőnyegét fossa össze.


És ezzel senkit nem akarok bántani, ezek tények.

2010. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ÉRTELMES válaszokat kértem!

és anyum szerti a mostani kutyát és hogy lehettek ilyenek...

am 13 vok

2010. aug. 4. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

20:22 miért baj az??? mindenre ezt mondod majd a gyerekednek, vagy már van??? szegénykék :D


nekem sosa mondta anyám, hogy az ÖVÉ a szőnyeg amit anno az ÉN kutyám koszolt össze (lehányta).

nyilván a gyerek kedvéért, meg hogy felelősséget tanuljon, úgy hívják, hogy a gyerek kutyája, attól az még a családé,


a szőnyeg, a bútor, a csempe meg az ablak meg az egész ház KÖZÖS, amíg a gyerek benne lakik mert tanul, vagy dolgozik de jó a kapcsolatuk és pár évig otthon marad...

2010. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

szép lenne, ha nem vinném a gyerekem kutyáját orvoshoz, hanem pampognék miatta, ja nem, majd azt mondom neki majd ha felnőtt leszel és lesz autód, elviszed te :D

anyai szív...

2010. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz időd a két kutyára együtt,tudjátok vállalni az egyik ivartralanítását,táplálását(mindkét fajat hajlamos tápallergiára),orvosi ellátását és van pénzetek kifieztni 90-120ezeret egy normális minőségű,nem szaporítós kutyára,fel vagytok rá készülve,hogy estelge a két kutya majd hergeli egymást ugatáskor,együtt rosszabbak lehetnek,nem biztos,hogy jól jönnek majd ki,vagy ha nem ivartalanítotok,akkor megőrülnek majd tüzeléskor(ellenkező neműek esetén),akkor miért is ne?
2010. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát épp erről beszélek hogy hiába akar a gyerek még 1 kutyát, ez mind anya számára plusz teher. Persze hogy megeteszi, mert szereti a gyereket és a kutyát is, de akkor is neki lesz a + felelősség, + költségek.

Nem értem 13 évesen márt nem elég 1 kutya, vagy is értem, mert én is imádom a kutyákat, és legszívesebben minden kóbor ebet hazahoznék, de sajnos nem lehet.


Amíg még nem önálló, ne erőszakoljon plusz problémát az anyjára. És amúgy is nézzetek már szét az oldalon, annyi gyerek sír hogy nem engednek neki kutyát, neked meg van egy, mért nem tudsz ennek örülni? ne légy telhetetlen, és amúgy minek még egy kutya?

2010. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!