Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés

Anya 5 évvel ezelőtt azt mondta, hogy lesz kutyánk ha lesz kerítés. Már 4 éve van kerítés de még mindig nics kutyánk.

Szóval valami ötlet?


2011. júl. 4. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgetni. Mondd el neki, hogy épp nyáriszünet van, sok szabadidőt van, és szeretnél egy kiskutyát. Tudnál vele foglalkozni, mondd el neki, hogy tervezed egy napodat (etetni, sétáltatni, játszani vele). Beszélj arról, hogy tudod, hogy állatorvoshoz is kell vinni rendszeresen.

Ha lesz szülinapot, névnapod mostanában, és megkérdezi, mit kérsz: mondd ezt! KISKUTYÁT

2011. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ha leülök vele beszélgetni akkor úgy csinál mintha nem is rám figyelne. Ja és az a gond, hogy decemberbe van a szülinapom és a névnapom.
2011. júl. 4. 08:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyéb tippet nem tudok mondani,mint azt,hogy hozd elő anyudnak a kérdést újra.Vagy azóta,hogy van kerítés,már beszéltetek a témáról? És ha beszéltetek,akkor most,hogy ez a kifogás már nem kifogás,mi volt az új kifogása?
2011. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt mondja, hogy nem fogok foglalkozni vele. Erre én: De igenis fogok!

Erre ő: Na persze

2011. júl. 4. 08:42
 5/14 anonim ***** válasza:
mutass neki képeket arról a kutyusról amilyet szeretnél és hozd fel naponta többször a kutyus kérdést ;)
2011. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy kutya vagy bármilyen más kisállat tartása/nevelése időigényes és anyagi vonzatai is vannak.Nem tudom mennyi idős vagy,de azt ugye tudod,hiába élsz kertes házban,a kutyát azért napjában egyszer akkor is el kell vinni sétálni,ha esik ha fúj,ha 40°C meleg van.

Iskolaidőben,nyáriszünetben,bármikor..nagyon sokat kell egy kutyával foglalkozni,ha elsőkutya akkor kutyasuli!ez alap.

Szóval felelősség!Ilyenkor nagyon sokan felelős gazdik lesznek..De nagyon sokan 3 nap után megunják,hogy foglalkozni kell vele,pénzt áldozni rá,felássa a kertet,fürdetni ha sáros lett vizes lett egy-egy séta után..Tudom,hogy édes-aranyos egy babusgatni való kutyuska,de egyszer felnő.

Én drukkolok neked,hogy sikerüljön édesanyádat valahogy meggyőznöd! ;)

Milyen kutyuson gondolkodtál?

2011. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Labrador retriever.

És én úgy terveztem ha lesz kutyám akkor reggel, suli után, délután és este elviszem sétálni.

2011. júl. 4. 09:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Velem is az volt hogy szerettem volna kutyát, de nem hitte el hogy igenis foglalkoznék vele...Több éven keresztül hisztiztem a kutyáért, mire olyan szerencsés helyzetbe kerültünk, hogy egy hétig gondozni kellett a szomszéd kutyust, vittem rendszeresen sétálni, mert napközben egyedül volt, etettem-itattam, és akkor kaptam egy goldent.

Minden ünnepre mikor ajándékot kértem csak Golden Retrievert, böngésztem a kenneleket, mikor és hol lesz új alom, beszélgettünk, örökké felhoztam a témát, és sikerült végre bebizonyítani.

Te is próbáld meg hogy sokat beszélsz erről, nem szállsz le a témáról.


[link]


És itt vannak gazdira váró labik.

2011. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

tudom csak én Gyöngyösön lakom és hevesben keresek kutyukat.

És ezt a honlapot tegnap mutattam anyumnak és azt mondta, hogy túl messze van. de sajnos a Gyöngyösi menhely elég koszos. barátom tegnap hozott onnnan kutyut. nagyon cuki de nagyon koszos és büdös.

2011. júl. 4. 11:18
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

látod itt kezdődik már a gond. és ha koszos meg büdös? akkor megfürdeted! azt hiszed a drágán vásárolt kutyád majd nem fekszik bele a sárba, koszba, döglött állatokba, ürülékbe? de bele fog és akkor bizony nagyon-nagyon gusztustalan lesz.

elég rossz h nem azt látod mennyit szenvednek /szenvedtek azok a kutyák, hanem h koszosak...szted az nekik jó? nem ők választották. majd akkor legyen kutyád ha ennél kicsit több szociális érzék szorult beléd.

a másik pedig, hogy most még kcisi vagy. ráérsz kutyát sétáltatni, aztán majd jön a középsuli a haverokkal és nem biztos h a több óra miatt meg a hülyülés helyett majd kutyázni fogsz. adj a mostani korodhoz 15 évet és gondloj beée h neki ennek a 15 évnek minden napján szükésge lesz rád, ha nyarlsz, ha táborba ,ész, ha ahaveroknál alszol, ha megházasodsz. csak is úgy kell kutyát venni, ha mindenki akarja a csládban. mert ha csak te gondozod ki fogja ha te mondjuk egy hétig nem tudod (betegség,kürház, nyaralás stb)? lesz vki aki legalább annyit törödne vele mint te? mert őgy látszik h nem. Anyukád bizony halogatja, kifogásokat keres. Ergo NEM akar kutyát és ezt el kéne fogadnod, mert nem te fogod állni a költségeket, amik nagyon nagyond drágák.

2011. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!