Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka border colliet...

Kan vagy szuka border colliet vegyek?

Figyelt kérdés

A párommal egy fajtájú kutyuson gondolkodunk, csak az a baj míg én kan párti a párom szuka párti és nem tudjuk eldönteni melyik mellett döntsünk.

Egyelőre még nem tervezzük a megvételt csak szeretnénk ha bizonyos opciók már meglennének határozva.


2010. aug. 4. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Én szukát választanék, mert mondjuk nekem is van 4 ;)

A szuka azért jobb mert nyugisabb mint a kan.

Ne tudd meg, hogy egy kan mit csinál ha tüzelő szuka van a közelben, még a lábadra is rámászik xD Én tapasztaltam :S

2010. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Hát ezt igazán csak ti tudjátok közösen megbeszélni,átgondolni. A kan és a szuka kutyának is megvannak az előnyei,hátrányai. Én egyébként kant vennék. (olcsóbb az ivartalanítás mint a szuka kutyánál,stb.)
2010. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem bízd a tenyésztőre. Egy lelkiismeretes tenyésztővel amúgy is baráti viszony fog kialakulni és pontosan tudni fogja, melyik lesz az alomból az a kiskutya, aki megfelelő lesz számotokra. Tehát inkább a jellemét nézzétek, ne a nemét. Ha kezdő kutyások vagytok, nem biztos hogy jól jártok egy dominánsabb szukával, viszont lehet hogy egy omega típusú kan lesz jó nektek. Sok mindentől függ az, hogy melyik kiskutyát kell kiválasztani, pl. hogy mi vele a célotok, kiállítás, sport, hobbi, valamint hogy ti magatok milyenek vagytok és mennyi a tapasztalatotok. Én a helyetekben bíznék a tenyésztő döntésében ha oda kerül a sor, így biztos, hogy nem fogtok mellé választani és nem befolyásol semmi. Az, hogy a szuka bújósabb, nem osztom, mert ez abszolút a kutya jellemétől függ. Nekem két szukám van, az egyik bújós, a másik - a border collie-m - kifejezetten nem az. Viszont jó pár kan kutyát ismerek, amelyik az eddigi összes általam ismert szuka bújósságán túl tesz. Na meg egy bordernél a a bújósság legyen már a hangsúly, arra a társasági kutyák valók, ez egy egészen más fajta, jó esetben az ember nem azért vesz bordert, hogy a fotelban simogassa... :)
2010. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*ne a bújosság legyen a hangsúly (elírtam, bocsánat) :)
2010. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítjátok akkor mind1,de kant csak akkor ha még ivarérés előtt megműtettitek.
2010. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem szuka borderem van, nagyon kezes és bújós én ezt ajánlom, jobban szeretem mint a kanokat
2010. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ki lesz ivartalanítva akkor mindegy hogy fiú vagy lány.

Ha nem akkor fiúnál:esetleg elszökhet ,vagy "felugrál"

Lánynál: Lehet hogy beszökik a kertbe egy fiú kutya és akkor lesznek kiskutyák.

Szerintem az ivartalanított lány jobb választás lenne.

2010. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!