Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nem tudom...

Mit csináljak? Nem tudom meggyőzni őket.

Figyelt kérdés
Mostanában az összes barátom akinek kutyája van pároztatni akarja. És én hiába próbálom meggyőzni őket, nem hallgatnak rám. Adom nekik a linkeket hogy olvassák el, de nem. Tesznek magasról az egészre. Meg hogy az állatorvos ezt meg azt mondta. Erre az oldalra is próbáltam terelni őket de meggyőzhetetlenek. Mint mondjak még? Előhoztam már a menhelyi kutyákat, meg hogy a kutya csak ösztönből szül, az ivartalanítás évekkel meghosszabbítja a kutya életét stb..... 3 barátom is fedeztetni akar. Egyik sem akar szűréseket, tenyésszemlét. Pedig azt is elmagyaráztam miért kell. De egyik fülükön ki, másikon be. Mit mondjak még? Mi a legmeggyőzőbb?
2010. aug. 4. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd el őket egy gyepmesteri telepre. Ne menhelyre, hanem egy gyepire. És mondd el nekik, hogy ŐK mind meg fognak halni, mert ilyen felelőtlen, idióta emberek vannak!!!!!
2010. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon él ez a mentalitás sokmidnenkiben még mindig. Engem simán hülyének néznek amiért nem akarom pároztatni,sőt ivartalanitattni fogom. Miért adok pénzt a műtétért,mikor kérhetnék pénzt a kiskutyákert? Meg van az 1 fokkal jobb, de szintén buta vélemeny, hogy a kutyának muszáj szülnie egyszer.Nah ilyenkor van az hogy pároztatjak bármien kutyával, csak legyen neki kölyke utána meg mennek utcára,menhelyre,vagy lehuzzák a wcn...Igen ,ilyet is hallottam már:(
2010. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
habár ha belegonolok ez még rosszabb...
2010. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a doki mondta nekik,akkor linkeld be az Állatorvosi Kamara állásfoglalását.


Egyébként megírthatnád,hogy hova járnak dokihoz..

2010. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sokakat nem érdekel a kamara vélemenye, meg próbáld belinkelni a 60 éves néninek, aki már 50 éve kutyázik, Ő csak jobban tudja, mint én akinek 3 hónapja van meg az első kutyája, mondja Ő...
2010. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

www.olcsokutya.uw.hu


továbbá amilyen fajta kutyájuk van annak a fajtának keresd meg a fajtamentését és linkeld be.


a www.netboard.hu -n van egy olyan írás ,hogy az Év kutyája...tanulságos nagyon.a google-ben tudsz rákeresni sztem.


Meg ha a kutyák kanok,akkor mond,hogy meg fognak utána bolondolni és majd nem lehet velük bírni.


Vagy kérd meg hogy amikor te is ott vagy hívjanak fel egy másik orvost telefonon.


És tényleg vidd el őket gyepire,vagy a fajtamentőkhöz egy napra.

2010. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 audryenne ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is. De komolyan az emberek bele se gondolnak, mennyi idő, pénz, energia felnevelni a kicsiket, de ha még belegondolnak akkor sem érdekli őket. Hihetetlen, hogy az emberek többsége milyen szakértőnek hiszi magát mindenben, amiről valójában fogalma sincs. Ja és ezeket a tévhiteket még az idióta orvosaik is erősítik, csak hogy még több pénzt csináljanak, vagy csak ostobák.

Ja és nekem egy csomó ismerősöm van, aki konkrétan keverékeket akar létrehozni, mert h "jajj de cukin nézhet ki ennek meg annak a fajtának a keveréke". :(

Soha az életben nem pároztatnám a kutyámat, hiába fajtiszta, törzskönyves, mert nem fogok vele kiállításokra, tenyészszemlére menni, és nem értek annyira a tenyésztéshez, meghagyom azoknak, akik tényleg értenek hozzá. De sajnos szüleim még így sem engedik ivartalaníttatni a kutyámat, mert összezavarja a hormonháztartást (mint sok olyan nőnél, akinek kiveszik a méhét pl.)...hozzáteszem kan kutyám van. Hihetetlenek ezek a tévhitek komolyan...:(

2010. aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 audryenne ***** válasza:

23:22es vagyok:

bocsi: fajtatiszta

2010. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

sajnos tényleg sok a hülye.

azt hiszik a kutya ember.

egyébjént a hormonháztartását nem borítja fel,az én szukám is ivartalanított,semmit nem változott.

2010. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 audryenne ***** válasza:

utolsó:

Tudom én, de szüleimet nem lehet meggyőzni. Van olyan ismerős, aki évek óta ezzel szenved, és nem hiszik el, hogy a kutyáknál ez nem így van.:(


23:22es vagyok

2010. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!