Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kölyök goldent,...

Szeretnék egy kölyök goldent, de a szüleim hallani se akarnak róla, semmilyen formában. Hogyan tudnám meggyőzni őket?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk,gyerekkori álmom,hogy imádhassak végre egy cuki kis kölyköt ,21 éves vagyok most. De azt mondták majd ha különélek akkor lehet.Nem lehetne mégis meggyőzni őket valahogy?Annyira szeretném:-((hüpp hüpp
2009. máj. 20. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalatból írom, hogy kutyát csak önállóan érdemes vállalni. A közös kutya (vagy a más lakásában tartott) az esetek többségében folyamatos vitára ad okot: nevelése, etetése...Általában a kutya szokta a kárát látni az ilyesminek. A legkevesebb, hogy miután a szülők végre elfogadták, utána degeszre tömik suttyomban, mint az unokákat. A kölyökkutya meg főként problémás, mert az első időkben otthon kell maradni vele és az elkövetkező egy év rettenetesen húzós lesz vele. Ha rábeszélni kell őket, akkor inkább egy felnőtt és problémamentes kutyával kezdjed szerintem.
2009. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha 21 évesen még hüppögsz és meg akarod győzni a szüleidet, akkor nem csodálom, hogy nem engedik meg. Valószínűleg úgy vélik, hogy nem nőttél még fel a feladathoz. Egy kutya majdnem olyan, mint egy gyerek - azzal a különbséggel, hogy "csak" 15-20 évre szól, és sosem lesz önálló.

Ez meg eleve hülye kérdés, hogy hogyan győzd meg a szüleidet. Mi nem ismerjük őket, és nincs általános recept a szülőkhöz. Gondolkodj, kérdezd meg őket, igyekezz. De legfőképp kérdezd meg őket arról, hogy miért nem.

(És nem a koroddal van bajom, én 22 vagyok, 3 éve boldog kutyatulajdonos; nekem sem engedték otthon, csak hát elköltöztem. Két héttel később már volt kutyám.)

2009. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Képzeld laktam már külön és önálóbb vagyok már,mint tíz huszonéves!! tömbházba laktam a barátommal aki 13 évvel idősebb nálam és van egy fia.Muszáj volt hazaköltöznünk,és nemtudom mikor tudunk ismét különélni.Különben meg tényleg nem is ismersz,áhh mind1 hagyjuk.
2009. máj. 20. 17:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy őkis szeretik a kutyákat,de messziről. Az a kifogásuk,hogy kicsi a kert meg sok a virág. Vicc...
2009. máj. 20. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mivel elsősorban az ő házuk, ők neveltek fel ott Téged, övék a döntés joga, hiába vagy 21 éves. Ha nem engedik, nem engedik, nincs apelláta, a szülő az szülő. Legyél türelmes, eljön az ideje, amikor kutyád lehet. Sokkal jobb a saját otthonodba, a saját szabályaid közé kutyát hazavinni, mint feszültségekkel teli légkörbe, ahol nem is biztos, hogy a család többi tagja is azt gondolja a kutya tartásról, nevelésről, mint Te. És ezt a kutya fogja majd sajnos megszívni.

Ha ennyire szereted a kutyákat, és vágyakozol utánuk, keress fel egy, a közeledben lévő menhelyet, esetleg sintértelepet (jobb esetben gyepmesterit), járj el néha sétáltatni, fésülni, simogatni. A menhelyek is szívesen veszik a segítséget, mert nem tudnak minden nap minden egyes kutyát megjáratni, rendben tartani, eleget foglalkozni velük a folyamatos nagy létszám miatt.

2009. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Hááát, pedig a sok virág és a kutya nem fér meg egy helyen..

Mi is próbálkoztunk a kis elkerítésekel, de lazán átugrotta ha arra kellett ugatnia. (és a másfél méter magasságig körbe kerített virág ágyások elég viccesek)

2009. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon sajnállak !

Én 4 kutya boldog tulajdonosa vagyok , de először a párom nekem sem akarta , mert hova tegyük , végül vettem egy lovat:) , hát mit mondjak nem repdesett az örömtől mert nagy a kertünk és lett volna hova tenni a kutyust.

Akkor a pacim elkerült bértartásba néhány utcával arrébb és vettünk egy kutyust, majd még egyet aztán kiállításra , tenyészszemlére kezdtünk járni , aztán vettünk még 1 és most a héten még egyet!

Állat b.zi vagyok , és ezt a párom is belátta ezért kaptam nyuszit , és hörit , na meg tengeri cocát is.

Saját állatkertem van :P

De az sem jó ötlet amit én csináltam és nem ajánlom hogy csak úgy vidd oda , mert hát biztos még jobban mérgesek lennének.(de egy lovat mégsem dobhatott ki , ennyi szerencsém volt) Várj még , és próbálj elmenni menhelyre (ha van a közelben) és legyél önkéntes. Akkor sok kutyid lehet , legalább amíg sajátod nem lesz!

2009. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég egyértelmű a helyzet. Ha felnőttként kénytelen vagy a szüleidnél lakni, akik az mondják, hogy nem kell kutya, akkor nem lenne szép dolog erőszakoskodni. Majd ha a magad ura leszel, azt csinálsz amit akarsz, addig viszont neked kell alkalmazkodnod hozzájuk!
2009. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

költözz el = vehetsz kutyát ...ennyi


21 évesen már nem olyan lehetetlen ez

2009. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21 éves vagy és még mindig a szüleid tartnak el? élj saját érletet végülis nagykorú vagy... elköltözöl és veszel egy kutyát és nem csak álom lesz hanem valóság XD
2009. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!