Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyek édesanyá...

Milyen kutyust vegyek édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Van két kinti kutyánk(németjuhász-aki nagyon féltékeny, megölte az előző befogadott kistestű kutyusunkat :(, és egy nagytestű befogadott keverék)

Anyukám már régóta szeretne benti kutyust, csak nem tudjuk eldönteni, hogy milyet. Mindenképp olyan kéne, aminek haja van. (allergiás a család) Neki a yorki, illetve a morki tetszik nagyon, viszont olvastuk, hogy elég agresszívak más kutyusokkal. NEkünk olyan kéne, ami kedves, játékos és nem akar uralkodni. :) max 5 kilo :)

köszönöm szépen :)


2020. aug. 17. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen kutyát ne vegyetek magatokhoz. Inkább foglalkozzatok a másik kettővel, ami már megvan. Nem normális, hogy megöli az egyik a másikat. Több időt töltsetek vele, tanítsátok, szocializáljátok és akkor nem lesz agresszív. Gondolom szerencsétlen csak ki van b*szva az udvarba és semmi inger nem éri. Ha meguntátok ne másikat vegyetek, hanem lássátok meg benne a szépet és jót, ő is hozzátok tartozik akkor is, ha már megnőtt és nem kölyök.
2020. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Én sem ajánlok így kutyát. A meglévő kettővel kéne foglalkozni.

Így felelőtlenség bármilyen kutyát oda vinni. Óvatlan pillanatban kinyírják a kistestűt.


Meg nekem az ilyen nagyon nem szimpatikus van két nagy kutya kint akik konkrétan le vannak szarva,de benti a kutya meg el lenne kényeztetve. Bocs,de hogy tudtok ilyen különbségeket tenni?????


Mellesleg ha két kutyát nem tudtatok megnevelni egy kistestű sem fog menni,mert a kistestűek még jobban uralkodnak.

Könnyebb őket elrontani,mert kicsik.


Morki meg micsoda??? Ilyen fajta bocsi,de nem létezik.


Szépen járjatok el velük sétálni,vagy kutyasuliba. Lehet nekik trükköt tanítani stb. Ugyan olyan családtagok ők is.

2020. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"megölte az előző befogadott kistestű kutyusunkat" - ezek után?! Természetesen semmilyet!

A többiek már leírták, de én sem tudom szó nélkül hagyni. Van két neveletlen kutyátok, azokkal kellene először kezdeni valamit (nevelni, szocializálni, napi séta stb.), és nem egy harmadikat hazavinni, ráadásul stressznek, sőt életveszélynek kitéve.

Morki fajtájú kutya nincs, nem tudom, ez alatt mire gondoltál.

Fajtatiszta yorkshire terrier pedig 200 ezer felett van, a szaporítósnak (olcsó, törzskönyv nélkül) pedig a jó ég tudja, milyen "haja" vagy szőre lesz...

De még ha nem okozna gondot a tenyésztős kiskutya megvétele, így akkor se, hogy a már meglévő, neveletlen kutyátok bármikor megölheti... Ez nem féltékenység, hanem agresszió, neveletlenség, dominancia és rendezetlen falkasorrend.

2020. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzátenném: a yorki, bármilyen kicsi, terrier. Nem megfelelő neveléssel a gazdájával is agresszív és kezelhetetlen lesz. Nehezebb nevelni, mint egy német juhászt, és a leírásod alapján azt sem sikerült. Egy kutya nem a fajtájától lesz kedves, és nem uralkodni vágyó, hanem a (fajtájának megfelelő) neveléstől.
2020. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
A morki máltai és yorki keverék. Ilyet még szaporítók sem árulnak. Szerintem ne vegyetek kutyát. Ha a kintiekkel sem tudtok mit kezdeni, akkor minek egy harmadik? Először azokat kéne rendbe tenni, mert sírás lesz így a vége.
2020. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Borzalmas! Megölte a kutyátok a kistestű kutyátokat, és Te most akarsz egy újabb kistestűt szerezni? Egyetlen kutyát se kellene tartanotok!!!!
2020. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Én komolyan azt hiszem, hogy ezek direkt ilyen provokáló kérdések, mert ennyire sötétek nem lehetnek az emberek.


Anyukádnak plüsst ajánlok, neked meg fogamzásgátlót, hogy véletlenül se kövesd el a hibáját és ne szaporodj.

2020. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Az előttem szoloknak igazuk van!

Felelőtlenek vagytok! De hogy választ is adjak a kérdésedre esetleg Shih Tzu, Bichon Frisé, Palotapincsi, Japán Spániel.

De elsőnek nevéljetek meg a 2 kinti kutyát!!!

2020. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A világon a legjobb soruk van nálunk a kutyusoknak! Hatalmas udvar, rengeteg játszás és sokat van velük foglalkozva, tanultak, okosak.

Több évig normálisan/ barátságban élt egymás mellett a két kutya, csak valami miatt a németjuhászunk megbolondult, és ez történt- megtépte a kicsi nyakát, sajnos nem lehetett megmenteni.

Az, hogy itelkeztek felettünk, nevetséges. Az, hogy lehordjátok az anyukàmat, úgy, hogy ráadásul nem is ismeritek az nagyon durva! El sem bírtam olvasni a kommenteket, annyira fáj, hogy segítség helyett ez van.

2020. aug. 17. 22:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék olyan helyre kutyát ahol már egyet megölt a meglévő. Akár mikor "megbolondulhat" újra. Ti meg majd sorra veszitek a kiskutyákat?


Nemigazán találkoztam még olyan kiskutyával amelyik teljesen jámbor lenne mert hát kicsi. Többnyire tele vannak félelmi agresszióval, és nagyon könnyű őket félre nevelni, nem kutyaként kezelni. Még az én 7 kilos bichonom is nagyon domináns egyes kutyákkal és rengeteg oda figyelés és nevelés kell, hogy egyáltalán meglegyenek egymás mellett (futtatóban) pedig úgy kezelem mint a 40 kilós kutyákat és tiltható.

Talán ha ellenkező neműt választotok és ivartalanítjátok mindkettőt, de minimum a német juhászt, túlélheti az új kutya. TALÁN.

2020. aug. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!