Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Édesanyámnak van egy 12 éves labrador kan kutyája, aki mostanában sokat ugat. Még édesapámé volt, ő volt a falkavezér, de ő sajnos néhány éve meghalt. Így a kutya falkavezér nélkül maradt.

Figyelt kérdés

Ráadásul idén a házat is el kellett adni, ahol eddig, 50 éven keresztül éltek a szüleim. Az egy hatalmas ház volt, hatalmas kerttel. Ott nem ugatott ennyit a kutya, de az új házban rengeteget. Ez egy pici ház, pici kerttel, teljesen más környezet.

Anyukám már idős, nem tud bánni vele, és nagyon aggódik, hogy mit szólnak a szomszédok. Eddig nem panaszkodtak miatta, de ez így nem mehet tovább.

Nyáron anyukám sokat volt a kertben, addig nem volt gond. De most már kevesebbet van kint, és már korán reggel elkezdi a kutya az ugatást. Télen még rosszabb lesz.

Magamhoz venni nem tudom, egyrészt mert alig vagyok otthon, másrészt pedig panelban lakom, ahol nincs lift, a kutya meg már nem nagyon tudna lépcsőzni. Fájnak már a hátsó lábai, sokszor alig tud felkelni. A mérete miatt ölben sem lehet vinni.

Szerintetek mit lehet tenni? Nagyon szeretjük, megválni nem akarunk tőle, főleg mert apukám kutyája volt..


2017. okt. 22. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Be kéne engedni a lakásba. Egyedül érzi magát, azért ugat.
2017. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Be szokta engedni ilyenkor. De a ház nagyon pici, előszoba sincs, rögtön a nappali + konyhába jut. Télen nem lehet bent egész nap, mert nincs mozgástere és meg is fázik, ha a melegről kimegy a hidegre.
2017. okt. 22. 10:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs a környeken egy fiatal, aki egy kis pénzért cserébe elvinné sétálni? A hátsó lábára pedig izűleterősítőt kéne szednie.
2017. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Milyen mozgástérről beszélsz egy olyan kutya esetén, aki sokszor alig tud felkelni? Neki már nem mozgástér kell, hanem az, hogy ne legyen egyedül.
2017. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy megfázni nem fog, ha kimegy a hidegre, viszont ha kint marad a hidegben, villámgyorsan tönkre fognak menni az ízületei.
2017. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ismerünk senkit a környéken. A szomszédok is idősek minden oldalról. Nem tudom, kit lehetne megkérni. Én hétvégén el szoktam vinni egy körre, ha ott vagyok, de az édeskevés. Anyukám már nem bírna vele.

Ami a mozgásteret illeti, kint az udvaron legalább sétálni tud, bent még azt sem. Ha már felkelt, a sétával, sőt szaladgálással nincs gond. Amolyan indítási fájdalma lehet. Ezt csak azért írtam a kezdőbe, mert lépcsőzni már nem tudna a panelban több emeletet, ahol lakom, ezért nem tudom magamhoz venni. Meg otthon sem vagyok egész nap.

2017. okt. 22. 11:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a kutya nem fogja magát szórakoztatni a kertben, ebben tévedsz. Kellene egy kicsit mozgatni, sétálni sosem vitték?
2017. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Be kell engedni, amíg nem kívánkozik ki. (De nem akkor, amikor épp ugat)

Az én kutyám sokkal fiatalabb, de reggel/délelőtt és este több órát van benn (anyám szerencsére itthon van) + ha kinn van, 90%-ban a teraszon fekszik a fekhelyén, csak időnként elmegy "körbenézni, hogy minden rendben van-e".

Az, hogy a "falka" közelében legyen, fontosabb, mint a céltalanul a kertben tengeni-lengeni. Megfázni nem fog, ha volt ideje téli bundát növeszteni (és ugye volt).

Legyen egy kb. napirend, és NE akkor engedje be anyukád, ha épp ugat, várja meg, amíg lecsendesedik, különben csak "hisztizni" tanul meg, de gyorsan rákap az ízére:S

2017. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
A kutya nem fogja magát futtatni az udvaron, nektek kell szórakoztatni. Maximum feküdni fog kint is. Ha anyukád sétáltatni nem bírja, legalább játszon vele kint. A maradék időben meg legyen bent, amíg ki nem kéredzkedik magától. Bár látom nem fogjátok megfogadni ezeket a tanácsokat, mert kifogás az van bőven.
2017. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt a napirendet megpróbálom anyukámmal bevezettetni. Sajnos főleg neki nehéz ezt a helyzetet kezelni, a koránál fogva is. Nem tudom, hogy fog menni. Úgy veszem észre, mostanában a kutya inkább már idegesíti a sok ugatás miatt. Utána meg bűntudata van, mert sajnálja. Szóval nem könnyű...
2017. okt. 22. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!