Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Petchef vélemények?

Petchef vélemények?

Figyelt kérdés
2020. aug. 18. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Jó üzleti fogás! A mai világban még be is jöhet idehaza, hiszen egyre többen engedhetik meg maguknak a horribilis kutyaeledel árakat. Én sajnos nem, de ha megengedhetném se vennék ennyi pénzért kaját.

A heti adag ~13ezer forintra jönne ki egy 43kilós kutyára. Az havi szinten ~50ezer. Nekem három kutyám van, ráadásul abból kettő 60kg feletti, egy pedig 30kg körüli. Azaz valahol 130-150ezer forint lenne így a kutyák kajája. :D Nos én most a három kutyámat kb. havi 8-10ezer forintból etetem. Ez azért hatalmas különbség.

Szóval ezt max. ölebnek tudnám elképzelni, de még úgy is iszonyatosan drága, hiszen az 1-4kg-os kutyák havi adagja is ~12ezer forint lenne. De azt mondom, hogy ezen a szinten belefér.

2020. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A mostani tárja is 50e körül van, szóval az ár nem számít.
2020. aug. 18. 11:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ár nem számít, akkor én jobbnak tartom a petchefet, mint bármilyen tápot...
2020. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyan nincs benne, amit te ne tudnál összerakni ennél sokkal olcsóbban, másrészt a szénhidrát tartalma is magasabb, mint kéne, harmadrészt meg főzve sokkal kevésbé hasznosulnak a tápanyagok, a kutyák ragadozók, nekik alapvetően nincs szükségük arra, hogy főtt ételt egyenek. De ha nem akarsz barfozni, akkor is sokkal jobb ha te veszed meg az alapanyagokat és a kutyád egyéni igényeinek megfelelően összeállított menüt készítesz, sokkal kevesebb szénhidráttal, vegyesebb belsőségekkel, kiegészítőkkel.

Most megnéztem a pulykás menü napi 1000 ft. lenne (800g), én ennyiért

nagyon szép szarvashúst veszek már a kutyának barfshopban, nem a nyesedéket és ne gondold, hogy ebbe a menübe csak a legszebb pulykamell szeleteket darálják bele.

De ha nem is nézzük az árát, mert abban szerintem egyetérthetünk, hogy itt lényegében a kényelmet fizettetik meg veled, akkor is hosszútávon nem egy jó étrend, nincs benne elég vitamin, nem véletlen, hogy a barfhoz is egy csomó kiegészítőt kell adni, szerintem a petchefes menük nem sokkal jobbak, mint amiket falun főznek a kutyának.

Ha csak a legalapabb dolgot nézzük a barf étrenddel összehasonlítva, ott sem csak kedvtelésből kell csontot adni hozzá, amit ugye a főtthöz nem lehet, hanem mert ebből lehet biztosítani a kutyának a szükséges kálciumot és kollagént, előbbi azért kell, hogy egészséges arányban legyen foszfor és kálcium is a szervezetében, ha ez nagyon felborul a foszfor javára, akkor az többek közt könnyen vesebetegséghez vezethet, a kollagén az ízületeknek nagyon hasznos, sok barfos csinál külön csontkocsonyát is pont ezért. Emellett meg ugye az se utolsó szempont, hogy rágjon a kutya, különben már 3-4 évesen lehet vinni fogkő leszedésre. A jó minőségű tápokban ezeket egyébként szintetikusan hozzáadott vitaminokkal pótolják, ami persze nem a legjobb, de a semminél mégiscsak jobb.

Aztán ott van az az érv is, hogy sokan ugye azért váltanak tápról barfra, mert így legalább tudják mit adnak a kutyának, egy ilyen összefőzött masszánál ugyanúgy nem tudod, hogy pontosan mi kerül a tálba.

Összességében egyetértek azzal, hogy ez nem több, mint egy jó üzleti fogás, a doktor úr felismerte, hogy nagyon lecsökkent a tápokba vetett bizalom, sok gazdi keres alternatívát, de a barftól félnek, főleg, hogy azt sok állatorvos is ellenzi (köztük Varga Józsi is, vajon miért...), ezért itt a főtt, a kész menü, amivel nincs macera sem, ráadásul még az állatorvos is ajánlja és ez sokaknak elég is, arra nem gondolnak, hogy anno hány állatorvos ajánlotta a royal canint. Viszont ha azt szeretnéd, hogy teljesértékű legyen ez az étrend, akkor mindenképp kellene hozzáadni kúraszerűen minimum lazacolajat, zöldkagylót és kollagént csipkebogyóval, illetve tojáshéjport vagy csontport rendszeresen, jó lenne valahogy a belsőségek hiánya miatti vitaminkiesést is pótolni, illetve a fehérjetartalmat feljebb tornázni és így meg már nem is olyan kényelmes, mint elsőre tűnik.

2020. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es: Köszönöm a választ, pont a magas szénhidrát miatt tettem fel a kérdést. Ha reggel ezt adnám, délután pedig színhúst és belsőséget kiegészítőkkel, az jobb lenne? Így kb. 60% hús lenne az étrendjében.
2020. aug. 18. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy szerintem egy teljesen járható út, ha neked ez így kényelmes és anyagilag sem megterhelő, akkor az úgy már jó lesz, viszont fontos, hogy akkor a plusz színhúst, belsőséget is főzni kéne, a nyerset nem szabad keverni, illetve ha tudod kevés lében csináld, amit utána oda tudsz adni a kutyának, mert ugye ebben a lében lesz az a vitamin, amit kifőzöl a belsőségből, húsokból.

Én mindezt csak azért írtam le ennyire részletesen, mert attól még, hogy állatorvos ajánlja nem lesz teljes értékű, tényleg hiányzik belőle az a vitamin és fehérje mennyiség, amire szüksége lenne a kutyának, de ha ezt külön pótlod még, akkor úgy meg tényleg jobb választás, mint a táp, hiszen mégiscsak természetesebb, jobban tudod, hogy milyen húsokat, kiegészítőket milyen arányokban kap a kutya és az igényeinek megfelelően tudod alakítani (pl. vedlési időszakban több sörélesztő, komolyabb fizikai megterhelés előtt és közben több zöldkagyló, kollagén stb.) Illetve fontos a kutya életkora, a növekedési időszakban még több kálciumra van szükségük, a növekedés lezárulása után az már nem tud úgy beépülni, ezért ez ilyenkor még kiemelten fontos, ha esetleg még kölyökkutyád lenne.

2020. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
49%
Mi a Barfról áltunk át a petcefre miután vesebetegséget állapítottak meg kutyusunknál. A doki elmondta,, hogy a magas hústartalom nem tesz jót a kutyának mert megterheli hosszútávon a veséket és a májat, bőven elég nekik a 20-25% hústartalom. Lassan három hónapja kapja és az labor eredményeink azóta tökéletesek. A vitaminok tekintetében nem hinném, hogy pláne a tápokban bármennyi vitamin is található, a mi dokink azt mondta lehet adni kiegészítésnek, de nem kötelező.
2020. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
A Petchefről csak jó véleményeket hallani, olvasni, ez biztos nem véletlen. Tartalmaz hozzáadott kalciumot és minden szükséges vitamin megvan benne. Ami a fogkövet illeti, lehet kapni ellene port, mosni is lehet a fogait, vagy marhabőr rágócsontot is lehet neki adni, nem szükséges csontot adni a kutyának, kistestűeknek nem is ajánlott. Szerintem felesleges barffal vesződni, ha van egy ilyen alternatíva is. Az én kutyám imádja és tényleg mindenhol csak jót olvasni róla.
2021. dec. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

A magas hústartalom nem tesz jót egy ragadozó állatnak? 😂 Ez a doki egy idióta vagy a diplomáját tombolán nyerte? Mégis mit gondol a kutya a természetben mit enne, bogyókat?

Én sose kérdezek állatorvost a kutyám etetésével kapcsolatban, mert ezen a téren borzasztóan képzetlenek és buták, ami szomorú. Ellenzik a BARF-ot úgy, hogy az a legjobb egy ragadozó állatnak. Könyörgöm a kutyának TÉPŐ fogai vannak, a tápon mégis mit tép meg? Nem csoda, hogy habzsolnaka kutyák, hát szerencsétlenek képtelenek a fogaik közé szorítani azokat a tápszemeket. Nameg az állatorvosi egyetem támogatója a MARS, az egyik legnagyobb tápgyártó multi, szóval én abszolút nem adok a szavára annak, aki Royal Canine, select gold, purina stb szutykokat ajánl a kutyának. Egye meg ő ezeket a szemeteket.

2022. okt. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Én etettem Petcheffel, amíg csak egy kutyám volt és nagyon jók a tapasztalataim vele (így két kutyával már havi 50 ezer lenne, pedig 5 kg alattiak😃). Lehet szidni meg minden, de ha a tapasztalat azt mutatja, hogy jó, akkor felesleges rajta vitatkozni. Szép és szagtalan széklete volt tőle a kutyámnak, ami ugye jó indikátora annak, hogy rendben van az étrendje. Neten is csak jó értékeléseket lehet olvasni róla, pl. rendebehozta a kutya laborértékeit.


Az egy gond vele, hogy irreálisan drága és ahhoz képest kevés benne a hús, havi 20 ezerből megfőzök a kutyáimnak úgy, hogy annak a 75%-a hús meg belsőségek. És azzal én se értek egyet, hogy egy húsevő állatnak ártana a 20%-nál nagyobb mennyiségű hústartalom. A természetben sem gyakran látni, hogy a farkasok legnagyobbrészt rizst meg hajdinát ennének🤣

2022. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!