Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg?

Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés

Anyós kb 1 hónapja ideállított egy kiskutyával, úgy, hogy meg sem kérdezte befogadjuk-e. A csippet férjem nevére is iratta, beadatta neki. 16hós a fiunk, neki hozta ajándékba.

Stafi és labrador keverék. Elvileg 4 hónapos.

Egyszerűen kikészít. Folyamat ás az udvaron, minden csupa kráter. A gyerek összes játékát megrágta már. A ruhákat leszedi a szárítóról, azokat is szétrágja. Fiamnak izomból nekifut, fellöki. Van egy tacsink, előle konkrétan eleszik mindent. Hiába kapnak 2 külön helyre, ez a kutya extra adagot, a tacsi totál le van fogyva, ez meg gurul. A tacsit emellett harapdálja, ráugrál, ő totál bedepizett már kb.

Anyós nem hajlandó elvinni. Én gyerek, háztartás, stb mellett nem tudok vele eleget foglalkozni. Fajtamentőknél próbálkoztam, mivel keveré, nem álltak szóba velem.


Valami tanácsot, megoldást tudnátok ajánlani? Engem így kikészít teljesen.

A nevelését sem tudom, hogy kezdjem. Hiába szidom, jutalmazom, sz@rik rám kb. A tacsival sosem voltak ilyen gondjaink.


2020. aug. 18. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Fizess egy kutyaoktatonak. O megtanit,h kell viselkedni,hogy a kutya hallgasson rad.


A tacsi kajajat zart szobaban add oda. 10 percnel tovabb nincs lenn az etel a kutyaknak...


A kertasas az unalom miatt van. Miert nem engeded a gyerekkel jatszani egesz nap? Enyem is hasonlo. Meg van tanitva,h kis kutyakat meg kisgyereket ne lokjon fel. Raszolsz mely hangon,h nem szabad es arrebb teszed a nyakanal fogva.


Hivj oktatot es reszletesen elmagyarazza a tobbit. Anyossal beszeld meg,h fizesse.

2020. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Honnan hozta az anyós? Próbáljátok oda visszavinni. Próbáljátok minél több menhelyet felhívni, nem muszáj fajtamentőket. Amíg még kicsi könnyebben örökbefogadják.
2020. aug. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első!

Én 1ft-ot nem fogok, nem is tudok ilyen célra szánni. Anyós meg aztán még annyit se adna. Gyerekkel nem tudom 2percre hagyni, mint írtam, ugrál rá, löki fel, harapdálja. Az unalmával nem tudok mit csinálni, mint írtam, a saját dolgaim mellett sem időm, sem energiám ilyenekre. Hiába szólok rá kismilliószor, ugyan igy csinálja. Mar volt, hogy kicsit rácsaptam a hátsójára, vagy üvöltöttem, meg se hatja.

2, foggalmunk sincs, honnan került ide, mi arra tippelünk, hogy az utcájukba élnek kissebbségek, tőlük, mert ott van stafi meg labrador, és a hírdetésüket is láttuk, igaz kép nélkül.

Menhelyen 4helyen próbálkoztunk, annyit mondtak, teltház van, nem tudják fogadni.

2020. aug. 18. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az anyós részéről ez nagy kicseszés volt.

Próbáld felrakni facebookra vagy jófogásra, stb.

Vagy plakátolni.

Ez így tényleg nem állapot, ezért nem szabad állatot adni megbeszélés nélkül.

Hívd fel esetleg az anyóst és mond meg hogy ott nem maradhat!

2020. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én átvinném anyósnak. Nem kértétek, teher. Oldja meg ő.
2020. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, elég nagy szívás ez a szitu.

Anyós azert hozta, hogy a gyerek meg a kutya együtt nőljenek fel. Nem gond, hogy mi ugyan ezt a tacsival gondoltuk, hisz ő is csak 2 éves, fiunk meg másfél lesz.

Anyós panelban lakik, kb 2órára kocsival. Szóval az, hogy visszapasszolom neki, nem opció.

2020. aug. 18. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:

4 honaposan mar eleg nehez lesz. gondolom eddig soha senki nem mondott neki nemet es kaptatok egy teljesen elkenyeztetett kutyat.


ahogy olvason tul sok energiaja van, ugyhogy elso korben farasztani kene. es utana foglalkozni vele. ertsd ugy hosszu seta esetleg futas, es utana a melo. masodik dolog, attol fuggetlenul hogy labrador keverek, ereznie kell ki a fonok. at kell vennek a falkavezer szerepet. ezt a labinal szerintem a legegyszerubb a kajaval elerni. peldaul addig nem ehet amig te nem engeded meg neki. ultesd le, adj a taljaba kajat es lassan tedd le, ha azonnal tamadna a kajat, vedd fel a talat es kezd elolrol. egeszen addig mig nem marad ulve, es a kaja sincs a foldon. utana adhatsz neki engedelyt. leirni az osszes praktikat nehez sajnos. meg annyi hogy tudom sokan ellenzik, de en a kutyam es a gyerekem orrara is koppintottam ha rosszat csinalt. de fontos hogy rajtakapd es erezze miert kialtasz ra vagy csapsz ra. stb..stb,,

2020. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
es elfeletettem, a kutya vegye eszre itt csak egy fonok van: TE!
2020. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Igyekszem rendbehozni a dolgot, ha még lehet.

2020. aug. 18. 18:37
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az unalmával nem tudok mit csinálni,"


Akkor felesleges volt a kérdésed.

2020. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!