Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cane corsot könnyű idomítani?

A cane corsot könnyű idomítani?

Figyelt kérdés

nem cirkuszi mutatványokra készülök, csak az alapvető dolgokat szeretném megtanítani :) szóval gyere ide, ülj, esetleg fekszik, és pacsi. meg, hogy ne kakiljon a kertbe(napi kétszer vinném sétálni)

eddig boxerünk volt. sajnos ő épphogy ült parancsszóra :S pedig őt kutyakiképző oktattta. mesélte is a kutyakiképző, hogy ennyi idő alatt amit rászánt, egy munkakutyát képez ki normál esetben :D de a boxer sose figyelt, meg valahogy nem érdekelte a dolog. még labdázni sem szeretett. na hát ezt nagyon el szeretném kerülni a jövőben :S én imádok kutyákkal labdázni szóval...


a cane corso szeret labdázni?


mennyire egygazdás?

idegenekkel szemben milyen? csak mert átnéztem egy-két oldalt és ott eléggé bizalmatlannak itélik. én olyan kutyát szeretnék aki nem nagyon engedi be a kapuban álló ismeretleneket, viszont ha már behívtuk őket akkor barátságosak velük.


mennyire ugatósak?


a közelünkben ezeket a kölyköket találtam. nekem nagyon szépeknek tünnek: [link]

a 80 ezer ideális ár értük?


előre is köszi a válaszokat:)


2010. aug. 5. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Az előző kutyátoknál már alapvetően a hozzáállással volt baj! A kutyát nem a kiképzőnek kell nevelni! Neked kell a kutyád nevelni, úgy hogy a kiképző megmondja hogy csináld! A nem szeret labdázni (valami játékot csak szeressen), figyelni, az mind nevelési hiba.

Az alapvető dolgokat biztos vagyok benne hogy minden kutya meg tudja tanulni, csak jó gazda kell hogy legyél, olyan akit tisztel. Lehet nem egy munkamániás eb, de minden kutya okos.

2010. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Expressről SOHA ne vásárolj, ott csak szaporítókat találsz!!!!
2010. aug. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azokra könnyen meg lehet tanítani akár otthon is. A tanítás a gazdi feladata, nem a kiképzőjé. Soha ne add oda kiképzőnek, ha egyedül nem megy, járj vele kutyaiskolába!

80 ezerért ne vegyél ilyen kutyát. Kb annak a duplája az ára. Nagyon nézd meg honnan veszed, legyenek meg a szülők orvosi szűrései, írjatok szerződést amiben a tenyésztő garanciát vállal az örökletes betegségekre és olyannal szóba se állj, aki felajánlja, hogy törzskönyv nélkül is ad kutyát!

Ha rosszul választassz, akkor akár évente többszázezer forint is lehet az állatorvosi számlád!

2010. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogékony kutya, de foglalkozni kell vele, lekötni. Szóval mindenképp kutyasuli.

Egyébként nagyon jól kijön más állatokkal, gyerekekkel. De egygazdás kutya. Idegenekkel tényleg bizalmatlan eleinte.

Nem beszélhetek az egész állományról, de a labdát imádják, és nagyon szeretnek pancsolni. Ugatni se ugat feleslegesen, csak jelez.

Ez a kennel szerintem még elég új lehet, ha még honlapjuk sincs, bár hirdetnek sok helyen ezerrel. Egyébként 80ezer forint nem irreális ár érte, már lehet ennyiért is kapni, mivel ugye nem mestertenyészetről beszélünk, bár a hirdetésben nincs megnevezve se az anya, se az apa.

Dp előszűrést pedig minimum 6 hónapos korban csinálnak,úgyhogy ezt szerintem kár volt beletenni a hirdetésbe.

Amit mindenképpen kérj el ímélben ha felveszed velük a kapcsolatot:

A szülők törzskönyvének másolatát,és a dp szűrés eredményének másolatát.

Ezt mindenképp!

Attól, hogy kezdő tenyésztő még lehet jó, de mindenképp járj utána, esetleg nézz meg más kenneleket is.

2010. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!