Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó etetés lenne?...

Ez így jó etetés lenne? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 8 hetes francia bulldogom a tenyésztőnél royal canin startert kapott viszont én nem akarom azzal a márkáju táppal etetni. Sok sok keresgélés után rátaláltam a "Farmina N&D dog GF PUMPKIN puppy mini, lamb & blueberry" tápra aminek az összetevői valamint az ára is teljesen megfelelő de én a késöbbiekben nyers hússal fogom etetni különböző kiegészítőkkel ezért gondoltam azt hogy ez a táp mellé fogok neki adni csirkeszivet kicsire felkockázva kezdésnek rászoktatásnak valamint csirkenyakat kloppfolva. Azért nem kezdek egyből bele a nyersezésbe mert nem tudnám profin összeállítani azokat a tápanyagokat amire szüksége van az egészséges megfelelő fejlődéshez.

-Egyáltalán az ilyen minőségi táp mellé kell? -Van valakinek tapasztalata ezzel a táppal kapcsolatban?

-Lessz tőlle baja ha adok hozzá husit is?

-Esetleg valakinek más táp jobban bevált?

Lehet lessz még pár kérdésem :)

Előre is köszönöm a pozitív válaszokat!



#etetés #francia bulldog #száraztáp #B.A.R.F. -étrend #Vegyes etetés #Farmina N&D dog GF PUMPKIN puppy mini, lamb & blueberry
2020. aug. 18. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Az N&D jó táp, igaz nekünk pont nem vált be (de az én kutyám speciális eset, ő a legtöbb táptól nagyon beteg volt), de a tesói kölyökkoruktól azt ették, nálunk már hozzátápláláshoz is farminát kaptak a kölykök, gyönyörűszép, egészséges kutyák lettek, sorra nyerik a kiállításokat :) szóval szerintem ez tényleg jó választás lehet.

A royal canin starter tápja egyébként nem rossz, csak a többi az, ami elég silány, azzal hosszútávon én sem etetnék.

Viszont nagyon fontos, hogy táphoz sosem adunk nyers húst, főleg nem csirkeszívet, az erős izomhús, bevezetéshez nem is jó, ilyen táp mellett pedig szüksége sincs rá. Barfra egyébként nem úgy kell váltani, mint a tápoknál, ott drasztikus váltás van, egyszerre a táp és a nyers komoly problémát okozhat. Ha nem vagy biztos benne, akkor tájékozódj, olvass utána alaposan, az innen letölthető e-könyvet nagyon ajánlom alapnak: [link] és amíg nem vagy teljesen magabiztos, addig ne kezdd el, nyugodtan várj vele, addig tökéletes lesz ez a táp is.

Fontos, hogy mikor elhozzátok még egy hétig minimum azt egye, amit a tenyésztőnél is, nagy változás amúgy is az életében, hogy új helyre kerül, egy csomó új dolgot meg kell szoknia, nem szerencsés ilyenkor terhelni még a tápváltással is. Utána fokozatosan álljatok át az N&D-re.


Ha barffal kapcsolatban van még kérdésed írj nyugodtan, szívesen segítek :) De tényleg ne keverd, csúnya bélgyulladás lehet belőle, illetve a szívet a 3-4. héten szokták csak bevezetni, pont azért, mert erősebb hús és egyébként az a barfos étrend színhús százalékának amúgy is csak max. 10%-a lehet, a barf alapja, hogy olyan étrendet próbálunk összeállítani, amit a természetben is evett a kutya, nyilván ha elejtett egy állatot annak igencsak korlátozott mennyisége volt szív, ezért sem életszerű abból nagyobb mennyiséget adni. De jelen esetben a táp mellé még pár falatra sincs szüksége és csak ártanál vele!

2020. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudom véglegesen törölni a kérdésem ezért ide leírom hogy megkaptam a kérdésemre a választ!

Majdnem 1 éves koráig fogja kapni a minőségi tápot amiből néha másat is kipróbálok vele a változatosságért, utánna csak nyersezni fogunk! :)

2020. aug. 18. 22:01
 3/3 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a válaszod hasznos volt! :)
2020. aug. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!