Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyaiskolába megyünk...

Ha kutyaiskolába megyünk akkor mennyit számít a felkészültésg?

Figyelt kérdés
Pl van egy elég szépen kiképzett kutyám akkor is kezdő csoportba kell járnunk mert még sosem voltunk iskolában? Megnézik mennyit tud és utána döntik el vagy egyáltalán hogy működik ez?
2010. aug. 5. 01:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Normális iskolában nem fognak kezdők közé tenni olyat, amelyik már nem kezdő. Nyílván valahogyan megnézik, milyen szinten vagytok.
2010. aug. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a népszigeten mindenkit a kezdőbe tettek, nem is lehet máshogy kezdeni, az oktatók, ha új kutyájuk van is végig csinálják vele a kezdő tanfolyamot.


Ennek az az oka, hogy nem csak az a fontos, hogy a kutyád ismerje az Ül-fekszik parancsokat (ezeket az enyém is tudta), hanem hogy akkor is meg tudja csinálni, ha nincs rajta póráz, és a legnagyobb játékból hívod ki. És az is fontos, hogy miután leült, ne rohanjon vissza a többiekkel játszani, hanem addig üljön melletted, míg el nem engeded játszani.


Első ránézésre nekem is az volt az érzésem, hogy semmi értelme alapfokra menni, de aztán mikor ott voltam, akkor rájöttem, hogy annyira azért nem mennek könnyen ezek a dolgok :)


De ahol nem tanfolyamos megoldás van, hanem bármikor lehet csatlakozni, ott nyilván a kutyád a tudásának megfelelő feladatokkal kezdi.

2010. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De honnan veszed hogy a kutyám csak ül feksziket tud és hogy csak a hátsókertben hajtja végre? :) Amúgy meg nem csak a népszigeti van. Az messze van tőlünk, drága és nem is jön be. Pl ezért sem. Akármilyen a kutyám beraknak kezdőbe hadd fizessek többet? Ha olyan kuriózum amit csinálnak akkor jobban elérhetővé kéne tenni. Tudom hogy ők az okosabbak de azért ne kezeljenek már le mindenki mást.
2010. aug. 5. 15:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem értem... Amit leírtál az nálam mind alap elvárás és nem okoz nehézséget a végrehajtása sem a megtanítása. Amikor azt mondom hogy elég szépen ki van képezve akkor azt szó szerint kell érteni. Nem tudom ez miért olyan hihetetlen?
2010. aug. 5. 15:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szépen ki van képezve, miért akarsz vele suliba menni? Hiszen akkor nincs is szükséged rá, nem?
2010. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért ne mehetnék ettől kutyaiskolába? De ha ennyire szúrja a szemed meg súgom: versenyezni szeretnék és tökéletesíteni a tudásunk otthon meg nincsenek mindenhez kellékek (agility, flyball, csibészelés...)... Megengeded?
2010. aug. 5. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Akkor meg miért itt kérdezősködsz? Nézz ki egy szimpatikus kutyaiskolát és kérdezd meg azokat! Vagy ez már nehezedre esne?
2010. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már nem azért de mi bajod van hogy mindenbe belekötsz? Nem értem mi rosszat tettem...
2010. aug. 5. 22:11
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Én nem feltételeztem, hogy nem tudja, csak annyit mondtam, hogy ott ez a rendszer. Ha nem tetszik, választhatsz másikat, én azokról nem tudok nyilatkozni.


Egyébként nem csak ez az oka, hanem az is, hogy nem nagyon tudsz elmenni középfokra, amíg nem ismered a tükör módszert, a klikkeres tanítás elméletét, stb.


De nem kell mindenkinek Tükör iskolába járnia, és akkor ezt meg is úsztad. Én azt nem értem, hogy min sértődtél meg :)

2010. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy egyforma a százalékunk, meg privi küldési lehetőség is, de nem ugyanaz a személy vagyunk. :)

Nekem semmi bajom, hogy sulizni akarsz, egészségedre és amúgy is jó dolognak tartom. Abban is egyetértek veled, hogy jó pár iskola elég pénz szagú és azért kötelezi rá a kezdő tanfolyamra az új tagokat, még ha nincs is szükség rá.

Szerintem a korrekt az lenne, ha azt írnák elő, hogy ha megvan ugyanaz a vizsgád minimum, amit a kezdő csoportnak kell és emellett egy szocializációs foglalkozáson felmérnék a kutya-gazda kapcsolatot és a szocializációt is, nem csak a vezényszavakat és ezen átmegy az ember, akkor mehetne haladóba egyből.

Azért kötekedtem úgymond, mert nekem a mondataidból az jött le, hogy igazából nagyon jól tudod a kérdésedre a választ.

Szerintem meg amúgy válassz egy olyan iskolát, ahol klubfoglalkozásra anélkül is lehet járni, hogy ráköteleznek a tanfolyamra. Szerintem van ilyen. Bár nem vagyok benne biztos, de mintha az Aquincum-i suli ilyen lenne. Ha hülyeséget mondtam ezzel, akkor bocsi.

2010. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!