Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat állandoan szállják...

A kutyámat állandoan szállják a legyek,a fülét már véresre sebesre kirágták.szegénykém már öreg de megfürdettem ma is tegnal előtt hátha azért mert büdös volt.mit lehetne ellen tenni hogy ne szállják?

Figyelt kérdés
Mert a kutyám pár éve lebénult hátsó lábaira és döcögös menése de kakilni pisilni ugy pisil hogy szerintem nemannyira érzi és belefekszik vagy pisis lesz.megfürdettem hátha az végett.de a másik két kutyámat is szállják de őket csak egy kettő.a másik kutyámat vastagon szállják szegénykémet.
2020. aug. 21. 18:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%

,,jáccva“

Congratulation and no comment...

2020. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha mosdatás után is olyan bűzt ereszt a kutyád, hogy szállják a legyek akkor nem gondolod, hogy igazunk van és ott nagy a baj?

Fenn vagy akadva te is azon, hogy megszólják az állattartásod látatlanban, de minden amit leírsz egyértelműen körbe rajzolja, hogy te hogyan tartod azokat az állatokat.


Gondolom "majd elmúlik" alapon egy jó ideje vársz a problémával, ez már súlyos.

Az a kutya meg amelyik ténfereg állatorvosi kezelés után is (bár az ilyet nem engedik ki, elaltatják..) különleges tartást igényel, bent a házban, ott nem lenne lehetősége élve megenni a legyeknek.


Hanyagságból és elhanyagoltságból adódó 8 napon túl gyógyuló betegségeket okozó állatkínzás.

Kutya elkobzás, bírság és pár hónap börtön. A helyedben össze szedném magam és normálisan tartanék kutyát.

2020. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként igen, találtam benne hibát. Kezdve ott, hogy nem fürdetheted őket hetente, tönkre teszed a szőrüket és ezzel együtt a bőrüket.

Máris van egy ok arra, hogy miért járnak a legyek rájuk,rengeteg bőr problémát okoz a sűrű fürdetés. Olvass utána.


Alighanem ez az egyik kiinduló pontja valami olyan fertőzésnek ami miatt bűzt eregetnek és jönnek a legyek :D

2020. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

Jézus, persze megfelelő tartás, heti 3 séta? Bolha elleni vedelem?

Heti fürdetés káros!

Nagyon rossz gazda vagy.

Persze a rendes kaja a maradék és a tescos táp😒

2020. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%
#5 vagyok. Képzeld az én kutyám a lehető legjobban van tartva. Bent lakik, naponta fürdik, naponta az udvaron játszok vele 1-2 órát, naponta sétálunk, napi háromszor kap kaját, mellette szárazat bármikor ehet, kiváló minőségű kaját kap, hetente párszor főzök neki, kullancs-bolha-szúnyog riasztós nyakörve és cseppje van, mindennap kétszer kefélem, pár havonta járunk állatorvoshoz ellenörzésre, meg persze a kötelező oltások/vizsgálatok, egész nap játszok, foglalkozok vele, tanítva van, kutyasuliba járunk, ha fázik télen sétához felöltöztetem. Sőt, karácsonykor még ajándékot is kap. Mi baj is van a kutyatartásommal? 5 éves a tacsim és eddig csak egyszer volt beteg, az is egy genetikai betegség volt (vesebetegség), de elvittük korházba és meggyógyult. Tehát jó lenne magadba nézni kedves kérdező!
2020. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%
#15 vagyok. Én nem tudok róla hogy káros lenne a fürdetés ilyen sokszor. Akkor is ha csak néha használunk sampont. Csak mert a kutyusom mindig beleugrik a kádba és addig ugat amíg nem engedek neki egy kis vizet.
2020. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%
15.sel teljesen egyetértek, ilyen a megfelelő kutyatartás, nem az amit te csinálsz!
2020. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
11%
* Akkor is ha csak néha használunk sampont?
2020. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

Vizzel lehet fürdetni a kutyát bármennyiszer, de a gyakori samponos fürdetés tönkre teszi a bőrét, szőrét.

Havi 1 alkalomnál többször nem szabad fürdetni.

Csakha muszály(belehempereg a kakiba).

Ha 1 hónap alatt büdi lesz, egészségügyi gondja is lehet.

2020. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
51%

Mennyi idős az öreg kutyád?

Egészségeseknél is van, hogy a fülüket megtalálják a legyek. Nehéz ellene védekezni, mert az egyik szer beválik egynek, a másik szer beválik másiknak.

Van Kubatol, Charmil, spotonban Vectra 3d, Advantix, stb.

Van, aki a fülekre illóolajat tesz. Citrom,levendula, teafa, eukaliptusz, stb.

Az öreg kutyádat elég lenne csak a pisi résznél lemosni.

Milyen szőre van? Ki van fésülve rendesen? A járása gerinc betegség miatt maradt olyan, amilyen szerintem.

Ha van jó állatorvos a közelben, egy vizitet megérdemelne az öreg kutyád.

2020. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!