Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy legyen még egy kutyánk?

Figyelt kérdés

Szóval van most egy kutyánk akit nagyon de nagyon nem akartak a szüleim.Mindegy, aztán valahogy rávettem őket. De annyira megszerették, hogy semmi pénzért nem mondanának le róla. Tényleg nagyon szeretik!

És szeretnék még egy kis kutyát, hogyan tudnám rávenni őket hogy még egy kutyát tartsunk?



2020. aug. 24. 09:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Mert nagyon szeretem a kutyákat. Nem untam meg a másikat , csak szeretnék mellé még egyet😊
2020. aug. 24. 12:56
 22/28 anonim ***** válasza:
63%
Hát szerintem akkor se lenne jó ha a szüleid nem engedik.
2020. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem akarnak rákölteni, gyűjts össze pénzt és legalább a fele költséget álljad vagy vedd neki te a tápot.
2020. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy részben azért nem engedik, mert tudják, hogy te suliban vagy, tanulsz stb., és tudják, hogy a nyakukon marad a két kutya? Két kutyáról nehezebb gondoskodni, többet kell velük foglalkozni stb.
2020. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez esetben én nem ajánlanám, hogy legyen egy új kutyátok.


Először is, tölthette több időt a mostanival. Mire gondolsz, amikor egy kutyáról ábrándozol? Hogy trükköket tanítasz neki, kirándultok, stb.? Csináld a mostani kutyátokkal! Ha a vásárlás érdekel (tényleg jó az az érzés, hogy összeválogatod az új kutyád felszerelését), azt is megteheted a kutyáddal. Biztosan örülne pár jó holminak. Mélyítsétek a kapcsolatotokat, próbáljátok ki valami újat. Menjetek el kutyaiskolába (ha már ki van képezve akkor is lehet agilityzni, flyballozni, őrző-védőzni). Tanuljatok trükköket (sokat találsz a neten), vált sakkról tápot, próbáljátok ki a kutyamasszást. Nyár van, menjetek el valahova szórakozni.


Másrészről, ha tényleg annyira szereted a kutyákat, segíts egy menhelyen. Ott is játszhatsz a kutyákkal, taníthatod őket, de a szüleidnek is megmutathatod, hogy felelősségteljes vagy, azzal, hogy eteted/itatod az állatokat, takarítást utánunk, stb. Ez akkor is jó, ha mégsem mondasz le az új kutyáról, ugyanis így könnyebben választasz majd és valószínűleg a szüleid is jobban hajlanak majd az örökbefogadásra.

2020. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy annak ellenére, hogy először nem akarták, mégis lett kutyátok, és ne másodikat akart. Adj meg a meglévőnek mindent, amit csak tudsz, főleg időt és minőségi foglalkozást. Járj vele kirándulni, sportolni, másik kutyákkal játszani, tanítsd stb.
2020. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy idővel akarnak majd másikat. A kutya nem csak pénz, idő is. Séta, sok játék, ellátni..és nekik még pluszban a te ellátásod is ott van, és persze a munka.. :)

2 kutyával 2x annyi foglalkozás. A séta talán egyszerre letudható, de a tanítgatás (ami fontos) és kutya suli meg ilyesmi sok időt elvesz.


Segíts be egy kicsit többet és talán megengedik :)

2020. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Én sem javasolnám az új kutyát. Nem kétszer, hanem sokszor annyi idő, minőségileg foglalkozni velük KÜLÖN KÜLÖN is.


Én azt tanácsolnám, hogy menj el menhelyre önkénteskedni. :) Sok kutyával találkozol, megvan a változatosság érzése és nem kell kérlelned hozzá a szüleidet sem. Mindemellett hatalmas örömöt okozol az ottani kutyiknak is.

2020. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!