Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves kistestű kutyusomnak...

9 éves kistestű kutyusomnak csináltassak 6 havonta vérvételt elővigyázatosságból?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahangra 3 havonta viszem.
2020. aug. 24. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3 havi hasi ultrahangot mi indokolja? Hacsak nem betegség miatt, akkor én a féléves vérvételt fontosabbnak tartanám.
2020. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs semmilyen betegsége jelenleg, nem kell 3 havonta ultrahang vizsgálatra vinni. Elővigyázatosságból nyugodtan elviheted vérvételre, ha szeretnéd tudni, hogy egészséges-e. :) Szerintem félévente csináltass neki egy hasi ultrahangot+vérvételt. Egyszerre letudod mindkettőt.

Remélem segítettem! :D

2020. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az orvosunk azt mondta, hogy akik nagyon elővigyázatosak azok csináltatnak évente. Nem is tudom, hogy jött ez a féléves vérvétel. De igazából eddig szinte mindenki hülyének nézett miatta.
2020. aug. 24. 22:54
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Megint kezded? Te egy igazi allatkinzo vagy, a sajat psziches problemaidat azon a szerencsetlen kutyan manifesztalod. Konkretan el kene venni toled, mert feleslegesen okozol fajdalmat az allatnak.


Nem, nem kell 3 havonta ultrahangra vinni, sot vervetelre sem kell, hacsak nincs tenylegesen valami baja. Azt sem ertem, hogy az allatorvos akit ezzel rendszeresen megtalalsz, hogyhogy nem ertesitette meg az allatvedoket.

2020. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Te beteg vagy? Miről "beszélsz"?
2020. aug. 24. 23:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges elég az évi 1 vérvétel. Ha meg van valami probléma akkor a betegségnek megfelelő gyakorisággal kell vért venni.
2020. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, hogy elég évente az 1. Nekünk is évente egyszer szoktak csak. Egyébként ő egy mindig jó kedvű brutál energikus kutyus. Szépen eszik, iszik, sokat szaladgál mindig boldog. Imádjuk😊
2020. aug. 24. 23:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező van itt egy hipochonderségét a kutyájára kivetítő egyén is, aki időről időre felbukkan, hogy a havi vérvétel, és a három havi ultrahang vajon elég-e, és sosem lehet meggyőzni őt, mivel mentális betegsége van...


Nagyon hasonlított a kérdésed az övére, azért talált meg az egyik válaszoló ezzel.


Ha ő vagy, ha nem, ez feleslegesen gyakori, ahogy a többiek írták az évi vérvétel elég.


A legtöbb így kiszűrhető betegség amúgy sem könnyen legyőzhető, és a kutyák önmagukban sem örök életűek.

2020. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3, Én betegség miatt 3 havonta hordom vérképet nézetni. Felváltva 14 ezres, és 32 ezres (ez összetettebb) kör. Az orvos szerint év végétől elég lenne már csak fél évente hordani, de maradok a 3 havinál, mert megnyugtatóbb. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy az elmúlt 10 hónap alatt iszonyatos tortúrán estünk át a kutyámmal a betegsége miatt. Kétszer került nagyon rossz állapotba, mind a kétszer két hónapon át tartott a gyógykezelése. Rengeteg vizsgálat, vérvétel, hetekig heti 5-6 napon át több órás infúziós kezeléseket ültem vele végig. Én érzelmileg, ő fizikailag is megszenvedte. Szóval azt hiszem esetünkben érthető, hogy inkább gyakrabban hordom vizsgálatra.


Ha a te kutyád egészséges, akkor nem hiszem, hogy indokolt lenne a 3 havi hasi ultrahang. Egyébként rémlik nekem, hogy te már kérdezted ezt, vagy valami nagyon hasonlót. Vidd évi 1-szer ultrahangra, és évi 2-szer vérképet nézetni, szerintem ez elegendő.

2020. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok újra, azt elfelejtettem írni, hogy nálunk azért volt kétszer is rossz állapotban a kutya, mert annyira ritka betegsége van, hogy fel sem merült az orvosokban (állatkórház 3 dokival), hogy ez lesz a baj. Azt mondták évek óta nem volt ilyen betegséggel küzdő kutya páciensük, ráadásul a tünetei sok egyéb más betegség tünetei is, ezért is nehéz megállapítani.
2020. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!