Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves kistestű kutyusomnak...

9 éves kistestű kutyusomnak csináltassak 6 havonta vérvételt elővigyázatosságból?

Figyelt kérdés
Hasi ultrahangra 3 havonta viszem.
2020. aug. 24. 21:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De ha látszólag egészséges (tényleg egy kis köhögés miatt is elviszem orvoshoz) jó kedvű, eszik és iszik szépen, rengeteget futkározik és estétől reggelig kialussza magát akkor miért nem elég évente vinni? Nem sajnálom rá a pénzt mert elviszem szívesen de azért nem igazán szeret állatorvosnál lenni és nem teszem ki feleslegesen stressznek ha nem muszáj. Meg nem tudom a vénáinak jót tesz-e a féléves vérvétel?
2020. aug. 26. 11:04
 12/13 anonim ***** válasza:

11, Jah, hát én teljesen félreértettelek,azt hittem, hogy te ragaszkodnál a 3 havi hasi ultrahanghoz, és a 6 havi vérvételhez. :D


Nem, ha teljesen egészséges, és te sem vagy paranoiás, akkor szerintem is elég az évi 1 vérvétel, de igazából ha egy nagyon jó dokid van, akihez elviszed az éves oltásra, akkor azért át tudja ő akkor is alaposan vizsgálni, szemrevételezi, megtapogatja, fülébe belekukkant, szemét megnézi, stb, és ha a te elmondásod alapján, illetve az ő vizsgálata alapján is egészségesnek találja, akkor lehet az éves vérvételhez sem ragaszkodik majd.


Mint írtam, én a betegsége miatt hordom, de pont amiatt aggódom én is, mint te, hogy vajon mennyire vannak szétcseszve a vénái... Ha az orvos azt javasolja, hogy inkább maradjon a 6 havi vizsgálat emiatt, akkor én sem fogok a 3 havihoz ragaszkodni.

2020. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem annó a doki mondta 10 éves kor felett évente egy vérvétel ajánlott.


Most múlt 9 éves a kutyám. Ősszel vagy télen elviszem. Betegségre utaló jel egyébként nincsen.


Másik kutyámat( 16 évesen) kellett havonta vinni vérvételre,mert szarakodott a veséje és a mája. Doki így tudta bemérni a gyógyszer adagot,mert ha romlott több gyógyi kellett ha javult csökkentettük.

2020. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!