Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha sétáltatom a...

Mit tegyek, ha sétáltatom a kutyám, és odajön egy idegen kutya, és támad, vagy támadni akar?

Figyelt kérdés
Tegnap előfordult velem, hogy sétáltattam, és megindult felénk egy nagy német juhász, de szerencsére nem jött oda. De lehet, hogy legközelebb nem lesz ilyen szerencsém. (Az én kutyám is nagyobb termetű, de szelíd.)
2010. aug. 5. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vegyél kutyariasztót.
2010. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
karod a levegőbe (már amelyikben nem a póráz van és rákiabálsz hangosan és határozottan
2010. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
úgy értettem a kérdést, hogy akkor mit csináljak, amikor ez történik. köszi a válaszokat :)
2010. aug. 5. 14:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagy ivbe kikerülöd..,vagy ha a másik kutya póráz nélkül szaladgál akkor dobbantassz a lábaddal egyet és talán igy elmegy!
2010. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a második jól mondja... a kezed emeld fel.. vagy ha van nállad táska vagy ilyesmi.. és akkor nagyobbnak lát a kutya téged, és ezért elmenekül. :)
2010. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én hordok magammal paprikasprayt, az blokkolja az állatokat is. De ezt csak végső esetre, meg nem is a kutyák miatt tartogatom. Én betanítottam a vizslámat hogy ha szólok neki bármilyen helyzetben elfut velem/utánam, úgyhogy így talán kikerüljük.
2010. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sajnos ha egy kutya támadni akar, nem segít se a dobbantás, sem a határozott rászólás, támadni fog..

mi is pont így jártunk nemrég a kutyámmal, annyi különbséggel, hogy a gazda a közelben volt. kistestű kutyám (8 kg) sétáltattam, azaz az erdőben póráz nélkül szaladgált és a férfi kutyája (1 éves volt, 2 napja volt az új gazdájánál/menhelyi kutya/, egyébként egy németjuhászról van szó) odarohant hozzánk, és rátámadott a kutyámra.. rúgtam, semmi, volt nálam síp, belefujtam semmi, megfogtam a kutya nyakát, és próbáltam rángatni, na erre odajött a gazdája, és mondta, hogy nem tehet róla a kutyája, de nem szereti a kistestűeket, és ilyen durván ne bánjak a kutyájával.. majd pórázra kötötte a kutyáját, és elvonszolta.. kutyám 1 hétig sántított, és még mindig van egy seb a hasán.. úgyhogy vigyázz, én sem gondoltam volna, hogy velünk is történhet ilyesmi, mindig legyen nálad valamilyen spray! :(

2010. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

" és ilyen durván ne bánjak a kutyájával.."


Hehh,van bőr a képén...,még neked lett volna jogod kiakadni,hogy a német juhász rátámad a kutyádra,de neki??

Nem semmi...

2010. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gázspray a zsebben, egy támadó rottweiler vagy kaukázusi ellen frászt sem ér, ha felemeled a kezed és dobbantasz. Én ha meglátok egy kutyát szabadon, gazdi nélkül és nem egy beagle, golden, labrador, vizsla vagy hasonló vérkutya az illető, akkor megfordulok és másik irányba megyek, inkább nem kockáztatok, hogy támad-e vagy sem. A spray-t csak vészhelyzet esetén használom és nem fújok le minden kutyát, amelyik figyelmeztetőleg rámorog az enyémre, csak ha komolyabban megtámadják és semmi más nem segít.
2010. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az én kutyámra is támadt egy kóbor pincsi,persze ugyanakkorák voltak. >.<

felkaptam a kutyámat a kezembe és dobbantottam a lábammal aztán csak elment a pincsi...

Cesar Millan úgy csinálta,hogy először csak hanggal figyelmeztette a kutyát aztán ha nem reagált,akkor hozzáért.mint mikor az anya kutya először figyelmezteti a kölykét aztán ha nem reagál akkor odakap...hát én nem kockáztatnám meg,hogy hozzáérjek egy kóbor kutyához,inkább olyankor fordulj vissza.

2010. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!