Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek legálisan ha...

Mit tehetek legálisan ha idegen kutya bejár az udvaromba?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva szülök, és pont nem szeretném hogy a kertes házunk nyugis udvarára ne merjem nyugodt szívvel kitenni a babámat.El vagyunk minden oldalról kerítve, de ez egy nagytestű, ápolt tiszta izom kutya, nem okoz neki gondot a 1.5 m -es kerítés.Több oldalról bejár már nemcsak hozzánk, a többi szomszédhoz is, de hiába kérjük a gazdit, ő csak annyit mondd, hogy nem tud vele mit csinálni.Hát köszönöm szépen!!Én sose bántanék állatot, de a gyermeket nem kockáztatom.Nem érdekel, hogy lehet, hogy barátságos.Én nem ismerem, és nem bízom benne, legfőképpen nem bízom rá a gyermekem.Nem akarok a hiradóban lenni.Írjátok meg légyszives, hogy milyen jogi lépéseket tehetek, mert emberséges, nem állatellenes megoldás érdekelne.Köszi, várom a válaszokat!Sziasztok.
2011. febr. 26. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Jegyzőnek szólj. Ő majd felszólitja a tulajt, adott esetben majd jól meg is bűnteti, aztán majd megoldja, hogy ne csatangoljon a kutyája.
2011. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez kötelessége?Vagy csak ha akarja?Tudnom kéne, hogy ez jogilag járható e, mert ha arra hagyatkozok, hogy ezt teheti, de nem muszály, akkor itt nem fog történni semmi, mert kis falu, mki ismer mkit, kerülik a viszályt.De ha köteles ilyen ügyben eljárni, és kötelezheti a felelős, biztonságos állattartásra az más.És köszi, hogy írtál.
2011. febr. 26. 14:43
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Se neked, se a gyereknek nem lesz tőle baja, ha:

1. Megismerkedsz a kutyával.

2. Nem kergeted, támadod.

3. Egyszerű szóval közlöd, menjen haza.


Ez a kutyák 90%-nál működik.


A gazdája meg igenis tehet azért, hogy ne így legyen. Sétáltatni, mozgatni, kutyatársaságba kell vinnie a kutyáját. Emellett sokat foglalkozni vele, amennyire lehet testközelben tartani.


Így is lehetnek kritikus időszakok, mikor tüzelési idény van. Az pont mostanában kezdődött. Ha szuka, célszerű legalább tüzelésgátlót kapjon. Akkor ez a része kiesik.

2011. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kötelessége lenne, dehát egy faluban mindenki koma-barát-sogor. Ha más nem a koma barátjának a sógora. Ezért nem lehet sem ilyen, sem állatkínzásos estekben normálisan eljárni a falvakban ...

Első

2011. febr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:47


Ez egyátalán nem biztos amit leírsz.Honnan tudod hogy mondjuk nincs-e kellemetlen élménye a kutyának gyerekekkel ? Ismeretlen kutyában nem szabad megbízni.Jegyzőnál tegyél bejelentést , mást nem nagyon tehtesz.

2011. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Szerintem is szólj a jegyzőnek és beszélj a szomszéddal is.

Ha nem érsz el náluk szépszóval semmit, akkor elmagyarázhatod a szomszédnak, hogy ha a kutyája árt a kisbabádnak, őt fogja terhelni a felelősség, akár börtönbe is kerülhet! Reméljük ez elgondolkodtatja és tesz valamit, hogy a kutyája ne szökdössön át.

És nyugodtan megmondhatod a jegyzőnek, hogy ha nem tesz semmit, és baj történik, őt szintén felelősség fogja terhelni! Remélem biztonságban lesztek a kisbabátokkal! Jó babázást!:D

2011. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi mkinek!!vigyázok magunkra:)Megyek a hivatalba!
2011. febr. 27. 08:22
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

30 éve van kutyám. Különböző fajták. Gazdaként tudom, mit kell tenni a kutyával, hogy ne menjen el. Amúgy egyetlen szó nem volt arról, hogy a szomszéd kutyája bármit tesz az ottlétén kívül. A feljelentgetési ötletekhez meg gratulálok mindenkinek.


Anyaként meg azt is tudom, nem engedem ki a gyereket egyedül, míg körül nem nézek. Felügyelet nélkül saját kutyával se hagytam soha, míg nem voltam 100%-ig biztos abban, mire számíthatok.

2011. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
MI zárt telkű kertes házban élünk.Részünkről annak a feltétele, hogy idegen kutya bejöjjön meg van teremtve, mert másfél méteres kerítés van.Csakhogy ez a kutya akkorát ugrik, hogy ez nem akadály.Nyilván azért zártuk le a portánkat, hogy nyugodt szívvel kinnt hagyhassam a már meglévő 5 éves fiamat a szép pázsitos, gyerekjátszóteres udvarunkon, és nem akarok rettegni, hogy mikor jön be egy idegen kóbor kutya akiben én nem bízom!!Nem tudom, hogy a saját udvaromban ami nem egy háborús övezet , miért ne merném az udvaron hagyni a kisfiam homokozni , motorozni, miközben én mondjuk nyitott ajtónál a házban főzök.Nyilván többször kimegyek, rápillantok, de azért hagyjuk már, hogy a saját udvarunkban nem lehet biztonságban a gyermekem.A kutya nem bántott senkit, hisz engem is messziről látott, a szomszédnál is ez a helyzet, nem támadott, mert rákiabáltunk, DE NEM IS SZERETNÉK KOCKÁZTATNI TUDOD!Hogy jön ahhoz bárki, hogy elvárja tőlem, hogy egy idegen kutyában bízzak, aki illetéktelenül tartózkodik az udvaromba.Belepisil, kakil a gyeremek homokozójőába, összepiszkítja az udvaromat.Tegye meg ezt otthon!Legyen felelős állattartó gazdája, mert ha én tartanék kutyát, nyilván mindent megtennék, hogy ne szökjön, nem annyit reagálnék, hogy nem tudok vele mit csinálni.Hát tudod, tök mindegy milyen kutya, nem ismerem, nem az én társam.Nem tudhatom, hogy hogyan reagálna, ha a pici babám felsír majd a kocsiban, vagy a nagyobbacska rákiállt, hogy menjen el.Ha csak 1% esély van arra, hogy baj történik, se tűröm , hogy a gyermekim veszélybe kerüljenek A SAJÁT PORTÁMON!És ha ezt nem lehet megérteni, sajnálom!Én nem az állatkínzó, mérgező módszert választottam, mert volt kutyánk, szeretem az állatokat.De sajnos a kultúrált 2 ember közti párbeszéd nem vezet úgy tűnik eredményre, mert a gazdi nem tesz semmit.Nos, én meg nem kockáztatok.Egy kicsit sem.De ha van más kulturált , állatbarát megoldás , még mindig szivesen várom.Köszi!
2011. febr. 28. 11:38
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a gyerek biztonsága a legfontosabb. Ha így bánik a kutyájával, akkor tuti, hogy rendesen féregtelenítve sincs, el kell kerülni hogy a gyerek beteg legyen tőle.

Sikerült a hivatalba intézni valamit?

2011. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!