Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétálás közben elkezd húzni...

Sétálás közben elkezd húzni és nyafogni, amikor másik kutyával találkozunk, hogy neveljem le erről?

Figyelt kérdés
Nagyon de nagyon oda akarna menni barátkozni és jatszani... voltunk kutyasuliba is, több helyen de a helyzet változatlan.. ötlet? Hogy neveltétek meg, hogy csak rátok figyeljen séta közbe, hogy ne akarjon oda menni minden áron?

2020. aug. 26. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Legyen barátja!

Magányos

2020. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanítsd meg, hogy tartsa ki a szemkontaktot más kutyák mellett is.

Ültesd le és rakd helyben maradásba ilyenkor.

Ha már van pórázfegyelme, tartasd be vele olyankor is.

2020. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem magányos van itthon játszópajtása... ha mind a kettőt visszük akkor is ez van...

Próbálom ültetni, de toporog... idő és türelem tudom

2020. aug. 26. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek a 8 hónaposommal, csak nem nagyon volt időm most külön vinni a két kutyát,mert két kutyával ezt nem tudom megoldani.


Én tervemben az van,hogy jutifalat lesz nálam, kutyát látunk,lábhoz hívom,elérem,hogy figyeljen és juti. Biztos,hogy időigényes lesz. Nálunk 17 kgos,nem tudom nálatok mennyi,de elég erő van benne, nehéz is vissza tartani. Sokan meg azt hiszik,nem bírom el vagy agresszív,mert van hogy két lábra áll,nyifog hangosan :D


Kutyaoviba jártunk,ott működött ha mögöttünk,ha előttünk kutya ment nem érdekelte.De azóta ez nem nagyon lett gyakorolva. Sajnos már érzem,hogy egyre rosszabb a helyzet. De most már több időm lesz és ráállok erre :D

2020. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
40 kilo tomor izom 😀
2020. aug. 27. 07:39
 6/6 anonim ***** válasza:

A szabályokat és feladatokat nem próbálni kell, hanem megcsinálni. Ha már tud ülni, akkor várd is el, hogy leüljön, ha azt kéred. Ha pedig még nem tanítottad meg neki rendesen, nyilván először azt pótold.


Ugyan ez igaz a szemkontaktra és a pórázfegyelemre. Nem csak türelem, hanem belefektetett munka, tudatosság és következetesség is kell!

2020. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!