Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsó kutyatápok?

Olcsó kutyatápok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olcsó kutyatápot keresek. Egy menhelynek szeretnék adományozni minél nagyobb mennyiséget, de persze azért van egy keretem, amibe bele kell férnem. Sok az állat náluk, és nem állnak túl jól. Nem csak kutyák-macskák, de még mentett rosszul tartott haszonállataik is vannak, de én most a kutyáknak vinnék kaját. Persze, szívesen vinnék minőségit, ha milliomos lennék, de azt hiszem ilyen sok kutyánál, és szar helyzetben jól jön bármi, csak sok legyen. Tippek?



#adomány #állatmenhely #olcsó kutyaeledel
2020. aug. 26. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Lidl saját márkás kutyatápjai. Általában én is ott vásárolok nedveset is, szárazat is.
2020. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jobb ha pénzt adsz nekik. Nekik megvannak a bevált forrásaik.
2020. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
En is azt javaslom, hogy inkabb add at nekik azt az osszeget, amit a tapra szannal.
2020. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezd meg a menhelyet, hisz ők ismerik a készleteiket is, és ők lesznek a felhasználók!


Off:

#2 Van ráció ebben. De én a legpontosabban nyílvánosságra hozott alapítványi kölcségvetéseket is láttam, hogy valótlan állításokkal van tele. Jó nyílván bármivel vissza lehet élni. Sokszor pedig a bürokrácia készteti őket hazugságokra.


Mindegy, és szivesebben adtam mindig tárgyi felajánlást.

2020. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd meg, milyet etetnek. A tescovalue szrt nem is fogjak odaadni. Főleg mentett, éheztetett, beteg kutyáknál igenis fontosabb a minőség.
2020. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Ez olyan magyaros, lássák mennyire sokat adok egy egész autónyit. Közben meg minőségibből lehet elég lenne fele annyi, mert nem csak gabonát tartalmaz.

A menhelyeken megkérdezed elmondják mivel etetik, ott se csak 1 fajta van jó esetben!

2020. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
A Lidl Orlando új fajta Pure Taste kutyatápja ( [link] ) tényleg egészen korrekt de a Josera, Happy dog is népszerű a menhelyeken, ugyan ez már középkategória inkább.
2020. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Az Orlando uj tapja tenyleg nem a legalja, azt biztosan elfogadjak. Raadasul gabonamentes.
2020. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6/ Te tényleg ennyire nyomorult vagy? Ha ez a feltételezés egyáltalán eszedbe jutott, akkor ez talán rád lehet igaz. Kíváncsi lennék hányszor adakoztál önzetlenül, esetleg név nélkül, hogy senki se tudja ki volt bárhova is. Nem egyszer hordtam én már kóbor kutyának kaját az én kutyáméból, aki Platinumot eszik, de egy menhelynek nem lehet, és nem is kell ennyire minőségit vinni. Lehet, most én odaállítok 50 ezer forint értékben a magyarok által az egekig magasztalt Brit táppal, ami elég is lenne nekik vagy 2 napig, utána meg a menhelyes kutyák majd nem akarnak mást megenni, mert azért mégis csak jobb, mint aminek 150 forint kilója. Ebbe belegondoltál? Ezenfelül egy közép kategóriás tápból mondjuk kell egy nagyobb kutyának 40 dkg, a rosszabb minőségűből pedig 50, csak éppen rosszabb minőségűből mondjuk 3-szor annyit tudok vinni ugyanazért az összegért, és jóval tovább kihúzzák vele. Amikor azt mondják, hogy maradt 100 kg tápunk 30 kutyára, akkor pont leszarják ők is, és a kutyák is, akik adomány nélkül éhen maradnának, hogy egy picivel jobb a jóval drágább.


Az a menhely, ahova én vinnék kaját, (csak kaját vinnék, nem adok pénzt) szokott feltölteni 1-1 fotót, hogy milyen kajákat kapnak, általában ilyen nagyon olcsókat visznek nekik nagyobb mennyiségben. Orlando konzervet gyakran kapnak, akkor ilyen Lidl saját márkást is, de az nem Orlando, hanem valami más, nem jut eszembe a neve, meg egy csomó ilyen ránézésre is olcsó tápfélét látok a képeken. Tudom, hogy ez nem minőség, de legalább nem éheznek a kutyák, a semmitől jobb.

Persze, igen, talán jobb ha rákérdezek melyiket eszik szívesebben a kutyák.

Azért is tettem fel kérdést, mert még sosem adományoztam nekik eledelt, de állatorvosnál, mikor az enyémet viszem, szoktam kifizetni a számláikból (ja, és név nélkül, mielőtt még valaki a pofámba vágná, biztos azért teszem, hogy utána verjem a mellem, h én voltam a jótündér -.- ).

Most viszont szeretném személyesen is megnézni az állatkáikat, és nem akarok üres kézzel érkezni, pláne, hogy tudom nincsenek most túl jó helyzetben.

2020. aug. 26. 18:49
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Ne adj pénzt, van esély rá, hogy ellopják a pénzt.
2020. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!