Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt mindenki hogy...

Miért hiszi azt mindenki hogy kiképezni csak kutyaiskolában lehet egy kutyát?

Figyelt kérdés

Vannak dolgok amiket csak ott ajánlatos (csibészelés, agility) de a világ nem csak olyanokból áll.

Lassan már ott tartunk hogy minden csak problémás kutyáknak szól és a kezdő gadzájuknak. Azt elfelejtik hogy normális kutyák is vannak és olyan emberek akik tehetségesek vagy nem kezdők?

Ha én azt mondom hogy nem jártam kutyaiskolába de a kutyám ki van képezve akkor rögtön közlik velem hogy mit képzelek én, az hogy a kutyám le tud ülni otthon, nem jelent semmit. No de ki mondta hogy a kutyám csak annyit tud? És miért olyan nehéz elképzelni hogy többet is tudhat?


2010. aug. 5. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Mert az emberek azt hiszik, hogy aki nem kutyatanár az hülye az ebekhez, mint a segg. Nem gondolnak arra, hogy magadra tudod hívni a figyelmet a szereteteddel amit érez a kutya is, és nem kell tanár, hogy kiképezd vagy jó kutya legyen. Kutya érzi ha szereted szótfogad, de ehhez túllintelligens képzelőerő kell. Ilyenek az emberek.
2010. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vannak olyan emberek akik egyedül is megtudják tanítani a kutyájukat arra amire akarják, de itt nem ezek az emberek kérdezgetik folyton folyvást ugyanazokat a kérdések más és más megfogalmazásban.

Sajnos nagyon kevesen vannak akik valóban boldogulnak kutyasuli és/vagy kiképző nélkül...

2010. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó hát én nem csak itt kaptam meg hanem élőben is. És miért ne járhatna ide más ember is? Aki tud valamit a kutyákról? Persze nem a többség de van olyan is.
2010. aug. 5. 18:04
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Én csak az első kutyámmal jártam kutyaiskolába, a másik kettővel már nem. Ott igazából nem a kutyákat, hanem a gazdikat tanítják meg, hogy neveljenek meg egy kutyát és ha már egyszer elsajátítottuk, akkor otthon is sikerülni fog. Ott azért olyasmiket is tanulhatsz, ami könyvekben nincsen benne meg a környezet is adott(elkerített rész, sok kutya).
2010. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem azért nem jártam mert hülyeségnek tartottam hanem mert nem volt lehetőségem. Elkerített rész meg sok kutya máshol is van, pl tábor, versenyek... Tudom hogy jó a kutyaiskola, de nem az egyetlen üdvözítő. Most sem azért járok kutyaiskolába mert ott újat tanulok, hanem mert ott vannak kellékek (mint mondtam csibész, akadályok) és tökéletesíteni tudok a versenyhez. De olyan létfontosággú dolgot nem mutattak amit itton ne tudtam volna. :)
2010. aug. 5. 18:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Volt egy kutyás a családban és úgy nőttem fel hogy ez nekem természetes és nem kell tanulni sem pedig elhanyagolni a kutyát. Gondolom így érthetőbb.
2010. aug. 5. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is ezt gondolom, én is itthon tanítom.
2010. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 noree. ***** válasza:
49%

Mert az embereknek elég beszűkült a gondolkodásuk!

Én is járok egyik kutyámmal kutyaiskolába és nem azért mert itthon nem tudnám tanítani, hanem mert nekem céljaim vannak ezzel (hozzá teszem mi is csomó mindent itthon tanulunk/tanultunk meg), mint pl versenyek, vagy később kutyakiképzés. Mindenre meg lehet tanítani otthon a kutyát, maximum nem olyan szinten, hogy elvidd egy versenyre vagy egy vizsgára, de azt sem azért mert az illető h*lye, hanem mert kívülről jobban látszanak a hibák, így javítani is könnyebb. Illetve azért, mert egy egy problémát (mondjuk ha egy gyakorlat nem megy) könnyebben tud orvosolni egy tapasztalt kutyakiképző.

2010. aug. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Régen sem voltak kutyaiskolák, a pásztor azt mondta kerítsed, a puli meg kerített, csak régen az ember nem volt ennyire eltávolodva a természettől, és nem gyerekként, meg vagyontárgyként tartotta a kutyát. Fel sem merült a behívási probléma, mert az emberek úgy álltak hozzá, hogyha nem jön vissza, majd elveszik, vagy éhen hal, ez csak egy jószág. Ezt a kutyák is tudták, és eszük ágában sem volt elveszni. Most visznt a legtöbb ember fut a kutyája után, és megtanítja neki, hogy nem kell rám figyelni, majd én vigyázok rád.


Ma is vannak olyan emberek, akiknek ösztönből megy a kutyanevelés, az ilyenek általában hülyeségnek is tartják a kutyaiskolát, és nem is tudnak beszámolni arról, hogy milyen módszerekkel hogyan tanítottak meg dolgokat, ha kérdezed többnyira az a válaszuk, hogy szerencséjük van, mert jó kutya. Ismerek olyat, aki a két tökéletesen működő staffjáról gondolja, hogy neki szerencséje volt, jó kutyák. Nekem pedig tanulnom kellett, előbb intellektussal felfogni, hogy mit hogy kell, aztán azt ösztönös cselekvéssé tenni. Mivel én tanultam, látom, hogy ő is pont azt csinálja, amit nekem tanulnom kellett, csak ő észre sem veszi, mert nem tudatosan, hanem ösztönösen jól irányítja a kutyáját.


én legtöbbször azért szoktam sulit ajánlani, mert összetett a probléma, amit nagyon nehéz távgyógyítani anélkül, hogy látnánk a gazdi rekacióit. illetve szocializációs problémákat pl. nem tudsz megoldani, hacsak nem tudsz szerezni ellenőrzött körülmények között pár jól szocializált kutyát.


Asszem amúgy én mondtam, hogy az, hogy otthon tud ülni nem jelent semmit, dehát én nem tudhatom egy kérdésből, hogy mit tud a kutyád és mit nem. Meg azt azért lássuk be, hogy az itt kérdezők többsége nincs éppen toppon kiképzéselméletből. Mindig vannak üdítő kivételek, de azért a tapasztalt kutyások általában nem itt kérdezősködnek :)

2010. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De ha nem tudod akkor először kérdezd meg és el van intézve. :) Igen velem is ez van. Megkérdezik és nem emlékszem rá hogy csináltam csak megvan és tudja kutyám és kész és nem értem másnak ez miért nem megy. :) Ha problémás lenne a kutyám nem nagyon tudnék mindent megoldani de itt pont az a lényeg hogy ő nem az. Kutyák közé is jártunk, emberek közé is, csak nem kutyaiskolába. Mostmár oda is járunk, de előtte volt egy pár szép eredménye és mindig kérdezték hogy hűűűű melyik iskolába jártunk... Hát egyikbe sem.. :)

Meg azért a komoly dolgaimat én sem itt vitatom meg, de néha kiváncsi az ember erre is.

2010. aug. 6. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!