Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Népszigeti kutyaiskolában...

Népszigeti kutyaiskolában csak klikkeres kiképzés folyik?

Figyelt kérdés
Vagy más módszerrel is tanítanak nem csak klikkerrel ?
2011. okt. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
igen.... még gyakran üvöltöznek mellette és rángatják üvöltve a kutya grabancát, megfélemlítik ha valamit nem ért szerencsétlen zavarodott eb...
2011. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ööööö, tessék? Elég rég óta járok oda, és még sosem láttam olyat, hogy bárki egy ujjal is hozzáért volna akármelyik kutyához, pláne nem rángatta a grabancát - ha csak nem a saját gazdája ütögeti, amiért minden alkalommal rá is szólnak a gazdára az oktatók.


A tanítás az mindenképpen klikkerrel zajlik, illetve alapfokon még el lehet boldogulni klikkelőszóval is, de középfokon már formálás is van, azt nem lehet klikker nélkül csinálni.


A nevelés vagy ösztönkezelés módszere pedig mindig a falkatechnikákon keresztül vezet el odáig, hogy a kutya horda helyett családban tudjon élni.

A büntetésnek elég sok fajtája van, és természetszerűen a büntetés egy kellemetlen inger a kutya számára (különben nem lenne büntetés, ugye), ezért az valóban hangos és félelmetesen néz ki, de sosem fordul elő semmilyen fizikai ráhatás.


A tükör módszer teljesen szétválasztja a tanítást és a nevelést. A tanulás mindenképpen csak pozitív élmény lehet a kutyának, tanítás közben nem tiltunk, nem büntetünk soha.

2011. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit pontosítanék.Csak kajával jutalmaznak ott vagy pl. labdával vagy más ezközökkel is ? Csak mert az én kutyám egyáltalán nem motiválható kajával.(már a májtól kezdve mindet végigpróbáltam)
2011. okt. 6. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a népszigeten pontosan hogyan csinálják (én egy vidéki tükör iskolába járok és nálunk csak kajával csináljuk), de az biztos, hogy alapvetően kajával. Ugyanis az egész tanítási módszernek a lényege a klikker, amit ugyebár kajával kondicionálunk. Kicsit problémás lenne a labdát kondicionálni, mondjuk úgy, hogy klikk és eldobod a labdát.... :) Habár ismerek olyan tükör módszeres kutyát, aki szintén labdamániás és azzal jobban motiválható, ott is van mindig a labda a gazdi kezében. Amúgy én is azt hittem, hogy az én kutyám nem motiválható kajával, vagyis inkább nem kellően motiválható. Amióta a táljából nem kap enni, csak kézből, munka közben, azóta mintha kicsierélték volna! Lelkesen dolgozik, próbálkozik, két hét alatt többet megtanítottam neki, mint addig két év alatt! Reggel és este megtömöm a jutifalat tartót száraz táppal, és gyakorolunk, amíg el nem fogy. Mostmár tudja, hogy minden falatért meg kell dolgoznia, ha nem dolgozik, nem eszik.
2011. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Bármilyen más motiváció (labda, bot) iszonyatos konfliktusforrás lehet a pályán, ahol 10-15 kutya póráz nélkül rohangál. Ráadásul a legtöbb kutyának a motivációs tárgyak játékot jelentenek, és rohadtul nem tudnak tőle koncentrálni.


Az a kutya, amelyik májjal nem motiválható az vagy annyira fél, hogy nem tud evésre koncentrálni egyáltalán, és akkor neki nem tanfolyamon van a helye, hanem terápián, vagy egész egyszerűen nem éhes.

Az én kutyám is úgy nyitott, hogy kiköpte a pályán a virslit és elment bandázni vissza se nézett. Mára egy full fegyelmezett vizsgázó, profin klikkerező kutya, aki mindenkit lenyűgöz a trükkjeivel.

Viszont az enyém is iszonyat labdás, ezért Klubon már szoktunk labdázni, de ott már csak középfokot végzett kutyák vannak, akik nem ugranak össze egy labdán.

A másik meg, hogy meg kell tanulni eszköz nélkül játszani a kutyáddal, és úgy mindjárt fogod tudni motiválni is. Nem a labda, hanem te magad.

2011. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát valószínűleg nem éhes , de mivel még kölyök kutya nem is éheztethetem mivel fejlődésban van(6 hónapos).ÚGy szoktam ilyenkor csinálnib , hogy amikor anlás van aznap reggel nem kap enni.

Egyébként meg nem tartom jó ötletnek rászoktatni arra hogy csak a kezemből kapja a vacsoráját, ezért is lenne jobb motivációs ezköz a labda mint a kaja.

2011. okt. 14. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy bizonyos szint fölött már tudsz labdával motiválni, de képzeld el azt a helyzetet, amikor fent van a pályán póráz nélkül 13 kutya, éa 13 labda röpköd. Szerinted abból milyen tanulás lenne? :)
2011. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

"nem tartom jó ötletnek rászoktatni arra hogy csak a kezemből kapja a vacsoráját"


Pedig baromi hatékony ám, tanúsíthatom!

2011. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért én pontosítanék: Nem a kezedből vacsoráztatod meg..

Minden falat/marék kajáért megdolgozik, ergó nem eteted, hanem jutalmazod. A kutya ezt nem etetésnek éli meg, hanem jutalmazásképp.


Így tanulja meg azt, hogy tőled függ, és igenis szót kell fogadni.


Az éheztetést ne úgy képzeld el, hogy napokig nem kap enni semmit... :)

2012. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!