Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé milyen kutya?

Kisgyerek mellé milyen kutya?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, tervben sincs, egyelőre kutyát se tervezek venni.

Azonban eléggé érdekel maga a téma, viszont hol mit ír az egyes kutyákról. Szóval személyes tapasztalatok, vélemények a témáról?



2020. aug. 29. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Megfogalmazás helyes, nem a gyerekNEK, hanem MELLÉ veszünk kutyát.

Attól függ a dolog, hogy mennyire komoly kutyás a család, a tagok mennyire hajlandók segíteni a gyerek/kutya körül.

A kutya a foglalkozást tekintve olyan, mintha +1 gyerek lenne.

2020. aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nyílván való hogy gyereknek nem veszünk ekkora törődésű állatot. Főleg amíg esetleg a gyerek se szobatiszta. Persze lehet mondani, hogy tessék a te kutyád, persze az meg sejthető hogy nem kicsit be kellene segítenem.

Az hogy a kutyával mennyit kell foglalkozni az legyen mellékes, mert azt megoldanánk. Én is kutyusok mellett nőttem fel, megszoktam hogy foglalkozni kell vele.

Csak ha egyszer oda kerülnék hogy tudnék kutyát vállalni, akkor esetleg milyen fajta lenne jó ami majd a gyerek mellett sem okoz gondot. Itt főleg arra gondolok hogy kijönne a gyerekkel, békés nyugodt természetű kutya. Persze nyílván neveltetés kérdése, de nem mindegy az alaptermészet sem.

2020. aug. 30. 09:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok fajta szóba jöhet, mivel nagyon sok kutya kijön a gyerekekkel.


-Bolognai Pincs

-Boston Terrier

-Berni Pásztorkutya

-Basset Hound

-Bichon Frisé

-Calavier King Charles spániel

-Cardigan Welsh Corgi

-Coton de Tuléar

-Golden Retriever

-Havanese

-Labrador Retriever

-Mopsz

-Máltai Selyemkutya

-Papillon

-Toy vagy Törpe Uszkár

-West Highland White Terrier

2020. aug. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Náluk családbarátabb fajtákat nem találsz:

-Golden retriever

-Labrador retriever

-Simaszőrű retriever

-Angol cocker spániel

-Rövidszőrű magyar vizsla

-Szamojéd

-Ír szetter

-Angol szetter

-Norwich terrier

-Soft Coated Wheaten Terrier

-Ír farkaskutya

-Angol pointer

-Cavalier King Charles spániel

-Fekete-cser mosómedvekopó

-Szibériai husky

-Kis vendée-i griffon basset

-Bernáthegyi kutya

-Basset hound

-Beagle

-Angol véreb

2020. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
4-esre NE figyeljetek, farkaskutyát és huskyt ajánlana gyerek mellé. Minden kutyát meglehet tanítani arra hogy viselkedjen a gyerekkel de mondjuk egy golden retrievernek könnyebb mint egy ír farkaskutyának. Én akkor is egy keveréket ajánlanék, természetesen meg kell nézni hogy milyen temperamentuma van alapból, mert ha folyamatosan ugat, harap téged akkor nem kell örök befogadnod.
2020. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Igen, keveréken is gondolkoztam menhelyről. Ismerősünknek is onnan van egy kutyája az is olyan végtelenül nyugodt, az se érdekli hogy ha idegen mászkál az udvaron, max oda megy simogatására. :D

2020. aug. 30. 11:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Labrador
2020. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is célszerű lenne abból kiindulni, hogy a jelenlegi körülményeidhez milyen kutya illene és utána lehetne szűkíteni, hogy közülük melyik jó gyerek mellé. Az sem mindegy, hogy az az elvárás, hogy tűrje a kemény nyúzást is vagy elég, ha alapvetően barátságos vele. Példa: a goldenünk bármit eltűrt egy gyerektől (néha már életveszélyes volt, hogy mi mindent), most hovawart van a családban, ő is szereti a kicsiket, nem bántja őket, de ha sok neki a gyerek, elvonul, nem hagyja a nyúzást.
2020. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

"Szerintem is célszerű lenne abból kiindulni, hogy a jelenlegi körülményeidhez milyen kutya illene"


Ezzel az a baj hogy nagyon nem célszerű lenne kiindulni abból hogy jelenleg hogyan élek, hiszen ez egy majdani dolog. Még barátnőm sincs jelenleg, nem hogy baba projekt. Csak mint ahogy írtam is érdekelnek a vélemények. Lehet 10 év múlva lesz ez csak aktuális. Azt se tudom hogy panelban kötök-e ki vagy kertesben. (bár panelba nem szívesen vennék kistestű kutyát sem)

2020. aug. 31. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Azt ebben az esetben is érdemes végiggondolni, hogy milyen a természeted, aktivitásod, van-e olyan hobbid, amit jó lenne, ha a kutyával együtt tudnál végezni (pl. túrázás). Milyen tulajdonságokat szeretsz egy kutyában, miket nem. Alapvetően rengeteg fajta és keverék szóba jöhet, megkockáztatom, hogy a többség megfelelő foglalkozás és szocializáció után "gyárilag" együtt tud élni egy gyerekkel. Az egyedi tulajdonságokon (ideggyengeség), tapasztalatokon (korábbi traumák) és úgy általában az előéleten természetesen szintén sok múlik.

Gondold végig, hogy az önálló vagy a feltétlenül engedelmes kutyák jönnek-e be, idegesít-e, ha folyton pörög, vagy legyen nyugodtabb, de kitartó, esetleg a világ lustája. Tetszik-e pl. a terrierek, agarak, terelőkutyák természete, akarsz-e sokat foglalkozni a szőrzet ápolásával, kisebb vagy a nagyobb testű kutyák jönnek-e be. Ami szintén fontos: mennyi kutyás tapasztalatod van, mennyire vagy erős személyiség, mennyit akarsz a kutyával foglalkozni (dolgozni). Ezzel szűkül a lista és ha egyszer oda jutsz, hogy kutyát szeretnél, ebből ki tudsz indulni.

2020. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!