Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan szörnyű ötlet...

Miért olyan szörnyű ötlet egyesek szerint kisgyerek mellé kutya?

Figyelt kérdés

Sok kommentben látom ezt a véleményt, őszintén nem értem. Mindig volt kutyám, kutyával nőttem fel, tök jó volt. Már saját családom van, 1,5 és 5 éves gyerekek. Most szeretnénk menhelyről örökbefogadni egy 6 hónap körüli kölyök kutyát. Kertes házunk van. A kutya kb nonstop velünk lehet, bejöhet a házba (közepes termetű lesz), bent aludhat, illetve kint is játszhat velünk a kertben (fél napokat töltünk kint), nem lesz sosem elzárva tőlünk. Én nem érzem úgy, hogy nagyon leterhelnek a gyerekek, simán van energiám kiskutyát nevelni, és nem csak feltételezem, volt már kölyök kutyám, tudom, mivel jár. Mi olyan szörnyen kivitelezhetetlen ebben?

Ja, később se lenne egyedül, vállalkozó vagyok, otthon dolgozom, a férjem 24/48 munkarendben van, szóval sokat vagyunk otthon, nem kuksolna később sem egész nap egyedül. Én nem tudom, mitől lenne nálunk olyan borzasztó élete egy kutyának.


2020. máj. 2. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A menhely kifogásolja a gyerekeket?


Tény, hogy nem minden kutya való gyerek mellé, de ha jól valasztasz, szuper élete lesz. Bár én a kistestű fajtamentőket nem értem. Gyerek és nagytestű kutya kizáró ok. Már a macskára is húzzák a szájukat. Aztán meg sírnak, hogy fullon vannak...

2020. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokaknak fogalmuk sincs hogy kell úgy nevelni a gyereket és a kutyát is egyszerre, hogy kompatibilisek legyenek ès akkor egyszerűbb nem kutyát venni: rosszabb esetben kidobni a kutyát..
2020. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kiszemeltem ránézésre amstaff keverék lehet, de hát ugye ki tudja pontosan. Nem tudok róla, hogy gond lenne a gyerek, szerintem kölyök kutyával pont, hogy tök jól össze tudnak szokni. És mi azért tényleg tudjuk, mit csinálunk, volt már kutyánk, kölyök kortól neveltük, nem vagyunk teljesen fogalmatlanok hozzá.
2020. máj. 2. 12:20
 4/12 anonim válasza:
Szerintem ennek a háttérben inkább a lakában tartotta újszülött mellé kutyát dolog van...
2020. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2: sose dobnám ki a kutyámat, én nem az az ember vagyok :) anyukámék német juhászával is nagyon jól megvannak a gyerekek, én szoktattam össze őket, 5 éves volt a kutya, mikor született az első gyerekünk, szerintem megoldom :) de egyébként a felvetésben igazad lehet, hogy sokaknál ez lehet a gond.
2020. máj. 2. 12:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem amennyiben megtanítod a gyerekeknek, hogy hogyan kell bánni a kutyussal, illetve ahogy írtad, komolyan veszed a vele való foglalkozást és a nevelését, nem lesz probléma.
2020. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: természetesen. Most is tudják már, hogy állathoz szépen nyúlunk, nem nyúzzuk. Nem írtam még, de cicánk is van, egy ivartalan kandúr, meg anyukáméknál is ott a nagy kutya, megtanulták már a gyerekek.
2020. máj. 2. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te lehetsz a kivétel, aki erősíti a szabályt.

Rengeteg szülő a gyerekre hivatkozva elhanyagolja az állatát, nem tanítja meg a gyereknek, hogy szépen bánunk az állattal, és ha egyszer az állat megunja a folyamatos piszkálást/nyúzást, és odakap, akkor repül az állat a menhelyre. Akár kutya, akár cica.


Te a leírásod alapján nem ilyen vagy.

Szerintem jó ötlet lehet egy kutyus, egyrészt mert nem kell részleteznem, mekkora öröm egy kutya a családban, másrészt mert a gyerekeid megtanulnának bánni az állatokkal, és jó példát látnának tőled. Illetve együtt felnőni egy kutyussal nagyon jó dolog, ezt tapasztalatból tudom :)

2020. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szörnyű,csak nem mindenkinek való.


Illetve kertes házban jobban megoldott,meg ha van már kutyás tapasztalat.

Illetve valaki egy gyerek nevelését is tehernek éli meg. Igazából egy kutya főleg kölyökként kb ugyan annyi időt elvesz a napból, tanítás,nevelés,séták,játék és stb. Két kisgyerek mellett egy kezdő kutyagazdinak pl igen csak kihívás lehet. Ha meg valami gikszer van legtöbbször a kutya szívja meg a levét.



Lentebb volt egy kérdés,hogy anyuka szeretne kutyát lakásba két hasonló korú gyerek mellé mint a tiéd.


Kölyök kutyát 2-3 óránként le kell vinni, konkrétan ölbe kapni és lefutni vele,örülhetsz,hogy nem pisil az öledbe. Fél órára ilyen idős gyereket nem fog egyedül hagyni,mire felöltözteti őket addig a kutya 2x elvégzi a dolgát.


10 hetesen került hozzám a kutyám, 4 hónapos korára lett szobatiszta. Jelenleg 5 hónapos és 4 séta így is van, így is siettünk lefelé,nehogy a lépcsőházba pisiljen,mert már nem ölbe viszem mivel 12 kg :D

Nekem gyerekem sincs, de én míg nem lett szobatiszta úgy néztem ki mint a mosott szar :D teljesen kivette az elemet belőlem minden nap a kiskutya. Most már beállt szépen a rend és 7-7:30 ig alszik,de mikor 5:30-vagy a tipikus általános 5:50 kor keltett és menni kellett,különben bepiszkított. És akkor ugye este 11 kor volt az utolsó séta ahol megkellett várnom a 2-3 pisit egy kakit,hogy ne éjszaka kelljen vele leszaladonom.. volt mikor éjfél- fél 1 kor jöttem fel. 5-6 órákat aludtam minden nap,ez mellett 8-9 órát dolgoztam(kutyát bevihetem a munkahelyemre). Hulla voltam..

Nekem lett volna még két kisgyerekem hát nem tudom :D nem bírtam volna.


Ebbe nem gondolnak bele.


Kertes háznál egyszerűbb a dolog valóban.

2020. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Általánosan javasolt, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya 3 éves legyen. Persze akkor, ha a kutya megfelelően nevelt.

Egy másfél éves kisgyerek még nem tudja magát kontrollálni, ahogy egy mentett kamasz terrier sem.

Egy ilyen kutyának sok idő és rengeteg odafigyelés kell. Két kisgyerek mellett ez meg lesz?

2020. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!