Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van?...

Milyen fajta kutyátok van? Miért ajánlanátok másoknak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 31. 22:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy malinois és egy munkavonalas németjuhász.


Nem ajánlanám akárkinek, de azért szeretem mindkét fajtát, mert okos, gyorsan tanul, van igénye a tanulásra, nagy a mozgásigénye, mindenhova tudjuk vinni őket magunkkal. Most épp torokgyulladással szenvedek, a beszéd is nehezemre esik és simán tudok velük kézjelekkel is kommunikálni. :D

2020. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 horvathviki0305 ***** válasza:
84%

Nekem border colliem van.

Könnyen tanítható, sok a mozgásigénye, ami azért is jó, mert én is többet mozgok vele, nem agresszív (más kutyákat, gyerekeket szereti, macskát sem bántja) nem betegeskedik, hűséges (szó szerint kaját mástól csak akkor fogad el ha előtte engedélyt kér tőlem / rám néz minden esetben, ha valaki közelít felénk)

Ami hátrány: ha kis korában ráhagyod a "rossz" szokásokat, pl ugrálhat rád, nyalogathat, akkor arról már nem lehet lenevelni nagyobb korában (sajnos én ezt nem tudtam előbb, senki nem mondta, az enyém a mai napig nyalogatja a kezem, lábam)

2020. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

Coton de Tuléar.

Okos ,nem hullik a szőre ,ragaszkodó ,nem ugatós.

Kézjelekből is ért.

Néha kicsit makacs.

2020. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Amerikai staffordshire terrier kutyám van.

Intelligens, nagyon aktív temperamentumos fajta, de nagyon bohóc és igazi egyéniség. Hűséges és az élete árán is megvédene, ha jól tanítod.

2020. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
12-es: Köszönöm a tanácsot! Az én borderem még kölyök, így remélem még nem késő lesz oktatni a bútorok “átrendezéséről”.
2020. szept. 1. 13:42
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Mentett border collie keverékem van. Nekem olyan kutya kellett, akivel lehet futni, túrázni, mert én ezeket a tevékenységeket szívesen csinálom szabadidőmben, ugyanakkor jól elvan lakásban is, mivel lakásban élek. Na most az én mentettkémet nem is lehetne kertben tartani, mert minden rést kiszúr, amin kifér, és már megy is felfedezni, hogy tényleg kifér-e, aztán vigyorog a gazdira, azzal a "na, ügyes voltam?" tekintetével.

Valamelyik egyesület gondozásában van egy hasonló, de az enyémnél nagyobb testű kutya, ugyanilyen felfedező, és írják is a kutya gazdikereső posztjaiban, hogy kinti tartásra emiatt nem adják, csak lakáskutyának. Hiába aktív kutya egyébként.

Szóval ilyen kutyát annak javasolnék, aki szeret sportolni, hajlandó szemmel tartani a kutyát, gyors a reakcióideje, hajlandó a kutyát a lakásba engedni, valamint kellőképpen makacs és határozott. Szeretni ezeket a kutyákat nem nehéz az állandóan mosolygó pofijukkal, de nagy csibészek, és ezt tudni kell kezelni.

2020. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Tacskó: szeretem, mert egy egyéniség, de nem ajánlom, mert amúgy elég köcsög :D


Pitbull: imádom. Munkavonalas. Legyen szó sportól vagy munkáról, ő a tökéletes társ! Okos, intelligens, aktív. Erőteljes, de ez abszolút szerethető benne. Kezdőnek mondjuk nem ajánlom.


Mudi: munkavonalas. Ugyanaz, mint a pit, csak tartózkodóbb, harapósabb és nem olyan erős a fogása.

2020. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Husky. Imádom de nem ajánlom csak annak akinek már volt és ismeri a fajtát.
2020. szept. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
Roti. Igazi hatalmas "plüssmackó". Hűséges, éber, a családért az életét is odaadná. Védi a területét a gazdáját, mellette egy kisgyerekkel is nagyon óvatos. Nagyon figyelmes, mindenről tudni akar. Kóstolgatja hogy mit lehet és mit nem, határozottan kell bánni vele. Szeret minden családtagot de mégis egygazdás. Imád autózni, csavarogni, új dolgokat felfedezni. Bár inkább kinti kutya, de nagyon szeret a gazdi közelében lenni bármikor, konyha, szoba, stb. Egyik pillanatról a másikra változik át gyömöszölni való kedvencről, hörgő-vicsorgó "fenevaddá", ha a helyzet úgy hozza. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a fajtát. Rengeteg boldogságot és szeretetet ad az élete során.
2020. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!